Peninsula - Holtak szigete

Peninsula - Holtak szigete

Train to Busan 2
Greeta

Dél-Koreát elsöpörte a zombi apokalipszis. Jung-seok tengerészkapitány megpróbálja biztonságba helyezni a nővérét, annak férjét, Chul-mint és unokaöccsét, Dong-hwant. Az úton találkoznak egy menekülő kisgyermekes családdal, de Jung-seok ügyet sem vet a kérésükre, és továbbhajt a menedéket ígérő… Több

Rendező: Sang-ho Yeon
Forgatókönyvíró: Sang-ho Yeon, Ryu Yong-jae
Zene: Mowg
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2020.09.17.
Forgalmazó: ADS Service

2024.02.09 thejoker

Hát igen, nem volt ez olyan rossz. A Vonat Busanba jobb volt, ez kétségtelen, a színészek és a történet miatt is. Ezek az autós jelenetek nagyon nem jöttek át, kicsit nekem elég meseszerű volt, mintha egy videójátékban lettem volna. De semmiképpen sem hagynám ki ezt sem, úgyhogy ajánlom.

2020.12.08 Kóborló

a nap véleménye

Akcióban több, történetileg viszont egy sokkal gyengébb folytatás lett

A 2016-ban bemutatott, Vonat Busanba: Zombi expressz című koreai film az én megítélésem szerint egy igazi gyöngyszem lett, így igencsak kíváncsi voltam, milyen lesz a folytatása. Sajnos a magyarországi mozis bemutatójára nem sikerült eljutnom, ezálta... Teljes kritika

2022.01.21 Greeta

Más volt, mint az első rész, de így is leköti az ember figyelmét. Aki szereti az ilyen témájú filmeket, az nem fog unatkozni.

2020.10.24 Caravaggio1978

Meglepően jó mozi volt

Szerintem abszolút jó film volt, pörgős, szuper színészekkel, semmi extra vagy gagyi túlzásokkal, utána meg is néztem az előző részét, ami szintén fergetegesen jó volt.

2021.11.12 BoBamburg

Amennyire a Vonat Busanba eredeti és ötletes volt, és képes volt valami újat mutatni a műfajon belül, ez pont annyira kommersz és akcióval felütött zombi akcióhorror. Gyenge karakterek, néha kicsit gagyi CGI és olcsó forgatókönyv.

A film összbevétele 42 698 327 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 944 950 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 741 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film címében található Peninsula magyarul félszigetet jelent, ami utalás a film történeti helyszínéül szolgáló Dél-Koreára.Szerző: Kóborló

A Holtak szigete nem egyenes folytatás, hanem önálló film, amely ugyanabban az univerzumban játszódik, mint az első.Szerző: jfruzsi97

A Holtak szigete cselekménye 4 évvel a Vonat Busanban eseményei után játszódik. Szerző: hp

A Peninsula - Holtak szigete a 2016-os Vonat Busanba - Zombi expressz folytatása, melynek rendezői székét ezúttal is Sang-ho Yeon foglalhatta el.Szerző: hp

(2020. 09. 21.)
Tömegszerencsétlenség
Unalmas, sablonos, idegesítő, kicsit sem félelmetes darab lett ez, melyre kár pénzt és időt pazarolni. Több