Peninsula - Holtak szigete (2020)

Train to Busan 2

Greeta   2022. 01. 21.

Más volt, mint az első rész, de így is leköti az ember figyelmét. Aki szereti az ilyen témájú filmeket, az nem fog unatkozni.

Kóborló   2020. 12. 08.

Akcióban több, történetileg viszont egy sokkal gyengébb folytatás lett

A 2016-ban bemutatott, Vonat Busanba: Zombi expressz című koreai film az én megítélésem szerint egy igazi gyöngyszem lett, így igencsak kíváncsi voltam, milyen lesz a folytatása. Sajnos a magyarországi mozis bemutatójára nem sikerült eljutnom, ezálta... teljes kritika»

indingo   2020. 10. 04.

Az első rész jobban megfogott. Ez sem volt rossz, de kicsit olyan amerikai hatást éreztem benne, mint pl. a legvége túl érzelmes lett, vagy az akciójelenetek kicsit túlzóak.

Caravaggio1978   2020. 10. 24.

Meglepően jó mozi volt

Szerintem abszolút jó film volt, pörgős, szuper színészekkel, semmi extra vagy gagyi túlzásokkal, utána meg is néztem az előző részét, ami szintén fergetegesen jó volt.

BoBamburg   2021. 11. 12.

Amennyire a Vonat Busanba eredeti és ötletes volt, és képes volt valami újat mutatni a műfajon belül, ez pont annyira kommersz és akcióval felütött zombi akcióhorror. Gyenge karakterek, néha kicsit gagyi CGI és olcsó forgatókönyv.

H.a.n.n.a   2020. 11. 06.

Egy percet se unatkoztam közben. Nagyon pörögtek az események, egymás után jöttek a meghökkentő jelenetek.

thomino   2020. 09. 02.

Íme a tipikus esete az olcsó folytatásoknak. Nagy siker volt az első rész, persze kellett csinálni másodikat, bár inkább ne tették volna. Bugyuta lett a sztori, túlegyszerűsített a cselekmény és a karakterek, gyenge a látvány. Ez a magasan kihagyható kategória, és akkor finoman fogalmaztam.

A film összbevétele 42 698 327 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 944 950 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 741 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film címében található Peninsula magyarul félszigetet jelent, ami utalás a film történeti helyszínéül szolgáló Dél-Koreára.

(Kóborló )

A Holtak szigete nem egyenes folytatás, hanem önálló film, amely ugyanabban az univerzumban játszódik, mint az első.

(jfruzsi97 )

A Holtak szigete cselekménye 4 évvel a Vonat Busanban eseményei után játszódik.

A Peninsula - Holtak szigete a 2016-os Vonat Busanba - Zombi expressz folytatása, melynek rendezői székét ezúttal is Sang-ho Yeon foglalhatta el.

A filmet eredetileg a 2020-as Cannes-i Filmfesztiválon is bemutatták volna, azonban a COVID-19 világjárvány miatt végül nem tartották meg a rangos filmes seregszemlét.