Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Peninsula - Holtak szigete (2020)

Train to Busan 2

Kóborló   2020. 12. 08.

legújabb vélemény a nap véleménye

Akcióban több, történetileg viszont egy sokkal gyengébb folytatás lett

A 2016-ban bemutatott, Vonat Busanba: Zombi expressz című koreai film az én megítélésem szerint egy igazi gyöngyszem lett, így igencsak kíváncsi voltam, milyen lesz a folytatása. Sajnos a magyarországi mozis bemutatójára nem sikerült eljutnom, ezálta... teljes kritika»

indingo   2020. 10. 04.

Az első rész jobban megfogott. Ez sem volt rossz, de kicsit olyan amerikai hatást éreztem benne, mint pl. a legvége túl érzelmes lett, vagy az akciójelenetek kicsit túlzóak.

stevepisti   2020. 09. 25.

Hogyha az első résztől elvonatkoztatunk, akkor egy erős közepes zombi-akció filmet kaptunk második rész gyanánt, de szerintem senki sem erre számított, aki várta a folytatást. Számomra ez a rész inkább jóval erőszak központúbb volt, sok autós üldözés... több»

belavagyok   2020. 10. 06.

Nem mondanám, hogy rossz volt, de az első rész nagyobb durranás volt a zombifilmek világában. Ennek egyszerűbb és kiszámíthatóbb a története.

Caravaggio1978   2020. 10. 24.

Meglepően jó mozi volt

Szerintem abszolút jó film volt, pörgős, szuper színészekkel, semmi extra vagy gagyi túlzásokkal, utána meg is néztem az előző részét, ami szintén fergetegesen jó volt.

H.a.n.n.a   2020. 11. 06.

Egy percet se unatkoztam közben. Nagyon pörögtek az események, egymás után jöttek a meghökkentő jelenetek.

Flórián   2020. 09. 21.

Nagyon gyenge. Már az alapsztori is hülyeség, mivel 2 és fél millió dollár nem hiszem, hogy sokat érne egy zombiapokalipszis közepén.

A film összbevétele 42 698 327 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 944 950 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 741 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film címében található Peninsula magyarul félszigetet jelent, ami utalás a film történeti helyszínéül szolgáló Dél-Koreára.

(Kóborló )

A Holtak szigete nem egyenes folytatás, hanem önálló film, amely ugyanabban az univerzumban játszódik, mint az első.

(jfruzsi97)

A Holtak szigete cselekménye 4 évvel a Vonat Busanban eseményei után játszódik.

A Peninsula - Holtak szigete a 2016-os Vonat Busanba - Zombi expressz folytatása, melynek rendezői székét ezúttal is Sang-ho Yeon foglalhatta el.

A filmet eredetileg a 2020-as Cannes-i Filmfesztiválon is bemutatták volna, azonban a COVID-19 világjárvány miatt végül nem tartották meg a rangos filmes seregszemlét.