Venom 2. - Vérontó

Venom: Let There Be Carnage

2023.02.17 [email protected]

Gábor

Alig vártam, hogy vége legyen.

2021.10.17 Gábor390920

Vérontás? Minek az?

Az előzetes elég izgalmasnak tűnt, az előző rész szórakoztató volt, így nagyon vártam egy véres folytatást Vérontóval. Hát ebben a filmben minden volt, csak vér nem. A sorozatgyilkos csak Eddie Brock-kal hajlandó beszélni, majd miután Venom segítségével megfejti áldozatai hollétének rejtélyét, teljesen bekattan a kivégzése előtt, megharapja Eddie-t, megízleli a vérét. Kivégzése közben pedig átalakul és megszökik. Eközben Venom és Eddie veszekednek, mint egy rossz házaspár kb. a film elejétől kezdve, amely elég idegesítő tud lenni, mintsem vicces. Azt gondolom, ezt kicsit túltolták most az alkotók. Vérontótól várnánk egy csomó véres öldöklést, de úgy érezhetjük a film nézése közben, hogy ez egy gyerekbarát verzió, ahol kivágták az összes véres jelenetet. Nyilván a film végét a lehetséges folytatás reményében nyitva hagyták, de ha igazán bátrak a készítők, akkor a következő menet végre elég brutális lesz a Venomhoz. Az egyetlen pozitívum a filmben a látvány, valamint a stáblista közbeni jelenet, melyre azt hiszem, rengeteg Marvel rajongó várt már.

2021.10.17 HE7EDIK

Az első rész ehhez képest mestermű. Olyan szinten sikerült lebutítani a karaktereket, hogy visszasírjuk Sam Raimi Venomját, mert az tényleg mutatott valamit abból, hogyan is kéne ábrázolni Pókember nemezisét. A CGI pedig közelíti az Asylum filmek színvonalát. Nem vártam sokat, de ez valami förtelmes lett.

2021.11.24 Harper

CGI-tobzódás

Nagyon "mű film" lett szerintem a Venom második része, szabályos CGI-orgiába fullasztva az egészet. Tom Hardy ugyan nagy kedvencem, de ezúttal még ő sem tudja megmenteni a második részt. Mesterkélt az alaptörténet, infantilis a script, műanyagízű a látvány, és meglepetésbombaként bedobott Woody Harrelson is gyengécske. Nálam nem éri el az első fejezet színvonalát, ahol még működnek a poénok, és valahogy érdekesebb, természetesebb a történetvezetés is. Az értékelésem sajnos gyenge 50%, nagy jóindulattal.

2022.02.24 kabel

Érdektelen, csúnya és karaktermentes.

2022.01.31 Ms. Akárki

Imádom. Főleg, mert kiderült, hogy kvázi egy univerzum az MCU Pókembere és Venom. Jó kikapcsolódás az egész családnak. Annyira nem véres gyilkolászós, mint elsőre gondoltam.

2022.04.29 dailyfilmsan

Sajnos helyenként untam, az elmúlt időszak egyik legrosszabb, ha nem a legrosszabb Marvel-filmje. a film végén lévő bejátszás volt a legjobb pillanata, ha másért nem, ezért érdemes volt végigszenvedni. Sajnálom, hogy nem sikerült szintet ugrania a filmnek, pedig volt benne potenciál.

2022.02.06 Eastern79

Vérszegény folytatás

A dinamikus és szórakoztató első rész után a második sokat ígér, de mindebből keveset tart be. Egyáltalán nem rossz, de a címével ellentétben csak egy könnyed kis délutáni CGI-matiné. Részemről valami komolyabbra számítottam, így viszont az utolsó jelenetek egyikével kezdem, hiszen egy Oshót idéző szimbióta földönkívüli meglehetősen extrém hülyén hat, főként, ha azt a tényt vesszük alapul, hogy leginkább emberi agyvelővel csillapítja az étvágyát, és úgy veszekszik a gazdatestével, mint a békásmegyeri lakótelep legrégebben együtt élő házaspárja egymással. Sablonkarakterek bonyolódnak sablonhelyzetekbe, és valahogy súlytalan, összecsapott az egész. Egyszer nézős látványosság.

2021.10.16 Artemisia

Vérszegény vérontás

A 2018-as Venom-film bár nem éppen azt nyújtotta, amit egy Venom-filmtől elvárnánk, de a hibái mellett bőven voltak szerethető szekvenciái is, melyek nagyrészt a film egyensúlyának tudhatók be. Venom éppen annyira volt humoros, hogy kedvelhető legyen... Teljes kritika

2021.10.23 KCintia

Nem tudom, miért, de nekem inkább ez egy könnyedebb kikapcsolódás volt, és kevésbé volt izgalmas. A film továbbra is vicces, akciójelent is akadt 1-2, de nem nyújtott akkora élményt, mint az első rész. Azt is megemlíteném, hogyha már 18-as karikát ra... Több

2022.07.19 JRD

Az első sikerén felbuzdulva gyakorta csinálnak második és további részeket. Egy kérdés: mikor volt olyan, hogy az első részt felülmúlta a folytatás? Nagy ritkaság! Nincs ez máshogyan a Venom második részével sem. Persze vannak ebben "humoros" részek,... Több

2021.12.21 harnas1207

Lehet, hogy velem van a baj, de 20 perc után kikapcsoltam, mert kínosan béna filmnek tartottam. Rendkívül gagyi, vígjátékszintű jelenetek egymás után. Amolyan B kategóriás superhero movie.

Eléggé összecsapott

Lehetett élvezni a filmet, de nagyon átlagos. A színészek közül Tom Hardy hozta a szerepét, Woody Harrelson is jó volt, viszont Naomie Harris szerintem erőltetett volt, és túljátszotta a szerepét. A korhatárbesorolás érthetetlen, simán 16-os is lehetne, műfajt nézve pedig nagyon távol állt a horrortól, inkább tűnt egy elcsépelt akciófilmnek. A csatajelenetek sem ütöttek akkorát, mint az első részben, és a történet is sántít. Az elsőnél jóval gyengébb.

2021.10.16 Lóri Ádámcsik

Érdemes megnézni

Nagy elvárásokkal ültem be a moziba. Végre egy jó folytatás, de sajnos picit elmaradt a várt szinttől a film. Tele volt giga akciójelenettel, a történek is úgy ahogy, de összességében az első rész jobb volt valamiért.