Hupikék törpikék – Az elveszett falu

Szabó Zsófi
Szabó Sipos Barnabás
Gyabronka József
Szabó Győző

A törpök nem fakulnak. Az egyik okos, a másik ügyes, a harmadik csinos, a negyedik mindenben megbotlik – és a legtöbbjüket meg szeretné főzni egy Hókuszpók nevű, kissé kétbalkezes, de nagy macskabarát hírében álló varázsló.
Hupikék világukra most egy új, az eddigieknél is nagyobb… Több

Forgatókönyvíró: Peyo
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Hongkong
Premier (HU): 2017.03.30. | HBO Max (2023.10.14.)
Több

2023.07.02 drg0602

Aranyos, elég jól sikerült mesének tartom. Technikailag nagyon jól van kivitelezve, elkészítve. Felnőtt fejjel is simán nézhető alkotás. Kedvenc mesém volt, ma is simán megtudom nézni. Amúgy szerintem mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 8/10.

2017.09.22 mamiéstöti2

Inkább csináltak volna a filmes verziónak egy harmadik részt. Meg lehetett nézni, de eddig szinte az összes törpös produkció érdekesebb volt. Kicsit csalódtam.

2018.02.15 Deku

Rabul ejtett a filmnek minden pillanata, alig várom, hogy újra megnézhessem. Eszméletlen ütős cucc. Igazán akciódús film tele mindenféle jóval. Nekem ha igazán kikapcsolódni van kedvem hasonlóakra lenne szükségem mint ez is. Imádtam

2019.01.16 dailyfilmsan

Aranyos rajzfilm. Nem lehet a két filmhez kapcsolni teljesen különálló, de annál szórakoztatóbb. Törpilla körül forog a világ úgy néz ki, mert azon megy a vita hogy miért nincs több törplány. A végén pedig találnak egy csomót. Aranyos tanmese, jó is de nem varázsolt elannyira nagyon.

2019.07.29 Szilonka

Szuper kis mese, helyenként felidézi a nagy elődöt. A története izgalmas, jó a látványa és a zenék is.

A film összbevétele 197 183 546 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 140 170 006 forintot termelt. A hazai mozik összesen 109 976 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első Hupikék törpikék film, melynek rendezője Kelly Asbury volt.Szerző: Archívum

, belga képregény-művész alkotta meg a Hupikék törpikéket.Szerző: Archívum

A The Smurfs, azaz A Hupikék törpikék képregényeken alapszik a film.Szerző: Archívum

A Smurfberries (azaz törpbogyók) színe ismét változott. Míg a 80-as években a képregényekben vörös volt, az élőszereplős filmekben kék, addig itt lila.Szerző: Archívum

(2017. 04. 05.)
Hupikék törpikék - Az elveszett falu
Törpnyi jó hír, hogy miután Peyo figuráit a vegyes technikával készült legutóbbi két stúdiófilmben sikerült alaposan megszégyeníteni, Aprajafalva lakói 100%-ban animációs körülmények között térnek vissza – a nyomukban természetesen Hókuszpókkal, aki szintén rajzos formájában gyűlöli a törpöket. 50/100 Több