Gyerekfejjel a legjobb,kétségkívül. Persze ez nem zárja ki annak lehetőségét,hogy idősebbek is imádják.A jelenetek során igyekeznek könnyű,de nem túl minimalista módon ábrázoltatni gyermeki őszinteséget a fantázia ,,vonatos" arcával.
10/8
Tartalmaz spoilereket és cselekményelemzést.
Képregényfilmtől nem nagyon vártam el,hogy ennyire a dráma mélységeibe tud nyúlni,de ezzel a filmmel mégiscsak megcsinálták a korábban szinte lehetetlent.
Elejétől végéig olyan légkör veszi körül,hogy az abszolút helytálló:történik bármi is a filmben,a legerősebben fejti ki hatását.Elején például felsejlik ,,némi" baljós sejtelem,mégsem olyan meglepő közeledve a vége felé,vagy egy hasonlatos beütés.Nem könnyű egy ilyen lelki problémákkal küszködő ember életét megérteni,aki rendszeresen negatív kritikával szembesül minden igyekezete ellenére,de mire lehetősége volna az erősségét használni(már amennyire sikeresen),addigra már a célon is túllő.Úgy ne... több»
Talán a kilencevenes évek óta nem volt ilyen mértékű előre/feltörés a sci-fik történetében.Persze újdonságokból nem nagyon szokott hiány lenni,még a folytatásoknál sem,vagy esetleges újrafeldolgozásoknál,de ennél annyira érződik az a fajta újszerűség,ami egy egyedihez kell,hogy az már bemutatásakor halhatatlan remekműnek tetszett.
Új világ,új lények,a távoli jövőben,meg a látvány-minden egyes snittje aranyat ér.
Beleértve a szenzációs 3D-t,meg mennyire színes,és nem maradhat el,hogy mennyire tele legyen utalásokkal,és tanulsággal záruljon.Ez drámai módon festi le az emberiség jövőjét,de hogy ne legyen nagyon szájbarágós,egy fordulatos happyend-del zárja le.
James Cameron tehát hatalmas filme... több»
Rejtélyes Cselekményelemzést és esetleges spoilereket tartalmat!
Valahogy nekem ez az előzmény trilógia legrejtélyesebb darabja. Nem a legerősebb, az a harmadik. A történet során adott a kibontakozás egy magas szintje, ami hidat jelent, itt különösen nagy léptekkel haladva a két trilógia kapcsolata felé.
Itt a rejtélyeskedést, valamint a kiszámíthatatlanságot jobban igyekeztek előrevinni, mint a történetet (habár az is jóra sikeredett). Alapból fura egy kicsit, hogy egy merénylet utáni nyomozás eredményeként tör ki a háború, többek között. Persze Sidius tervei olyan jól le lettek fektetve, hogy bármit is csináltak volna, így is, úgy is az ő malmára hajtották volna a vizet. Ezt én ,,széria hosszúságú t... több»
A legjobb életrajzi film Stephen Hawking a legnagyobb tudósok közé tartozik, és ez a film olyan jól világít rá, hogy jobban talán nem is lehetett volna bemutatni. Végig a leghitelesebb atmoszféra kíséretében ismerteti meg szinte végig, de a vége, na az volt a legdrámaibb, amit egy ilyen történethez készíthettek. Egy pillanatig olyan érzésem támadt, mintha nem film lenne, hanem valóság.
10/10
Komolyabb tartalmi elemek nem nagyon találtam benne,de a látvány egyszerűen lenyűgöző volt,és több akciójelenet is volt,amelyek a megszokttaknál is többet tudtak felmutatni.A háztetőkön futkározás olyan volt,mint egy számítógépes üldözős játékban.
Nekem kellemes,laza kikapcsolódást nyújtott a film.
10/8,5
Évekkel ezelőtt kapcsoltam rá M2-n.Ez sajnos rettenetesen gyenge volt.Még úgy is,hogy elvileg sokkal fiatalabb korúak számára készült,mert azért szerintem valamivel színvonalasabb mesét is kaphatnának,nem ilyet,ami kimondottan sértően színvonalatlan és bugyuta.
Én ennyit tudtam leszűrni belőle.
Aladárról egy külön sorozat jó ötlet volt. Az Üzenet a jövőből-höz hasonlóan nem egymást követő, hanem egymástól független epizódok jöttek. Igazából mindegyik szerfelett szórakoztató, és a zene nagyon jól illik hozzá. Poénokból itt sincs hiány.
Igazi kedvenc sorozat.Legjobbak benne az MZ/X-es részek,és hogy ezekből mekkora balhé lesz mindig.Ezenfelül a humor is hihetetlenül nagyszerű,és a sorozat időtállóan változatlanul élvezhető.
Nem voltak sohasem nagy elvárásaim az előzménytriológiát illetően.Sőt,amióta csak nézek Csillagok háborúját (már van 5-6 éve),a kettő tökéletesen megállta a helyét,kiegészítették egymást,nem létezik számomra egyik a másik nélkül(amúgy a hamarosan saga-t lezáró Episode IX.-nal eggyütt a folytatástriológiával sem vagyok sokkal másképp).Tehát egy többgenerációs saga előzményeit ez olyan jól mutatja be, hogy semmi kifogásom sincsen.Epikus összegzését tekintve ugyan egy kicsit eröltetettnek találtam elsőre,hogy a Kereskedelmi Szövetség elől menekülve találtak rá a Kiválasztottra,és egy légifogatverseny árán sikerült egy rabszolgatartótól megváltani.De aztán feltettem magamban a kérdést:Vajon hogy... több»
Itt vette legjobban kezdetét a 3D-s animáció,de a sci-fit ennyire jó színben (pontosabban mesei formában) megjeleníteni a maga nemében egy viszonylag eredeti elgondolás alapján történhetett csak meg.De az,hogy titkosszolgálatok által tartott szörnyekkel, vagy kísérleti kreálmányok segítségével-ez ám a remek forgatókönyv!Meg az érzelmi megnyílvánulása is nagyon egyedi.
Megvan DVD-n,azóta többször is szívesen nézem.
Egy korszak méltó lezárása Cselekményelemzést és spoilereket tartalmaz.
Lezárult hát egy korszak, megkezdődik egy új. Ez azért igencsak méltó lezárás volt, egy drámai, egyben akciódús átmenet két saga között.
Az elején kissé ledöbbentem, amikor megölték Thanos-t. Tudtam, hogy ez nem lehet így végig, de elképesztően fura volt. Dehát az első benyomás... Aztán egy ideig pihentetőbb, vontatottabb volt majdnem egy órán át, aztán indul az időutazás. Elvileg ez lerágott csont lenne, ha nem lennének itt újítások, vagy ,,tökéletesítések", eltérően a korábbi időutazós filmektől. Hogy ez mennyire lenne így, ha létezne időutazás, az már nézőpont kérdése.
Igyekeztek minden hosszabb jelentnél valamilyen szinten epikus elemeket, ese... több»
Az eredeti triológiát a lehető legdrámaibban zárja le,valamint epikus a javából.
Ez utóbbi természetesen Luke Skywalker és Darth Vader fénykardpárbaja.
És ezt követően persze a legnagyobb fordulat az utolsó pillanatban,amikor Vader elpusztítja a császárt,ezzel tulajdonképpen a fiát is megmenti.
Az endoron aranyosak voltak az ewokok,meg a Lázadókkal remekül harcoltak.
Remélem,tartalmilag még belefér,hogy:engem kicsit izgat,hogy Palpatine visszatérése a The rise of Skywalker-ben,hogy vajon ennek a fináléját milyen mértékben befolyásolja.Úgy értem,mennyire kapcsolódhat majd össze egy méltó folytatással,ami szükségképpen egyesít és zár le három triológiát.
Remélem nem fog ebből semmit sem elront... több»
Tartalmaz cselekményelemzést és spoilereket.
Tetszett,tetszett, de már az eleje felé felmerült bennem,hogy eddig Marvel-nél korábban soha nem látott méreteket ölt és kap teret a misztikum.Persze a megszokott sci-fitől valamelyest eltérően mindegyikben van valamennyi,de itt különösen.Ugyanis hat ún. végtelen kővel,amelyek a lét alapjait irányítják azért inkább misztikus mint sci-fi.
Nem negatívumként,csak az előzőekhez képest egy icsit szembetűnt nekem.
Legalábbis így tűnt nekem.
A látványra nincsen panasz,végig lekötött rendesen.A történet azonban egyáltalán nem volt egy könnyű falat,legalábbis több résznél nagyon bámultam,mert nagyon összetett,már az elején megy a sztori,itt nem kellett sok... több»
Elsőre kissé egyszerűnek tűnt,ahol mintha már rögtön egy folytatásnál kissé eröltetett lenne,de kellemes csalódás volt-már az elején.Záporoztak a poénok,a szereplők egyre karakteresebbek lettek(bár már az elsőben azok voltak).
Motkány makkért vívott harcai során pedig továbbra is rendesen megnevettet.
Ellie,Ropsz és Eddie új szereplőkként szintén sok humort vittek a sztoriba,meg az,hogy Ellie oposszumnak hitte magát,amiért velük nőtt fel.
Ezek után már tulajdonképpen egy átfogó személyiségfejlődés-bemutatást nyújt a film, és mindezt kicsit sem szájbarágósan,vagy unalmas módon,hanem élvezhetően,könnyedén.
Az egyik legjobb jelenet a végén a gátszakadás volt,ami itt megmentette őket.
10/10
Szó szerint ég és föld a különbség az eredeti és e között. Az eredeti gyerekkorom egyik legnézettebb meséje volt (fülembe cseng most is a dallama), de ez annyira szétrombolta bennem ezt az emléket, hogy nehéz volt feldolgozni, visszaállítani.
A vége felé már mintha egy amerikai remake-szerűség lett volna, de az is milyen szörnyen rosszul lett meganimálva. Egyébként több résznél úgy éreztem magam, mintha egy Minecraft-paródiát néznék. Igazából el nem merem hinni, hogy részben viseli az eredeti címét. Nagyon, de nagyon méltatlan hozzá. Ezek után már mondanom sem kell, hogy a történet egy nulla, és hogy sajnos ez a legrosszabb rajzfilm, amit valaha láttam.
10/0
Valahogy ez a film nem nagyon nyerte el a tetszésemet.Tudom, hogy akár ,,atomkemény"-nek szánt alkotásnak is mondható, de ha így is van, ez volt az egyik negatívuma számomra. Ehhez kapcsolódóan a durva ,,poénok", amelyek már a közepe felé szó szerint fájtak. Egyébként maga a film nyelvezete sem volt a ,,legfelemelőbb", holott reméltem, egy ilyen, a közvélemény szerint jónak tartott kriminél ez lehet sokféle, én mindenesetre egy lightosabb kikapcsolódást reméltem. És ez még nem is akkora probléma, mert ezután azért megpróbálkoztam a logikai és érdekességi elemek kibogozásával a film során, de hol belegabalyodtam, elvesztettem a fonalat, hol már magam sem tudtam, mi a helyzet. Először érzem ú... több»
Imádnivaló,szörnyen jó Disney+Pixar-mese.Rengeteg gyerekkori utalása és poénjai mellett egy igazán elragadó történettel lepi meg a közönséget.Képes egy némileg átlagos kezdetű történetet meghatóan,érzelmesen befejezni,és a mondanivalót nem(vagy csak minimálisan) szájbarágósan átadni.Ami nem más,mint az,hogy a zord külső általában megté-vesztő.
Néha szívesen megnézem újból és újból.
10/10
Annyira imádom azt a fajta humort,amit ő képvisel.A játékmacijával meg a híres kicsi zöld autójával szinte bármilyen kalandra képesek,amelyek aztán persze mindig hatalmas hahotázással járnak.Kedvenc epizódom a karácsonyi.
Nem volt rossz folytatás:szemet kápráztató látványvilág,és jópofa dalbetéteké volt a hangsúly,de majd kiszúrta a szememet,ahogy túltengett az utalásoktól.Ezek olyanok,amelyek a tátsadalmi problémákra,úgymint: bizalmatlanságra, esetleg tárgyalásképte-lenségre,megtévesztésre,esetleg önátverésre mutatnak rá.
Emiatt a funkció miatt kissé vegyes érzelmek kavarogtak bennem egy ideig.
Próbáltam ezt fenntartással kezelni a film során,de így is az jött át,hogy ez sem kerülte el ezt a tipikus ,,tásadalomparó-diát."Családi körű játszás keretein belül tudták persze a lehető legjobban ezt bemutatni,de ettől függetlenül még ma is úgy vagyok vele,hogy az első valamivel jobb.
Erre nem azt mondom,hogy gyengé... több»
76 Thomas, a gőzmozdony (1984)