Alakul a molekula Másodjára is a képernyő elé ragasztott. Káprázatos ez a komor „industrial punk - neverending story feeling”, ahogy a kómavilágot felépítettek a készítők. Nem azt mondom, hogy egy Industrial Light & Magic, de mindenképpen elfogadható a látványvilág. A sztori világos és követhető. Persze lehet szőrszálat hasogatni, de ez a film nálam bőven az „ajánlott” kategória.
Meglepődtem, hogy elég erős a mondanivalója, amit a film utolsó harmadában bont ki. Ember legyen a talpán, aki megfelelően állást tud foglalni abban, amit a film boncolgat. Vannak benne zsibbasztó jelenetek, de hozzátartoznak a tálaláshoz. Ajánlom a megnézését.
Érdekelt volna a folytatás Felcsigázott, hogy végre egy jó film; a zenéje is remek. De csak termékminta maradt.
Minden moslékra van lehetőség, sőt kötelező leforgatni, ha kell, ha nem. Ez meg a fiókban maradt. Kár!
Figyelemre méltó film Egész használható film. Maga a sztori is elmegy egy jó kis esti mozinak. Talál benne a néző mondanivalót is, ha nem csak a szórakoztatás érdekében figyeli a képkockákat. Ajánlom.
Remek alkotás Mindenképpen többször nézős. Szintén egy olyan film, ahol nem a nettó sztori a lényeg, hanem ahogy az alkotók átadják a nézőnek. Az emberi kapcsolatok, a háttértudás kibontakozása és maga az életérzés, amit a „bandázás” ad. Talán ezért a feelingért is nézem meg ezt a filmet már tizedjére. Azért a vége tartogat komolyabb izgalmakat is. Persze kicsit feltupírozták, de akkor is működik.
Szinte nulla költségvetésből egy jó film kerekedett.
Minden másodperce remek Nem a sztori a fontos, hanem ahogy átadja a nézőnek. Kiválóan viszi a kor életérzését. A technikát, az emberi kapcsolatokat, az élményeket. A megteremtett légkör a film végéig megmarad. A színészi játék erős, pláne a rendkívül hosszú jeleneteknél. Ajánlom.
Egyik kedvenc filmem Látványos film, (számomra) kevésbé ismert szereplők. (Hugo Weavinget leszámítva.) Őrületesen feelinges, steampunk elemeket is felvonultató, profin, részletesen kidolgozott környezet. A sztori is emészthető volt. Bármikor meg tudom nézni. Csak gratulálni tudok az alkotóknak.
A jövő generációjához szól, hogy soha ne felejtsük, mi történt. Azt a valóságot mutatja be, melynek negatív hatásait személyesen, a saját bőrömön tapasztaltam meg, így van összehasonlítási alapom. Lehet bárhogy (legfőképp a politikai hovatartozásból induló érzelmek miatt) kritizálni (ami az ember gyengeségeihez tartozó pszichiátriai epizód), ám attól még megtörtént eseményeket dolgoz fel. A színészek elsőrangúak voltak, ahogy a rendezés és a kamerahasználat is. Az esemény immáron a magyar történelem része lett, melyből sokat fog tanulni a jövő generációja.
Vállalható limonádé Abszolút működik mint felejtős, könnyed akcióvígjáték. Ilyet láttunk már eleget, senki ne várjon egyedi történetet. De amire szánták, arra teljesen megfelelő. És itt-ott azért akad minimális mondanivaló is.
Le a kalappal Külön öröm, hogy nagyrészt idehaza forgatott filmről van szó. Ez az alkotás számomra varázslat kategória, ami a műfajt illeti. És jön a film végén a gyomros. Ezt nevezem. Tökéletes az atmoszféra. Persze el lehet kattogni azon, hogy a robot csaj mint humanoid matéria, túl emberi. (Hús-vér színész játssza.) Levegőt vesz, meg emberiek a testi rezdülései, de a vége miatt beadhatjuk magunknak, hogy ez megmagyarázhatja ezt is. Szép munka!
75 Koma (2019)
Másodjára is a képernyő elé ragasztott. Káprázatos ez a komor „industrial punk - neverending story feeling”, ahogy a kómavilágot felépítettek a készítők. Nem azt mondom, hogy egy Industrial Light & Magic, de mindenképpen elfogadható a látványvilág. A sztori világos és követhető. Persze lehet szőrszálat hasogatni, de ez a film nálam bőven az „ajánlott” kategória.