2021.09.20   olvasottság: 1474x   szerző: csd   hozzászólások: 0

Az idei évben hetvenharmadik alkalommal került megrendezésre az Emmy-gála, amely több szempontból is izgalmasnak bizonyult. Elsősorban pusztán amiatt is, mivel a koronavírus-járvány kitörése óta újra közönség előtt, személyes jelenléttel zajlott a rendezvény.

Emmy-díj 2021 – Íme a nyertesek listája!

A díjátadóra ezúttal nem a Microsoft Színházban került sor, hanem az L.A. LIVE szabadtéri helyszínén, ettől függetlenül a gála résztvevőire szigorú szabályok vonatkoztak, hiszen nem csupán mindkét oltással kellett rendelkezniük, hanem negatív PCR tesztet is fel kellett tudni mutatni.

Az szinte borítékolható volt, hogy a jelöltek közül a streaming szolgáltatók legnagyobb volumenű produkciói tarolnak majd, hagyományos értelemben vett tévécsatornák tartalma nem is volt megtalálható a rangos névsorban, 2021-ben pedig kétségtelenül a Ted Lasso és A korona tarolt a legtöbb kategóriában.

Az idei év egyik legesélyesebbnek tartott produkciójának már az előzetes elemzések szerint is A korona számított: Josh O’Connor Károly hercege, Gillian Anderson által megformált Margaret Thatcher, illetve Emma Corrin alakítása Lady Dianaként, mind jelen volt a legjobb szereplőknek járó kategóriákban.

Persze mindemellett az AppleTV is harcba szállt a Ted Lassóval, amelynek főszerepét Jason Sudeikis vitte, ugyanakkor nem kevésbé számíthatott befutónak több kategóriában A vezércsel, az Easttowni rejtélyek és a Tönkretehetlek, de nézzük is egy kicsit részletesebben a fontosabb kategóriák győzteseinek listáját:

 

Legjobb drámasorozat:

A fiúk

A Bridgerton család

A korona - GYŐZTES

A szolgálólány meséje

Lovecraft Country

A mandalori

A póz

Rólunk szól

 

Legjobb vígjátéksorozat:

Feketék Fehéren

Cobra Kai - A karate kölyök öröksége

Emily Párizsban

Hacks

A légikísérő

A Kominsky-módszer

PEN15

Ted Lasso - GYŐZTES

 

Legjobb minisorozat:

Tönkretehetlek

Easttowni rejtélyek

A vezércsel - GYŐZTES

A földalatti vasút

WandaVízió

 

Legjobb női főszereplő drámasorozatban:

Uzo Aduba (In Treatment)

Olivia Colman (A korona) - GYŐZTES

Emma Corrin (A korona)

Elisabeth Moss (A szolgálólány meséje)

Mj Rodriguez (Pose)

Jurnee Smollett (Lovecraft Country)

 

Legjobb férfi főszereplő drámasorozatban:

Sterling K. Brown (This Is Us)

Jonathan Majors (Lovecraft Country)

Josh O'Connor(A korona) - GYŐZTES

Rege-Jean Page (A Bridgerton család)

Billy Porter (Pose)

Matthew Rhys (Perry Mason)

 

Legjobb női főszereplő vígjétéksorozatban:

Aidy Bryant (Shrill)

Kaley Cuoco (The Flight Attendant)

Allison Janney (Mom)

Tracee Ellis Ross (Black-ish)

Jean Smart (Hacks) - GYŐZTES

 

Legjobb férfi főszereplő vígjátéksorozatban:

Anthony Anderson (Black-ish)

Michael Douglas (A Kominsky-módszer)

William H. Macy (Shameless)

Jason Sudeikis (Ted Lasso) - GYŐZTES

Kenan Thompson (Kenan)

 

Legjobb női főszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben:

Michaela Coel (I May Destroy You)

Cynthia Erivo (Genius: Aretha)

Elizabeth Olsen (WandaVision)

Anya Taylor-Joy (A vezércsel)

Kate Winslet (Mare of Easttown) - GYŐZTES

 

Legjobb férfi főszereplő minisorozatban vagy tévéfilmben:

Paul Bettany (WandaVision)

Hugh Grant (The Undoing)

Ewan McGregor (Halston) - GYŐZTES

Lin-Manuel Miranda (Hamilton)

Leslie Odom Jr. (Hamilton)

 

Legjobb női mellékszereplő drámasorozatban:

Aunjanue Ellis (Lovecraft Country)

Emerald Fennell (A korona)

Gillian Anderson (A korona) - GYŐZTES

Helena Bonham Carter (A korona)

Yvonne Strahovski (A szolgálólány meséje)

Samira Wiley (A szolgálólány meséje)

Madeline Brewer (The Handmaid's Tale)

Ann Dowd (The Handmaid's Tale)

Legjobb férfi mellékszereplő drámasorozatban:

Chris Sullivan (This is Us)

Michael K. Williams (Lovecraft Country)

John Lithgow (Perry Mason)

Tobias Menzies (A korona) - GYŐZTES

O. T. Fagbenle (A szolgálólány meséje)

Max Minghella (A szolgálólány meséje)

Bradley Whitford (A szolgálólány meséje)

Giancarlo Esposito (The Mandalorian)

Legjobb női mellékszereplő minisorozatban:

Renee Elise Goldsberry (Hamilton)

Kathryn Hahn (WandaVízió)

Moses Ingram (A vezércsel)

Julianne Nicholson (Easttown rejtélyek) - GYŐZTES

Jean Smart (Easttown rejtélyek)

Phillipa Soo (Hamilton)

Legjobb férfi mellékszereplő minisorozatban:

Thomas Brodie Sangster (A vezércsel)

Daveed Diggs (Hamilton)

Paapa Essiedu (I May Destroy You)

Jonathan Groff  (Hamilton)

Evan Peters (Easttown rejtélyek) - GYŐZTES

Anthony Ramos (Hamilton)

Legjobb női mellékszereplő vígjátéksorozatban:

Rosie Perez (The Flight Attendant)

Hannah Einbinder (Hacks)

Aidy Bryant (Saturday Night Live)

Kate McKinnon (Saturday Night Live)

Cecily Strong (Saturday Night Live)

Juno Temple (Ted Lasso)

Hannah Waddingham (Ted Lasso) - GYŐZTES

Legjobb férfi mellékszereplő vígjátéksorozatban:

Carl Clemons-Hopkins (Hacks)

Brett Goldstein (Ted Lasso) - GYŐZTES

Brendan Hunt (Ted Lasso)

Nick Mohammed (Ted Lasso)

Paul Reiser (The Kominsky Method)

Jeremy Swift (Ted Lasso)

Kenan Thompson (Saturday Night Live)

Bowen Yang (Saturday Night Live)