A közellenség (1998)

Enemy of the State

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Nagyon jól összerakott történet az első perctől az utolsóig leköti a nézőt. Nincs túl bonyolítva, új műfajt teremtett a maga nemében abban az időben.

Thibo84   2016. 06. 22.

Smith és Hackman egy pörgős akciófilmben.

dailyfilmsan   2018. 09. 03.

Egyszer megnézhetős akció film semmi komoly sajnos. Ha teheted ne szinkronosan nézd meg mert nagyon rosszul sikeredett. Maga a szereplők sem találták a helyüket énszerintem. Will lehetett volna kicsit komolyabb is. Valamint a zene és a hanghatások egy idő után idegesítettek. Én kissé visszafogottabb módon kezeltem volna.

hsanya182   2016. 09. 21.

Hatalmasan jól összetett film készült 1998-ban. Nagyon részletes és eseménydús történet a film elejétől kezdve magával sodort egészen a film végéig. Nincs holtidő, unalmas részlet amivel húznák az időt, folyamtatosan csepegteti az információt, és mellette még váratlan humorral is fűszerezve van. Remek szinészi alakítások és remek fordulatok jellemzik! Elég nagy kontraszt az új 2016-os filmek erőtlenségeihez. Mindenképpen kötelező darab!

MidoD7   2019. 04. 21.

A sztori és látvány valami elbűvölően csodálatos volt benne. Szerintem ennél jobban sikerült filmet nem sokat láttam, mint ez. Tele van akcióval, izgalommal és feszültségkeltéssel.

Gene Hackman

250,6 millió dollár bevételt hozott a film.

(LionelMessi10)

Will Smith a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Az átlagos jelenet hosszúság 2,4 másodperc.

(VFTS)