A közellenség (1998)

Enemy of the State

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Gene Hackman és Will Smith nagyon jól dolgoznak ebben az akcióthrillerben.Pörgős,izgalmas,és jól összerakott szuper történet.Leköti az embert,mert itt is bemutatkozik a HATALOM,és a lényege,ha útban vagy,bárhogy hívjanak,elintézünk. Will Smith fricskát ad a hatalomnak,és hitelesen,mert én elhittem.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Nagyon jól összerakott történet az első perctől az utolsóig leköti a nézőt. Nincs túl bonyolítva, új műfajt teremtett a maga nemében abban az időben.

Thibo84   2016. 06. 22.

Smith és Hackman egy pörgős akciófilmben.

dailyfilmsan   2018. 09. 03.

Egyszer megnézhetős akció film semmi komoly sajnos. Ha teheted ne szinkronosan nézd meg mert nagyon rosszul sikeredett. Maga a szereplők sem találták a helyüket énszerintem. Will lehetett volna kicsit komolyabb is. Valamint a zene és a hanghatások egy idő után idegesítettek. Én kissé visszafogottabb módon kezeltem volna.

hsanya182   2016. 09. 21.

Hatalmasan jól összetett film készült 1998-ban. Nagyon részletes és eseménydús történet a film elejétől kezdve magával sodort egészen a film végéig. Nincs holtidő, unalmas részlet amivel húznák az időt, folyamtatosan csepegteti az információt, és mel... több»

MidoD7   2019. 04. 21.

A sztori és látvány valami elbűvölően csodálatos volt benne. Szerintem ennél jobban sikerült filmet nem sokat láttam, mint ez. Tele van akcióval, izgalommal és feszültségkeltéssel.

Bizsu82   2019. 01. 28.

Pörgős, akcióban dús film, amiben nincs megállás. Ismert, jól alakító színészek vannak benne. Látványos és végig lekötötte a figyelmemet. Érdemes megnézni!

Gene Hackman

250,6 millió dollár bevételt hozott a film.

(LionelMessi10)

Will Smith a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Az átlagos jelenet hosszúság 2,4 másodperc.

(VFTS)

Daniel Leon Zavitz által használt számítógép egy SUN Microsystems Ultra10.

(VFTS)

Gabriel Byrne karaktere úgy öltözködik, és úgy is néz ki, mint Robert De Niro a kultikus Taxisofőrben (1976).

Gene Hackman többször is visszautasította a szerepet, végül a rendező, Tony Scott személyesen hívta fel telefonon a színészt, hogy elmondja, miért ő az ideális jelölt a szerepre.

Edward "Brill" Lyle szerepére Sean Connery is esélyes volt.

Tom Cruise már aláírt a film főszerepére, azonban a Tágra zárt szemek (1999) forgatásának elhúzódása miatt vissza kellett lépnie.

Don Simpson és Jerry Bruckheimer 1991 óta tervezték a filmet.