A nemzet aranya

Jon Voight
Sean Bean
Harvey Keitel
Nicolas Cage

Benjamin Franklin Gates archeológus, akinek családja hét nemzedéken át keresett egy különös kincset. Gates is a titkos legenda igazolására teszi fel életét, mely szerint George Washington, Thomas Jefferson és Benjamin Franklin az Amerika Függetlenségi háború során egy nagy aranytartalékot… Több

Rendező: Jon Turteltaub
Premier (HU): 2005.01.06. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2023.07.07.)

2024.02.20 Schumy1

Kalandfilm a javából, jó a sztori, jók a szereplők. Látványos, akciódús.

Nicolas Cage szinte minden gagyi,értékelhetetlen produkciót elvállal...Na itt is ugyanez történt.Egy unalmas,történet nélküli film,és a legjobb dolog,ami történik benne,hogy egyszer vége lett!

2017.12.27 indingo

Látványos és izgalmas kincskeresős film, megfűszerezve egy is romantikával. A története végig pörög, tetszettek a feladványok. Cage is jó volt benne.

2023.08.14 JRD

Számomra ez a film volt a választóvonal egy valamelyest újfajta filmekhez vezető úton. Hogy mit és hogyan választóvonal, ne kérdezd... nem tudom megmagyarázni. Talán azért, mert utána kezdtek el hasonló filmek születni? Tényleg nem tudom, mégis, ha m... Több

2017.07.25 Deku

Nicolas Cage-et általában kedvelem, itt viszont nem volt kedvenc túlzottan. Ismerős ajánlotta de itt az első benyomás volt a döntő miszerint nem szimpatizáltam magával a filmmel. Ennyire unalmas és tartalmatlan történetet régen láttam.

A film 100 millió dollárból készült és 347,5 millió dollár bevételt termelt.Szerző: LionelMessi10

Abigail Chase karaktere a németországi Saxonyból származik, akárcsak az őt alakító Diane Kruger. Szerző: SódóGA

A cselekmény nagy része Washington D.C.-ben, Philadelphiában és New York Cityben játszódik. Az Egyesült Államoknak megalakulása óta összes kilenc fővárosa volt, köztük ez a három is.Szerző: SódóGA

Ben, Patrick és John Gates mind az alapítóatyákról kapták nevüket (Benjamin Franklin, Patrick Henry és John Adams). Abigail Chase neve pedig Abigail Adams és Samuel Chase neveiből lett összevonva. Szerző: SódóGA