A texasi láncfűrészes

A texasi láncfűrészes

The Texas Chainsaw Massacre

Texas egy Isten háta mögötti vidékén öt fiatal felvesz egy stoppoló lányt, aki a furgonban végez magával. A fiatalokat megrázza a haláleset, úgy döntenek, hogy a helyiektől kérnek segítséget. Egy elhagyatott tanya ajtaján kopogtatnak, de ezt később mind megbánják, ugyanis a tanyán… Több

Rendező: Marcus Nispel
Forgatókönyvíró: Kim Henkel, Tobe Hooper, Scott Kosar
Premier (HU): 2004.02.19.
Több

2024.03.30 The Critic

A legjobb lánfűrészes rész

A legjobb A texasi láncfűrészes sztori a 2003-as rész Marcus Nispel rendezésében és a gyönyörű Jessica Biel főszereplésével. Kidolgozott a sztori, és remek szereplőket is választottak hozzá. Kiemelendő Jessica Biel mellett R. Lee Ermey a zsaru szerepében, akinek családja aberráltak egész csapatából áll. Végig izgalmas az egész, és látványban is igazi horrort kapunk. Nálam 4 csillagos horror egyértelműen. A 2022-es változat inkább átmegy túlzásba, kevésbé tetszett. A 2003-as változatra viszont 80%-ot adok.

2022.03.07 Kóborló

a nap véleménye

Bőrpofa visszatér

Az 1994-ben bemutatott negyedik texasi láncfűrészes film után, sokáig úgy gondoltam, hogy a Tobe Hooper (1943-2017) által megteremtett Bőrpofának leáldozott, hisz ez a széria volt az, ami az első 1974-ben bemutatott rész után, elképesztő minőségbeli ... Teljes kritika

Pörög,és félelmet kelt. Mégsem lesz a kedvenc filmem...olyan tucatfilm féle szaga van. Nem rossz, és Jessica Biel jól játszik benne... Horror, hiszen minden eleme megtalálható a filmben, de nem lesz kedvenc.

2018.03.01 BoBamburg

A '74-es eredeti verzió után a legjobb Texcasi láncfűrészes film. Zseniális atmoszféra, kellően nyomasztó helyek és karakterek és fasza operatőri munka. Olyan amilyennek egy horrornak lennie kell. Na meg hát Jessica Biel

2018.12.24 Filmbarbár

Számomra ez a film az eredeti egy kissé lélektelen utánérzése, "koppintása", némileg a mai igényekhez alakítva. A remake-eknek szerintem akkor van értelmük, ha tudnak újat mondani az eredeti műhöz képest. Úgy gondolom, ez nem igazán mondott újat, tis... Több

A film felvételeit 2002. júliusa és 2002. szeptember közt rögzítették.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Marcus Nispel-nek ez volt az első nagyjátékfilmes rendezése. Szerző: Kóborló

Erin karakterének castingolása kapcsán felmerült Kirsten Dunst, Katie Holmes és Jessica Alba neve is.Szerző: Kóborló

Mikor még csupán a tervezési fázisban volt a film, akkor még úgy volt, hogy Marilyn Manson lesz majd a film zeneszerzője.Szerző: Kóborló