Alien 4: Feltámad a Halál

Alien 4: Feltámad a Halál

Alien: Resurrection

Sigourney Weaver

Kétszáz évvel azután, hogy Ripley hadnagy az életét áldozta az idegenekkel folytatott küzdelem során, egy genetikai eljárással újra életre keltik. Azonban a nő klónozásával felélesztik az idegen királynőt is. A kísérlet kicsúszik a tudósok keze közül, és a támaszpontot ellepik a szörnyek. Rilpey… Több

Forgatókönyvíró: Dan O'Bannon, Ronald Shusett
Premier (HU): 1998.02.12. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.01.01 Jocpappa

10/5

Ahogy az sokadik részeknél lenni szokott, a negyedik rész már egy sima, mezei trash film. Ez az élet rendje. A jó filmekből idővel trash-maratonra való csapnivaló, szórakoztató B filmek lesznek. Ilyen az ÖSSZES sokrészes horrorsorozat, lehet az első pár rész akármilyen kiváló. Éppen ezért trash film skálán kapja az 5 pontot, mert amilyen kretén, olyan pörgős és véres. Egyébként 2-3 pont lenne, főleg az előzőekhez viszonyítva. Ha lennék a rossz filmek szerelmese, most elég zabos lennék, hogy így lezüllesztették ezt a jó kis sorozatot.

2017.11.19 Artemisia

Egy legendás franchise feltámadása

Nem felesleges a film, mert egy Alien film ha nem jó, akkor is jó. A legnagyobb hibája, hogy nem mutat semmi újat, a teljes repertoárját már maximálisan kihasználtak az előző részek, így immunisak vagyunk a Feltámad a Halál összes elemére. Egy hajón... Teljes kritika

Alien ez is, de már a laposabb fajtából...kissé erőltetett a film menete, és nem annyira hitelesek a színészek sem. Nézhető, de nem annyira elementáris, mint az első, és a második része.

2017.09.13 Deku

A film remek kikapcsolódást tud biztosítani anélkül, hogy egy percig is unnánk. Mi például nagyon tudtuk élvezni és éppen ezért van az, hogy javaslom másoknak is. Totál oda tette magát a film.

2022.03.03 JRD

Ripley újratöltve...

Itt már egy másik Ripleyt láthatunk, aki fura. Nagyon. És anyává vált. De hol a gyerek? Imádtam. Egyrészt mert Weaver magassága itt rohadtul kidomborodott, másfelől üdítő volt egy másik karakterrel létező Ripleyt látni. És azért vannak benne jól odapöccintett beszólások is. Itt azért már látványosabb a díszlet, fantáziadúsabb némelyik jelmez. De a történet újra ugyanaz. Ripley jön, és vajon győz? Vajon Alien túléli megint? (Egyébként stílusában erősen érezhető, hogy másik rendező vitte vászonra ezt a részt.) Nézd meg! Nem gondolom, hogy csalatkoznál! Szóval kalandorok! Filmre fel, és jó szórakozást!

A film alapján készült az Alin Ressurrection nevű videójáték.Szerző: Artemisia

A film zenéjét jegyző John Frizzell egy barátja tanácsára jelentkezett a filmzene meghallgatásra. A Fox az ő zenéjét választotta.Szerző: Artemisia

A filmben szereplő űrhajók mindegyike valós, megépített - csak épp miniatűr méretben.Szerző: Artemisia

A CGI-vel készült xenomorph-ok elkészítését a Blue Sky stúdió vállalta magára.Szerző: Artemisia