Amerikai pszichó

American Psycho

2024.03.21 Majorkas

Akár alapmű is (lehetne)

Nagy húzónevekkel és remek alakítások által nyerhetünk betekintést egy nagyon szűk világba vagy az elit legmélyebb bugyraiba, egyetlen egy karakter szemszögéből. A befejezésért kár, számomra összecsapott lett.

Nagyon jól sikerült mozi, amit Christian Bale-re szabtak. Jól sikerült a regényt adaptálni, hiteles lett. Persze teljesen szinte nem lehet, de szuper lett a végeredmény. Mary Harron jól elkapta a lényeget.

2020.08.23 dailyfilmsan

A felső 10 ezer görbe tükre mutatkozik meg a filmben. A főszereplő, aki saját magát hergelve kergeti magát az őrület szélére, egy új szintet nyit meg a pszichopaták világában. Mély a film, a mondanivalója is, és meg kell érteni, mit akar felénk közöl... Több

2023.07.04 Juki-onna

Zseniális a film, az egyik kedvencem – ez nem horror, ez maga a nemezis; inkább egy erőszakos szatíra

A filmet a horror/thriller kategóriába sorolták. Ez nem az a klasszikus horror, ahol szellemek, kísértetek és zombik hemzsegnek a filmben. Ebben a műben hangsúlyosabb a történések lelki vonatkozása, nem is beszélve az elme megbomlásáról. Pár jelenete... Teljes kritika

2022.07.20 JRD

Egyszer megnézhető, hiszen mégis csak C. Bale van a főszerepben. De nem fogok újat mondani azzal, hogy ez a film nem nagy eresztés. De kinek milyen az ízlése, tehát nézd meg és majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.07.18 Deku

Csak dicsérni tudom ezt a filmet mert elképesztően hátborzongató és rejtélyes filmet adtak nekünk. Imádom azt amikor teljesen el tudok veszni egy filmben ez pedig pontosan ilyen film.

2020.07.14 csd

Egy kiváló adaptáció

Bret Easton Ellis kultikus regényét feldolgozni nem könnyű feladat, aki erre vállalkozik, szerintem nem csupán egy igencsak masszív szöveggel szembesül, hanem annak nehézségével is, hogy mindezt szelektálni kell. Marry Harron kétségtelenül remek munkát végzett nem csupán rendezőként, hanem forgatókönyvíróként is. Ami engem illet én előbb a filmet láttam, és csak a későbbiekben olvastam a könyvet, és mondani se kell, hogy Patrick Bateman narrációja a fejemben is Christian Bale hangjával szólalt meg. Ritkán látni azt, hogy egy színész ennyire képes azonosulni a szereppel, ugyanakkor tovább is tudja gondolni mindazt.

2015.04.17 rbernadett

Nem túl jól sikerült adaptáció. A film nem tudta visszaadni mindazt a brutalitást, amit az író a könyvben megjelenít éppen ezért a főszereplő beteg világképe sem jön át annyira.

2023.04.23 Erik Csok

Egy beteg elme története

Elég régen láttam, ténylegesen, mert alig emlékszem valamire belőle. Viszont újra kéne nézni, ezáltal írok róla. Szerintem a Holtodiglan című film mellet a legbetegebb film, amit láttam. És ha van olyan film, ami jogosan 18-as karikás, akkor ez azokhoz tartozik. Horror-e? Vagy thriller? Őszintén szólva, nem tudom. Van ebben minden, szóval a kettő keveréke. Kinek nem kéne megnézni? Azoknak, akik nem bírják a véres filmeket és a beteg filmeket, mert ez, mint már mondtam, nagyon durva. Christian Bale félelmetes ebben a szerepben, akkorát játszik, hogy csak na, talán ez a legnagyobb alakítása, sőt ilyen szerepben még így nem is láthattuk egyszer sem, szerintem. A vége pedig, hát a néző eldöntheti a maga film végi elemzését, mert bizony agyalni kell a végén.

2017.10.15 Szilonka

Szerintem jót tett a filmek a leporolás. A történet adott volt, de az újszerűségek és Christian Bale mindenképpen hozott valami újat és érdekességet a filmbe.

2020.11.11 elekm90

A film értékes társadalomkritika a gazdag yuppie-król, akiknek a legnagyobb problémája, hogy kinek milyen a névjegykártyája vagy, hogy be tudnak-e jutni Manhattan legmenőbb éttermébe. Patrick Bateman szerepe pedig telitalálat volt Christian Bale szá... Több

2018.11.28 harnas1207

Elfogult vagyok a filmmel kapcsolatban, mert Bret Easton Ellis könyve a kedvencem. A film kivételesen tartja a nyomtatott verzió színvonalát. Ehhez hozzá járul az is, hogy Patrick Bateman szerepét egyszerűen Christian Balere találták ki. A történetet... Több

2016.08.13 Alexa

A legjobb Bret Easton Ellis filmadaptacio! Eros tarsadalomkritika, feszultseg es rezignalt humor ahol kell. Folyamatos megfelelesi kenyszer, mikozben orjong a tehetetlen egyeniseg. Monotonitas es a "valami tortenjen mar" erzes parbaja. Nagyszeru remekmu!

2017.10.19 Bazzzsi

Nem volt rossz a film, de én már többet várok. Hiányoltam például, hogy Christian Bale karaktere miért lett olyan amilyen. Így egy picit üres volt a történet.