Antebellum: A kiválasztott (2020)

Antebellum

Tongayi Chirisa
Kiersey Clemons
Jena Malone
Jack Huston
Kiersey Clemons

Sabnock Sanatory Nézhetetlen  2021. 10. 15.

Fekete, mint a béka feneke

Ma nem számít a tehetség, a tudás, a tapasztalat, csak fekete legyél... Sőt, már azt is kiharcolták, hogy bizonyos sporteseményeken térdelgessenek előttük. Csak egy, de annál beszédesebb adat, hogy az amerikai börtönök 68%-a színes bőrű "úriember". N... teljes kritika»

Major   2021. 09. 19.

Mi ez?!?

Ez nem horror, nem thriller, ez egy sz*r.

Alphik   2021. 06. 28.

Sajnos a trailert jobban élveztem, mint a filmet, mondjuk manapság ez gyakrabban előfordul, mint kellene.

Caravaggio1978 Nézhetetlen  2021. 08. 01.

Tegnap 3, ma egy propagandafilm

A napokban csak ilyeneket próbáltam megnézni, hát ez is arról szól, hogy vannak szenvedő színes bőrűek és nem szenvedő fehérek. Nem kívánom ezt tovább kommentálni.

jojojo3   2017. 12. 15.

Semmi humor vagy izgalom, az alakítások pedig nagyon gyengék. Talán ez első fél óra erősen indult, de végül átcsapott egy unalomfesztiválba.

A film összbevétele 97 209 dollár volt (imdb.com).

Az Antebellum: A kiválasztott a rendezőpáros, Gerard Bush és Christopher Renz első egészestés filmje. A duó eddig többnyire reklámfilmeket és rövidfilmeket forgatott, de forgattak már videoklipet a népszerű amerikai rapperrel, Jay-Z-vel.

A film főszerepét alakító Janelle Monáe nem csak színésznőként, de énekesnőkét is sikeres karriert futott be. Eddigi pályája során 8 Grammy-díjra jelölték, 2015-ben pedig elnyerte a fiatal zenei tehetségeknek járó Billboard Women in Music Rising Star Award-ot.

A film producerei az elmúlt években olyan horrorfilmekkel arattak óriási sikert, mint a Tűnj el! vagy a Mi.

2019. márciusában jelentették be hivatalosan, hogy Gerard Bush és Christopher Renz rendezőpáros a saját forgatókönyvüket adaptálva készíti el az Antebelleum: A kiválasztottat, melynek főszerepét Janelle Monáe alakítja.

A film forgatása 2019. májusában zajlott.