Ártatlanságra ítélve

Ártatlanságra ítélve

Presumed Innocent
Videók

Caroline Polhemust, az ambíciózus, fiatal ügyésznőt brutális kegyetlenséggel meggyilkolják. Minden jel szerint kéjgyilkosság történt, a gyanú a mindaddig feddhetetlen hírben álló államügyész-helyettesre, Rusty Sabich-re terelődik. A nős férfi - több más kollégájában hasonlóan - valóban viszonyt folytatott a gyönyörű Caroline-nal és azután sem tud szabadulni hatása alól, miután a nő lecseréli őt főnökükre. A perdöntő tárgyaláson minden Rusty bűnösségére utal...

Rendező: Alan J. Pakula
Brian Dennehy
Raúl Juliá
Raúl Juliá

2018.07.05 majkymi

Nagyon sok szempontból csak egy átlagos film. Nincs kifejezetten erős képi világa, a hangulata is szerintem gyorsan eszkalálódik. Ennek ellenére szerintem roppantul izgalmas, kiváló dramaturgiával rendelkezik.

2017.05.29 Stiff

Egy nagyon jól megírt politikai-bírósági thriler, ami szerinte lebilincselően van megírva, egy lélegzetvételnyi időt sem hagy. Harrison Ford pedig nagyon jól alakít, talán az egyik legjobb szerepe.

1990-ben a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Harrison Ford amikor a számítógép előtt ül és az ügy iratait nézi, a szexuális bűnügyekkel vádoltak egytől egyig a stáb tagjai. Szerző: rbernadett

Sydney Pollack még a könyv 1987. augusztusi megjelenése előtt megvásárolta a megfilmesítési jogokat 1 millió dollárért. Szerző: rbernadett

Kevin Costner és Robert Redford is visszautasította Rusty Sabich szerepét. Szerző: rbernadett