Az éhezők viadala

The Hunger Games

2017.10.23 Bazzzsi

Mindig megfognak az olyan filmek, ahol egy másik világot ismerhetünk meg. Talán ez indította el az ilyen típusú filmek áradatát, de is maradt a legjobb. Bár ezt a viadal dolgot bármilyen században elképzelhetetlennek tartom.

2018.04.20 TomÁcs

Egy erős hullámot indított el a film. Történetben egész egyedi és izgalmas, bár kicsit beteg és reméljük sose fajul idáig a világ. Jennifer kisasszonynak meghozta a sikert.

2023.04.04 Informer2

Éhezés, mindehol

Egy rendkívül erős és izgalmas filmművészeti alkotás, amely egy egész generáció számára vált közösségi élménnyé. A történet nagyszerűen bemutatja egy poszt-apokaliptikus világ küzdelmeit, és azt, hogyan kényszeríti az embereket a túlélésre a legkétségbeejtőbb körülmények között is. A színészi alakítások is kiválóak, különösen Jennifer Lawrence teljesítménye, aki a főszereplő, Katniss Everdeen karakterében ragyog. A film azonban túlzottan erőszakos és brutális, ami néhány néző számára túl sok lehet. Emellett a történet néhány része nem annyira kidolgozott, mint amennyire lehetne, és néhány karakter nem kap elég figyelmet. Összességében azonban Az éhezők viadala egy olyan film, amely érdemes megnézni, kiváló szórakozást nyújt és érzelmileg is megérinti a nézőt.

2018.04.28 Filmelemző

Megszerettem ezt a filmet, mert nagyon sokrétegű, több mélységgel rendelkező és mert a diktatúrák, elnyomás és szabadságvágy működési mechanizmusait is mutatja be, az előtérben zajló történet mögött. Engem főleg ezért fogott meg. De persze emellett t... Több

2018.12.04 VvV

Maga az alapötletét kedvelem. Újszerűnek mondható. Karakteres és kalandos a története és a karakterek is jók.

2021.10.24 BaloghBogi42

Soha ne hagyjon el benneteket a remény!

Az éhezők viadala sokban hasonlít A beavatott című trilógiára, nem csak abban, hogy mindkettő női főszereplővel rendelkezik, így felfoghatók feminista sikerfilmeknek is, de a rendszer miatt alávetett életet élő lakosokban is fellelhető megegyező elem... Teljes kritika

2020.10.30 Ildikó Bacskai

Éhezők viadala

Zseniális, izgalmas, ötletes, szívhez szóló.

2016.02.19 Lonka

Van egy fajta hangulata a filmnek. Ötletes az alaptörténet, az ahogy a viadalok meg vannak csinálva, a technika, az hogy a körülményeket akár változtatni is tudják a játék szervezői.

2016.06.19 Timcsi

Nagyon tetszik az a külön világ, amit az író teremtett. Remek a története, végig izgalmas és pörfős.

2019.05.17 petraszab

Izgalmas történet az elejétől a végéig. Sok minden történik benne. Egy dolog nem tetszett, hogy a főszereplőn kívül nincs benne jó karakter.

2017.10.13 kevelin

Ebben a filmben szerettem meg Jennifer Lawrence-t. Nagyon tehetséges színésznő, imádom. A film szintén egy mai társadalomkritika, hogy a hatalomért még a saját gyerekeiket is képesek megöletni az emberek..

2015.05.13 Syracuse

A színészi játék 0, pedig nem rossz színészekről beszélünk. A története kommersz, 20 perc után tudni lehet a végét, ráadásul ez az eseményeket kívülről irányítós történet is jobban ütött abban a filmben, amiben van egy ház az erdő mélyén. Ez még 2 csillagot kap, a folytatások viszont már nem.

2016.08.03 VFTS

A sorozat részei közül a legjobb. Elég jól sikerült a könyvadaptáció, de kár, hogy például olyan fontos dolog, mint a kitűző eredete nem a könyvet követi. A szereplőket is jól eltalálták és jól is játszanak.

2021.10.24 Spidey

Harcolj azért, amiben hiszel!

Netflixen futottam bele ebbe a gyöngyszembe, és nem bántam meg egyáltalán, hogy rá esett a választásom. Azóta is a hatása alatt vagyok. És ezért a típusú, megfélemlítő technikájú diktatúráért nem is kell egy fantáziavilágig menni... Nagyon érdekes számomra, hogy ennyi ember ennyi körzet szolgál ki egy kapitóliumot, a gazdagabb réteget. Hogy nem szólalt fel akár csak egy a gazdagok közül, hogy ez az életekkel való játszadozás nem megoldás. Jennifer Lawrence isteni volt. Bár én Gale-lel jobban el tudtam volna képzelni.