Egek ura

Egek ura

Up in the Air
George Clooney

A negyvenes éveit taposó Ryan feladatköre nem épp hálás: munkaerő-leépítési szakértő, aki embereket rúg ki. Egész életét repülőtereken, gépeken vagy szállodákban tölti. A gyökértelenségét mi sem mutatja jobban, minthogy egyetlen bőröndben elfér egész élete. Nem várja senki haza, nincsenek valós… Több

Rendező: Jason Reitman
Író: Walter Kirn
Forgatókönyvíró: Jason Reitman, Sheldon Turner
Premier (HU): 2010.02.18.

2022.09.06 Interfectorem Sabnock

A fordítást inkább hagyjuk!

George Clooney egy jó színész! Öreglányok, Vészhelyzet, Alkonyattól pirkadatig, Viharzóna, Solaris, Ocean's filmek, Álmatlanság, Rossz pénz, stb, stb... Ez a filmje pedig különösen kedves számomra. Miért? Mert maga az Élet nagy igazságai vannak a sor... Teljes kritika

2018.02.02 indingo

Nem tetszett a film. Eleve ilyen hülye állás, hogy körbeutazza a pali a világot, hogy kirugdosson embereket, majd inkább átállnak arra, hogy online végezzék mindezt, ami idővel befuccsol. A szerelmi szál egy fokkal élvezetesebb volt.

2017.09.13 Deku

Azt kell, hogy mondjam ez a film már közel van a tökéleteshez, kis túlzással állíthatom ezt. Nem sok ilyen jól összetákolt film van. Izgalmas, remek és oltári jó. Többször is megnézem még.

2022.02.09 Emmersson

Kár, hogy nem kapott szobrocskát

Szerettem ezt a mozit! Akár dupla ilyen hosszban is néztem volna, még és még... Nem izgalmas, nincsenek nagy fordulatok. Egy fura figura nem hétköznapi életének egy szeletét látjuk, természetesen azt, ami a fura életéhez képest fura... vagyis normális. Majdnem és viszonylag! De neki már ez is sok. Eljátszik a gondolattal... eljátszanak vele. Most az egyszer őt rúgják ki. Keserédes, de mégis kedves film. Vera Farmiga pedig nagyon szexi. ;)

2018.12.03 harnas1207

A film alapjáraton semmilyen. Nem is a fickó munkája a lényeg, vagy a céljai. Inkább az egész történet lezárása, hogy valaki vívódik a saját érzéseivel és beidegződésével. Aztán megtörik, hallgat másokra és bumm pofára esik. Mégiscsak hinnie kellett volna konok önmagának.

Anna Kendrick párhuzamosan forgatta az Egek urát a második Alkonyat filmmel, ezért George Clooney állandóan ugratta a színésznőt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anna Kendrick éppen futott, amikor a szobatársa felhívta őt, hogy Oscar díjra jelölték az Egek ura című filmben nyújtott alakításáért.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jason Reitmannak épp Anna Kendrick járt a fejében, amikor Natalie karakterén dolgozott. Ám ezt nem mondta el a színésznőnek a forgatás idején, nehogy nagy legyen rajta a nyomás.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Emily Blunt-ra az Ördög Prada-t visel, még Ellen Page-re az Eredet című film miatt figyeltek fel a készítők Natalie szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 7.5/10
(2018. 09. 22.)
Mert mindenkinek kell egy másodpilóta
Jó szokásához híven itt is igazi sztárparádéval dolgozhatott a rendező, így az egészen kicsi mellékszerepek esetében is első osztályú sztárok játékát csodálhatjuk, a színészek között pedig kiválóan működik a kémia, hála a remekbeszabott párbeszédeknek és annak, hogy a rendező egy öt percet szereplő karakter számára is képes azonosulható hátteret te... Több