Fortune hadművelet - A nagy átverés

Operation Fortune: Ruse de guerre

2023.03.19 kabel

Gyenge

Guy Ritchie filmjei folyamatos ingadozásban vannak, azt hittem, az Aladdin után visszatér egy minőséghez, azonban ez a film megint egy gyengébb kategóriát képvisel. A legnagyobb baj az, hogy egyáltalán semmilyen tétje sincs a sztorinak. Elraboltak valami AI dolgot, ami tud valamit csinálni, amit sosem látunk, és sosem tudjuk meg, ki és mit akar elérni vele. A film második fele hemzseg a vágási és történetvezetési hibáktól, karakterek teleportálnak, és mintha egy rosszul összekalapált akciófilm montázst néznénk, ahol valaki kivágta az izgalmas jeleneteket. Sajnos az akciójelenetek majdnem mind nagyon altatóak és nulla kreativitás irányult a megvalósításukra. A karakterek szintén furcsák, kiforratlanok és sztereotipikusak, még Jason Statham sem tudott mit kezdeni a nem létező szerepével. Leginkább talán egy amatőr Man from UNCLE-hez tudnám ezt hasonlítani, csak az a film érdekes volt, a karakterek karizmája kifolyt a képernyőről és a jelenetek ötletesek voltak. Ebből egyik sem igaz erre a filmre. Nem ajánlom, hacsak valaki nem tud elaludni.

2023.01.12 stevepisti

a nap véleménye

Nekem ez 90% - ban Statham film volt, ami nyomokban tartalmazott Guy Ritchie-stílusjegyeket is, de ettől függetlenül szórakoztatott, végig lekötött. Bár a filmvégi átverés nálam nem történt meg, lehet, hogy az volt az átverés, hogy nem volt átverés!?

2023.01.31 Lóri Ádámcsik

Megosztó lesz, ahogy látom

Lehet, hogy a legtöbben jobbra számítottak a Guy Ritchie név hallatán, de ha őszinte akarok lenni, én jól szórakoztam a film alatt. Nem egy nagyon gondolkodós, iszonyat nagy csattanós véggel megáldott film, de egy esti mozinak szerintem jó volt. Szórakoztató, akció is van benne, és itt-ott egy két jó poént is ellőnek.

2023.01.17 Szilárd-Leo

Katasztrófa

Sziasztok! Akkor is azt mondom, hogy nem jó film. Miről is szól: egy nagy átverésről. Hogy a néző nézze meg. A film egy CIA-ügynök, egy fegyvernepper, a török maffia és egy nevetséges színész játéka. A film egy nagy semmiről szól. Kimondottam vártam, de nem volt jó. 0%-ot érdemel nálam.

2023.01.02 tyna19955

Szerintem ez tipikusan az film, aminek nagyobb a füstje, mint a lángja. Bár nem állítom, hogy rossz lenne, sőt, egészen kiemelkedő, de ettől a rendezőtől szerintem kaptunk már jobbat is.

2023.02.05 Ogre

Az elmúlt egy év leggyengébb akciófilmje

Számomra hihetetlen, hogy ezt a filmet Guy Ritchie rendezte, és hogy Jason Statham elvállalta benne a főszerepet. Iszonyúan gyenge produkció, minden téren. Zavaros az alapsztori, a jelenetek közt alig van összefüggés, nem tudni, ki a főgonosz és kiknek kellene szurkolnunk. Alig akad benne bunyó, pedig az feldobhatná kicsit, hiszen Statham mégis csak abban a legjobb. De nem. Úgy voltak vele: ha már gyenge, legalább verekedéseket sem tesznek bele, nehogy már megmentse a végeredményt. Az értékelésem: 35-40%, jóindulattal.

2023.01.12 Rajkó

Egy év csúszás után végre bemutatták a filmet, bár érezhetően nem hozza a Guy Ritchie-től megszokott színvonalat, a klasszikus, bár aki szereti ezt a műfajt, szerintem annak határozottan be fog jönni. Nálam, sajna nagyon középszerű ez.

2023.01.05 lejov

Guy Ritchie szórakoztató akció-kémvígjátékot készített, amit a különösen erős szereplőgárda visz előre. Sajnos, mindezt aláássa a zavaros forgatókönyv, ami miatt a történet sokszor leül, és lényegtelen kérdésekkel foglalkozik, hogy aztán pár pillanat... Több

2023.01.13 demonkiller45

Úgy éreztem, mintha a film egy a Mission Impossible előzmény lenne, ráadásul nincs benne az a tipikus "Guy Ritchie-ség", amit megszoktunk. Voltak vicces pillanatok, főként Hugh Grant karakterétől, és persze Jason Statham hozta a jól megszokott kemény... Több

2023.01.06 bocerkaa

Ez egy sima kémvígjáték, amely inkább a dialógusokra, semmint mint az akcióra összpontosít, ami persze nem is vetekszik a műfaj legjobbjaival, de Statham, Plaza, Hartnett és Grant egyszerűen fantasztikusak, és úgy tűnik, jól is érezték magukat.

2023.01.03 István

Na, én ezt a filmet iszonyatosan rég óta várom, és nem is csalódtam. Guy Ritchie kétségtelenül egy zseni, ezzel a szerposztással pedig hatalmasat szól a film.

2023.01.09 googk

Ez lényegében az olyan kémfilmek paródiája, mint a James Bond és a Mission: Impossible, és ez nekem valahol zavaró, mivel semmi eredetiséget nem tud felmutatni. A műfajhoz képest meglepően kevés az akció. Ez egy kiábrándítóan unalmas film Ritchie-től... Több