Six Underground – Hatan az alvilágból (2019)

6 Underground

Harper   2021. 11. 25.

Pörgős akcióorgia

Azt tudtuk, hogy Michael Bay tud grandiózus látványfilmeket készíteni, de a Six Underground révén az is kiderült, hogy az akcióorgiáknak is nagymestere. Ez a produkció annyira pörgős, hogy szabályos biztonsági öv kell hozzá, legalábbis az elejéhez, mely nagyon "bekezd". A 6 fős kis csapat meredek bevetéseket vállal, miközben könnyedén és lazán szórja a poénokat is. A Six Underground leginkább a Fast & Furious-filmekhez hasonlítható, és bizony több területen is beelőzi azokat. Értékelésem az akciók és a pörgős tempó, illetve rendezés miatt: 70%. Talán nem az évszázad filmje, és kurosawai magasságokat se várjunk tőle, de szórakoztató és élvezetes 128 percet okoz, főleg, ha szeretjük az akciófilmeket.

Shelby07   2020. 03. 26.

Ryan Reynold akármilyen szerepet játszik, jól áll neki. A film kicsit Deadpoolos volt, de pont ezért tetszett annyira. Izgalmas, akciódús és humoros volt, minden, ami egy jó filmhez kell. Mindenképp ajánlom megnézésre.

7ETEDIK   2019. 12. 14.

A kezdés egyből berúgta az ajtót, az Alfa Romeos rodeótól az embernek leesik az álla, azt hittem Bay ismét egy Bad Boys 2-vel rukkol elő, de sajnos a későbbiekben már közel sem tudja hozni ezt a szintet. Az is sokat elárul hogy Netflixre gyártott, sz... több»

Nk   2021. 10. 25.

Tipikus Michael Bay film. Rövid és egyszerű történet, amit fontosnak tűnő, de felesleges cselekménnyel leplez. Viszont az akciójelenetek kicsit látványosabbak, mint a legtöbb akciófilmben.

stevepisti   2020. 08. 24.

Számomra teljesen rendben volt a film. Egy korrekt akciófilmet láthattunk egyszerű történettel, sok akcióval, jó karakterekkel, némi humorral. Nem hagyományos bosszúállós sztori, többször elhangzott a filmben, hogy "az akció végeztével rájuk nem fogn... több»

MP170506   2019. 12. 31.

Nekem nagyon tetszett! Jó volt maga a történet, jól volt felépítve és nagyon jók a karakterek, a színészek pedig nagyon jól hozzák. Szerintem nagyon jó alkotás!

BoBamburg Nézhetetlen  2020. 06. 07.

Alapvetően bírom Michael Bay filmjeit és Ryan Reynoldsot is nagyon csípem, de ez a film valami borzalmas giccsparádé. Két nekifutással is csak a háromnegyedéig jutottam, ott feladtam egy életre.

Ez Michael Bay első filmje, mely nem a mozikban, hanem valamelyik streaming szolgáltató kínálatában debütál.

A Hatan az alvilágból Dave Franco és Mélanie Laurent második közös filmje a 2013-as Szemfényvesztők után.

A film forgatása 2018. július 30-án kezdődött meg és december 5-én ért véget. A főbb forgatási helyszínek: Los Angeles, Róma, Siena, Taranto valamint az Egyesült Arab Emirátusok (Al Ain, Abu Dhabi, Liwa Oasis).

A film költségvetése 150 millió dollár volt, amivel a Six Underground - Hatan az alvilágból a streaming szolgáltató második legdrágább produkciója lett a Will Smith főszereplésével forgatott Bright után.

A Netflix egy teljes akció franchise-t tervezett felépíteni Ryan Reynolds karaktere köré. A Hatan az alvilágból ennek a franchise-nak az első filmje. A további folytatások sorsa a nézőszám függvénye lesz.