Talpig fegyverben (2019)

Guns Akimbo

Rhys Darby
Rhys Darby

Szilonka   2021. 12. 26.

Daniel Radcliffe remek színész, és a legfurcsább filmekben tűnik fel. Akciódús és lendületes film.

Anuika   2020. 03. 08.

Halálos fegyver rossz kezekben

A Talpig Fegyverben (Guns Akimbo) című film kis költségvetéséhez képest lenyűgöző látványvilággal és említésre méltó effekt repertoárral „szögezi” a nézőket a székükbe. Ez nem is csoda, hiszen a rendező, Jason Lei Howden eddig leginkább vizuális effe... teljes kritika»

Eastern79   2021. 02. 10.

Modern zúzás

Daniel Radcliffe és Samara Weaving is nagy kedvencem. Az előbbi azért, mert miután szakított a Harry Potter imidzsel, egyre merészebb szerepeket vállal, az utóbbit pedig azért, mert üde színfoltja a kortárs filmművészetnek. A Talpig fegyverben teljesen őrült sztori egyedi látvánnyal, talán csak a főgonosz lett némileg halovány, de ezt ellensúlyozza a teljesen elborult történet. Nemcsak Daniel Radcliffe fanoknak.

HE7EDIK   2020. 02. 29.

Egy rendkívül szórakoztató agymenés stílusos rendezéssel, valamint rávilágít arra is, micsoda egy beteg társadalomban élünk valójában. Radcliffe pedig amiket bevállalt a szerep kedvéért, hát az egy hatalmas respect. Másfél óra bűnös élvezet.

BoBamburg   2020. 11. 16.

Imádom! Mondjuk Daniel Radcliffe-et alapból csípem, mivel nagyon jó filmekbe nyúl bele a Harry Potter óta. Ez is egy ilyen. Őrült, feszes tempóban száguldozó mindfuck akciófilm. Nem lehet nem szeretni.

Félix   2020. 11. 22.

Egy rendkívül szórakoztató film. Tetszett minden. Daniel Radcliffe a Harry Potter filmek után nem vacakolt, hanem újra hozta a megszokott formáját. Egyáltalán nem lepődtem meg, hogy 18+-os, konkrétan sorolhatnám órákig, hogy miért. Azért valljuk be, ... több»

Di Canio   2020. 06. 04.

Hát ennek a filmnek nem sok értelme van, össze-vissza lövöldöznek végig, de nem céloznak túl jól, csak ritkán, de akkor 100 százalékban. Nem is kell ezt komolyan venni, de legalább nem unalmas.

A film összbevétele 968 575 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 177 490 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

"Jason Lei Howden egy rendkívül tehetséges filmes, aki a Guns Akimbóval egy olyan közönségfilmet készített, mely eredeti, friss és mely egyedülállóan érdekes karaktereket vonultat fel. A forgatókönyv elolvasása után azonnal beleszerettünk a Guns Akimbóba" - méltatta a rendezőt a film egy producere, Joe Neurauter.

A film producerei Cannes-ban értékesítették a Talpig fegyverben forgalmazási jogait, ahol a filmtervet a Ha/Ver és a Deadpool elegyeként jellemezték.

Jason Lei Howden négy év kihagyás után tért vissza a rendezői székbe. Legutóbbi alkotása a kult-klasszikussá vált Halál metál volt.

A Talpig fegyverben világpremierje 2019. szeptember 9-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A Talpig fegyverben vegyes kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg 64 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. január).

Ami miatt néha a Talpig fegyverben mégis majdnem eléri a közepes szintet, az a lendülete. A tempóra nem lehet panasz, istentelenül pörög a film. több»