Advertisement
Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Rhys Darby
Rhys Darby

Di Canio   2020. 06. 04.

Hát ennek a filmnek nem sok értelme van, össze vissza lövöldöznek végig, de nem céloznak túl jól csak ritkán, de akkor 100 százalékban. Nem is kell ezt komolyan venni, de legalább nem unalmas.

Anuika   2020. 03. 08.

Halálos fegyver rossz kezekben

A Talpig Fegyverben (Guns Akimbo) című film kis költségvetéséhez képest lenyűgöző látványvilággal és említésre méltó effekt repertoárral „szögezi” a nézőket a székükbe. Ez nem is csoda, hiszen a rendező, Jason Lei Howden eddig leginkább vizuális effekteken dolgozott számos sikerfilmben (Farkas, A majmok bolygója: Háború, Bosszúállók), így második egész estés rendezésénél is nagy hangsúlyt fektetett a látványvilág professzionális kivitelezésére. A nagy költségvetésű blockbuster akciófilmekhez felérő akció-vígjáték egy újraértelmezett modern videojáték hardcore világába taszítja a főhőst, Miles-t (Daniel Radcliffe). A félénk srácot a munkahelyén (videojátékokkal foglalkozik) folyamatosan mega... több»

HETEDIK   2020. 02. 29.

Egy rendkívül szórakoztató agymenés stílusos rendezéssel, valamint rávilágít arra is, micsoda egy beteg társadalomban élünk valójában. Radcliffe pedig amiket bevállalt a szerep kedvéért, hát az egy hatalmas respect! Másfél óra bűnös élvezet!

Ákos Varga   2020. 03. 08.

A pisztolykezű programozó

Daniel Radcliffe továbbra is mindent megtesz, hogy lemossa homlokáról a villámjelet, így Az ember, aki mindent tudott, a Szarvak, vagy az Imperium után a Talpig fegyverben is rendhagyó filmélmény, még ha túl sok eredetiség nem is szorult belé. Jason Lei Howden, akárcsak 2015-ben készült Halál metál című filmjével, ezúttal is virtuóz műfaji játékot űz, a heavy metál-horror párosítást videojáték-akciófilmre cserélve. A Talpig fegyverben témáját tekintve sokat merít a Scott Pilgrim a világ ellenből, az eXistenZből, a Gamerből, a Black Mirror: Bandersnacth-ből, de akár a magyar származású Nicholas Gyeney Beta Test című B-filmje is eszünkbe juthat róla (utóbbit a Miskolci CineFesten vetítették ké... több»

Újváry Dénes   2020. 03. 06.

Kimondottan szeretem az olyan akció állatságokat, amikben fullban tolják a kretént, ennek hála 100 százalékra kimaxolva azt a bizonyos bűnös élvezet faktort. Egyik ilyen személyes kedvencem a Shoot 'Em Up Cliwe Owennel, ami az első perctől az utolsóig zseniális, de a Gerard Butler féle Gamert is nagyon csípem. A Talpig Fegyverben eme két alkotáshoz csatlakozhatott volna, helyette egy trágyadomb tetején landolt. A rendezés amatőr, az akciók gagyik, ráadásul a kritikán aluli hangkeverésnek köszönhetően semmi erejük nincs, a poénok 80 százaléka rohadt kínos, a szinkron pedig Barátok közt szintű. A két főszereplő, valamit a főgenya mellett egyedül a zene lehetne még említésre méltó, de a retek keverésnek köszönhetően, az is mehet a trágyadomb tetejére. Nagyon vártam, nagyon akartam szeretni, de hatalmas csalódás. :-/

A reggel, amikor arra ébredsz, hogy fegyvereket csavaroztak a kezeidhez, és egy dögös szőke meg akar ölni. több»

kritika több»

Ami miatt néha a Talpig fegyverben mégis majdnem eléri a közepes szintet, az a lendülete. A tempóra nem lehet panasz, istentelenül pörög a film. több»

A film összbevétele 820 726 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 177 490 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

"Jason Lei Howden egy rendkívül tehetséges filmes, aki a Guns Akimbóval egy olyan közönségfilmet készített, mely eredeti, friss és mely egyedülállóan érdekes karaktereket vonultat fel. A forgatókönyv elolvasása után azonnal beleszerettünk a Guns Akimbóba" - méltatta a rendezőt a film egy producere, Joe Neurauter.

A film producerei Cannes-ban értékesítették a Talpig fegyverben forgalmazási jogait, ahol a filmtervet a Ha/Ver és a Deadpool elegyeként jellemezték.

Jason Lei Howden négy év kihagyás után tért vissza a rendezői székbe. Legutóbbi alkotása a kult-klasszikussá vált Halál metál volt.