Hatodik érzék

The Sixth Sense

2024.02.19 Schumy1

Valahogy a misztikus filmek nem jönnek be, vagy csak valamiért ez a film nem, pedig próbálkoztam vele párszor.

2019.04.16 Attila G.

a nap véleménye

Mindenütt csak szellemek, és a többi néma csend (Az előző naphoz tartozó - már elbírált - vélemény, csak kicsit kiegészítve)

Ez a film annak idején, 19 évvel ezelőtt, minden tekintetben negatív moziélményt nyújtott; mind a film, mind a mozizás körülményei tekintetében. Általában ilyenkor a körülmények leírásával szoktam kezdeni, de most felborítom a sorrendet, és kezdem a ... Teljes kritika

2017.05.13 Berto49

A legjobb misztikus filmek egyike. Szerencsétlen kissrác (Haley Joel Osment) a látott halottjaival igazán emlékezetes marad. (Gyerekkorában több más filmben is játszott, például a „Mesterséges értelem”-ben és a "Leharcolt oroszlánok"-ban is. Amilyen ... Több

2017.07.10 Deku

Réginek lehet régi viszont felejthetetlen és kiváló alkotás. Nagyon tetszik, hogy a végén megtudja forgatni a nézőt és meglep. A misztikum benne libabőrössé tesz olykor-olykor. Szerettem.

2018.12.06 mamiéstöti2

Nagyon nem jött be. A végén óriási csattanót akartak belerakni, de kiszámítható is volt meg végig unalmas is.

Bruce Willis lehozta ezt a misztikus thrillert, de igazán nem ütött nagyot, és annyira be sem jött. Kiszámítható, és átlagos, vagy max egy kicsivel feletti film. A gyerekszínész viszont kellemes csalódás. Egyszer nézős film.

2019.03.30 dailyfilmsan

Kikövetkeztethető, mégis jól esik végignézni. Az anya-fia kapcsolat nagyon szépen van ábrázolva. Ahogyan az iskolai szekálások is. A történet próbál sejtelmes, titkolózó maradni, de nem megy neki, nagyon egyértelműen rávezeti a nézőt a végén lévő rád... Több

2021.11.18 Dorkateo

Az utolsó pillanatig meg tudott vezetni. Ügyesen csavaros, nagyszerűen felépített misztikus történet.

2019.04.23 Ms. Akárki

Gyerekkorom egyik legijesztőbb filmje. Nem is értem, hogy miért nézhettem meg. De mondjuk már akkor is nagyon tetszett. Érdekes, ahogy a gyermeken keresztül látjuk az ilyen súlyos eseteket. A színész kissrácot már A mesterséges értelem filmben is nag... Több

2020.10.13 Ildikó Bacskai

Szívhez szóló, csavaros

Zseniális, izgalmas, szerethető film.

2023.07.24 Lóri Ádámcsik

Klasszikus

A maga idejében és műfajában klasszikus. Most újranéztem jó pár év után, de másodszorra már nem üt akkorát. Ettől függetlenül izgalmas volt, és a szereplők, a történet is a helyén van. Aki még nem látta, annak nagyon ajánlott! :)

2018.11.26 harnas1207

Régi és feledhetetlen film! Minél több film jön ki hasonló témával, annál jobban tudom értékelni.

2019.03.31 Csillagpor

Nagyon borzongató thriller. Bruce Willis itt is tökéleteset alakít. Szellemes filmek közül talán ez a kedvencem, mert nem direktbe akar ijesztgetni, hanem segítséget kér, hogy kiderüljön, mi történt vele és hova dugták el, hogy a családja megbékéljen.

2020.02.17 drg0602

Nagyon jó film, a végén jó az a csavar. Misztimus filmeket imádom, Bruce Willis és a gyerek nagyot szerepel, a film légköre elég nyomasztó, a vége a filmnek tökéletes! Zseniális film.