12 katona

Allison King
Allison King
Luciana Barroso
Chris Hemsworth

Speciális egységekből és a CIA ügynökeiből álló alakulatot vezényelnek Afganisztánba, hogy a 2001. szeptember 11-i támadások után kiiktassák a merényletekért felelős tálibok terrorista szervezetét.

(csd)

Forgatókönyvíró: Doug Stanton
Premier (HU): 2018.03.08.

2024.04.21 Krisz

Amikor elindítottam, úgy gondoltam, látok majd egy jó kis Chris Hemsworth-ös, katonás cuccot. Ehhez képest egy fókuszálatlan baromságot kaptam. Amiben még az akciók is sz*rul néznek ki.

2019.02.07 HE7EDIK

A nagy amcsi szív...ma már tudjuk, Bin Laden-nek a világon semmi köze nem volt 911-hez, egy kiprovokált háború volt az olaj és a fegyveripar oltárán. Pont annyira nem volt semmi értelme mint a vietnámi vagy koreai háborúnak. Persze a film az egészet ... Több

2020.03.30 indingo

Egy őrültnek tűnő küldetés részesei vagyunk, elszánt katonák és az őket segítő támogatók még vakmerőbbek. Megtudhatjuk a film végére mi a különbség katona és harcos között és hogy csatákat lehet nyerni, de ezt a háborút talán soha sem. Ha nem tudnánk... Több

2018.03.10 MMcFly2015

Nem egy nagy ritkaság az amerikaik hőstetteiről szóló háborús filmet kapni, de úgy vagyok vele, ha ilyen színvonalasan tudják tálalni, akkor vevő vagyok rá. Azt meg kell hagyni, hogy a nagy címek mellett (Ryan közlegény megmentése, A sólyom végveszé... Több

2018.04.11 hsanya182

Az biztos hogy gyönyörű a háború képi világa, már ezért megéri. Az amerikai katonák kicsit fafejűek, a tálib szövetséges vezér sokkal hitelesebb harcos, szóval van egy két jó tanítása az amerikai divatkatonák felé...Megtörtént eseményt dolgoz fel így... Több

A film összbevétele 67 033 417 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 40 971 452 forintot termelt. A hazai mozik összesen 44 096 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A babonásabb hollywoodi házaspárok már nem vállalnak ugyanabban a filmben szerepet. Cruise és Kidman, Pitt és Jolie, Affleck és Lopez is a közös munka után vált el. De Chris Hemsworth és Elsa Pataky nem babonás: sőt boldogan igent mondtak, amikor felkérték őket az Afganisztánban kommandós bevetésen részt vevő amerikai katonák történetét látványosan feldolgozó 12 katona (12 Strong, hazai bemutató: március 8.) szerepeire. – Igazából Chris ötlete volt, hogy játsszam el a feleségét a filmben – nyilatkozta a színésznő a 12 katona premierjén. – Szerencsére! A közös forgatás olyan volt, mint egy új nászút. A gyerekeket a nagyszülőknél hagytuk, és csak az volt a dolgunk, hogy egymásra figyeljünk, és a legjobbat hozzuk ki egymásból. – Az elmúlt hét évünk tulajdonképpen azzal telt, hogy ezt a szerepet próbáltuk – tette hozzá Chris Hemsworth, aki a lehetetlen kommandós akcióra vállalkozó egység parancsnokát játssza. – Jók is voltunk benne. És elhelyeztünk pár rejtett célzást a szövegünkben, amit tulajdonképpen csak mi meg az otthoni barátaink értenek. Meg majd a gyerekeink fognak, ha nagyobbak lesznek, és megnézhetik ezt a filmet. Mert most még persze szigorúan el vannak tiltva tőle. (IC Press) Szerző: hp

Chris Hemsworth és Elsa Pataky a való életben is férj és feleség. Szerző: hp

Michael Peña és Micheal Shannon is játszott a 2011. szeptember 11-i eseményeket feldolgozó 2006-os World Trade Center című filmben. A 12 katona a 9/11-et követő afganisztáni háború idején játszódik. Szerző: hp

William Fitchner második olyan filmje, melyben Delta Force-os katonát alakít. Az első A sólyom végveszélyben volt. Szerző: hp

(2018. 03. 10.)
Korrekt akciófilm a 12 katona, a stílus kedvelőinek merem ajánlani. A politikát a lehetséges minimumon tartották, de pár jó mondatra azért futotta ezen a vonalon is. Jerry talán visszatalált a jó útra. Pár film múlva már tudni fogjuk. 6/10 Több

(2018. 03. 08.)
Élvezetes két órának lehet szem és fültanúja, aki beül és megnézi a 12 katona című alkotást. Kellően komor, hatásos képsorainak, hazafias hangvételének és ijesztően realista képi megjelenítéseinek köszönhetően minden perce izgalmas, és elgondolkodtató, még az apró klisék ellenére is. 80/100 Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 03. 09.)
Chris Hemsworth, bár tehetséges színész, még igen sokat kell tennie azért, hogy a Thor és Bosszúállók-filmeken kívül is emlékezzünk rá. Hiába keres ő szorgosan más és más szerepeket, nem igazán akar összejönni a siker egy másik karakterrel. 55/100 Több

Értékelés: 7.4/10
(2018. 03. 13.)
A világ egyik legismertebb filmkészítője, az akciófilmek mestere, Jerry Bruckheimer, A Sólyom végveszélyben után ismét megtörtént esetet dolgoz fel: egy háború ismeretlen fejezetének hátborzongatóan izgalmas pillanatai elevenednek meg a vásznon. 74/100 Több