Így neveld a sárkányodat 3. (2019)

How to Train Your Dragon: The Hidden World

Shelby07   2019. 04. 08.

Nekem már az előző két része is nagyon tetszett, egy nagyon aranyos es rendhagyó rajzfilm. Az új, fehér sárkány különösen lenyűgözött, szerintem nagyon jó, hogy tulajdonképpen köré és az éjfurja köré építették fel a történetet. Engem lekötött, nagyon élveztem, úgyhogy mindenkinek bátran ajánlani tudom, hogy nézze meg.

Thibo84   2019. 02. 24.

Egy zseniális befejezése a trilógiának ez az alkotás. Tökéletes volt a történet és a humor sem maradt ki belőle, meg persze a dráma és az érzelmek is szerepet kap benne. Az ember azt hiszi, hogy mindig az első rész az igazi és aztán hanyatlani kezd a csillaga. De itt épp fordítva történt. A második résznél egyre csak emelkedett, ennél viszont már hullócsillaggá vált. Minden korosztály élvezheti ezt a mesét.

MP170506   2019. 03. 09.

Nagyon jó kis befejezése lett a trilógiának. Volt benne minden, ami egy ilyen animációs filmbe kell: humor, dráma, fordulatok, tanulság. A képivilága és a karakterek is nagyon jók.

MMcFly2015   2019. 03. 08.
Magas színvonallal sikerült trilógiává bővíteni Hablaty történetét

Noha szeretem a jó meséket, és a stúdió is garancia a minőségre, de valahogy az Így neveld a sárkányodat, nem hagyott bennem mély nyomot a múltban. Rossznak egyiket se titulálnám, egyszerűen van egy ,,sárkányfóbiám", ami miatt, ezt a témát meglovagoló alkotásokat kerülöm. Így hiába láttam mindkét részét korábban, nem sok mindenre emlékeztem a harmadik rész megtekintése során. Ami szemet szúrt és óriási előny, hogy a rendező a filmben is haladt a korral, és a gyerekekből kamaszok/fiatal felnőttek lettek. Ezt, az animációval viccesen, de hatásosan tudtunkra adta. Ha már az animáció szóba jött. Talán az Így neveld a sárkányodat (most már) trilógia az, amire azt mondom, hogy szemkápráztatóan le... több»

harnas1207   2019. 05. 27.
Sárkány végveszélyben

Dicséretes, hogy befejező részt kreáltak az alkotók, és nem akarják tovább nyúzni a sárkánybőrt. A trilógia első két része nagy siker volt, így egy ütős lezárással örökre emlékezetessé tehették volna Hablaty történetét. Ennek tükrében nagy elvárások övezték a filmet, melyeknek sajnos nem könnyű megfelelni. Az előző részekben volt már minden, dráma, szerelem, halál, cukiság, izgalom és sok poén is. Egy ilyen felsorolásból csak a tanulság maradt ki, amit meg is játszottak most a rendezők. Szomorú, hogy ehhez nem igazán párosult kreativitás, egyszerűen nem maradt semmi a tarsolyban, amivel tovább lehetett volna szárnyaltatni a sárkánymesét. Kapunk egy nagy adag bugyuta harci jelenetet és egy ... több»

Dean DeBlois
Gerard Butler
Gerard Butler
Jay Baruchel
Dean DeBlois
Kit Harington

Az Így neveld a sárkányodat széria harmadik és egyben befejező része tökéletesen zárja le a nyolc évvel ezelőtt megkezdett történetet, de ezzel kicsit össze is töri a szívünket. több»

A nagyszerű vizuális megvalósítás mellett, ami nagyon el lett találva az a karakterek jellemfejlődése, ahogy a gyerekből felnőtté váltak – Fogatlan is – annak minden előnyével és hátrányával. Ehhez méltóan egy elég komoly mondanivalót kapott a film, ami tökéletesen, és méltósággal lezárja Hablaty és Fogatlan kalandjait. Nem mondom, hogy nem fog fájni a szívünk ahogy az utolsó képkockákat nézzük, de ez itt és így kellett befejezni. Az Így neveld a sárkányodat 3. egy szórakoztató, szívmelengető kaland, ami után jól eső érzéssel fogunk felállni a moziszékünkből. több»

Így neveljük egymást. több»

Az előzetesben a három kis gronkel repül, a filmben pedig valójában az éjjeli fények (kis éjfúriák). Ez pedig azért érdekesség, mert Dean nem akarta lelőni, hogy mi is lesz a filmben valójában.

(RiderDragon)

A film első előzetesét 2018. június 7-én mutatták be a rendező, Dean DeBlois 48. születésnapján.

Az Így neveled a sárkányodat a DreamWorks Animation első trilógiája, melynek mindhárom részét más filmstúdió forgalmazta (Paramount, 20th Century Fox, Universal).