Ideglelés Csernobilban

Chernobyl Diaries

2023.07.31 drg0602

Elég jó megrendezett film. Teli izgalommal, végig van feszültséggel, helyeként elgondolkodtató a témája, lenyűgöző és egyedi. Nem bántam meg, hogy megnéztem! Színészi teljesítmények is jók. Mindenképpen érdemes legalább egy alkalommal megnézni. Értékelés 7/10.

Itthon forgatott horrorfilm, ami sajnálatos módon nem durrant akkorát, mint amilyet vártam tőle. Jól indul, kezdtem is örülni, de korai volt, mert a film kb. felétől leül az egész, és ellaposodik. Unalmas párbeszédek, káoszos menekülés, rohangálás, é... Több

2023.07.16 Harper

Az egyik legjobb horror, méltatlanul hanyagolva

Top horrorfilm nálam a 2012-es Ideglelés Csernobilban, melyet legalább háromszor láttam (utoljára épp tegnap). A rendező: Bradley Parker, vélhetően elsőfilmes direktor, de ezt a filmet nagyon odatette. Eleve hihető az alaptörténet, melynek lényege egy Csernobilba látogató turistacsoport kálváriája, az egykori atomerőműben bujkáló mutálódott szörny-emberekkel. Nagyon jó a rendezés, hiszen fokról fokra emeli a feszültséget a nézőben, és közben nem tudjuk kitalálni, hogy mit hoz a következő jelenet. A kis társaságban fiatalok vannak, életerős fiúk, csinos lányok, akik egyszer csak ott rekednek éjszakára a kihalt város kellős közepén. Aztán jönnek a furcsaságok, majd a horror: előkerülnek a furcsa „emberek”, akiket soha nem látunk igazán. De ettől csak még félelmetesebb az egész. Agresszívak, vérengzősek és alig emberiek. A script arra próbál rávezetni bennünket, hogy az egykori, 1986-os atomrobbanást túlélő emberek bujkálnak a kihalt házakban, illetve a túlélők leszármazottai, akik mind a sugárzástól váltak szörnyekké. A végén kapunk egy nagy csattanót is. Igazi horrorfilm, remek jelenetekkel, rengeteg izgulnivalóval. Nálam 80-85%-os.

2016.02.18 indingo

Néhol izgalmas, máskor kevésbé. Úgy tudom - de ebben nem vagyok biztos - hogy eredeti helyszínen is forgattak jeleneteket, meg persze Magyarországon. A legvége a csajjal oltári nagy baromság.

2019.03.06 HercegPeter

Várható volt, hogy előbb-utóbb Csernobil és Pripjaty is felkerül a horrortérképre. A hely már csak azért is kézenfekvő, mert így a történet adott és nem kellett kitalálni valami elcsépelt történetet egy atomháborúról vagy egy vírusról. Adva van tehát... Több

2017.09.05 SzFa

Izgalmas, rejtélyes film. Még mái napig is elgondolkodtató a vége. Viszont tényleg rossz képet vetít a valóban károsultakra. Nem dokumentumfilm.

2016.10.15 hell.l

Hát én komolyabb filmre számítottam, amikor hozzáfogtam ennek a megnézéséhez, de sajnos ez nem agy lett. Nem volt konkrétan semmi félelmetes benne, a film végén meg azok a lények, vagy mik még viccnek is rosszak.

2016.02.01 moov18

Harmatgyenge

Buta párbeszédek, hosszú felvezetés, erőltetett jelenetek jellemzik a filmet. Örömmel töltött el viszont a hír, miszerint jelentős részét, sőt nagyjából az egészet, kis hazánkban, Magyarországon vették fel és forgatták le. Helyszínként szolgált példá... Teljes kritika

2016.04.22 HanGa

Sokkal jobb filmet is ki lehetett volna hozni ebből. Az alap elgondolás nekem tetszett, a helyszín is jó valami misztikus járja körül Csernobilt, de mögöttes tartlom nekem hiányzott a filmből. Kár érte!

2017.05.29 vivikejencikelara

Túl sokat vártam el tőle, ezért lett számomra hatalmas csalódás. Unalmas, vontatott. Nincs benne semmi horror, ijesztő jelenet, ha pedig mégis próbálkoznak akkor is nagyon keservesre sikeredett.

2016.10.28 jencike1985

Sok az unalmas értelmetlen rész. Vannak benne kis ijesztgetések , de nem az a durva horror film. Bár maga a történet jobban ijeszti az embereket mint maga a film. Nem lehet kijönni belőle hogy végülis mi az amitől rettegnünk kellene.

2020.10.12 Kanyi

Nagyon jól indult az egész történet, de nagyon rosszra sikerült darab, bár volt néhány jó jelenete, de ennyi az egész, sajna nagyobb hangja volt az egésznek, mint ami lett belőle.

2022.04.26 CsakEgyCsajszi

Láttunk már hasonló filmeket. Volt benne izgalmas rész, talán a rengeteg sikítozás, bőgés el volt túlozva... Nagyon idegesítő volt! A vége az tényleg gáz, kitalálhattak volna valami jobb befejezést is. Esetleg, ha nagyon mást nem találsz, akkor ajánlom. ;)

2015.01.26 Zsofi821

Igazi hátborzongató horror-thriller. Végig ott van a feszültség a levegőben. Csak erős idegzetűeknek!