John Wick: 4. felvonás

John Wick: Chapter 4

2023.09.05 Lóri Ádámcsik

Hentelés, hentelés és még egy kis hentelés... :D Egyszer jó volt. John Wick fanoknak biztosan többször nézős.

2023.12.10 Majorkas

Az egyetlen John Wick-film, ami tetszett.

Tudom, nem leszek népszerű ezzel a mondattal, de ennyi évet kellett várnom egy jó John Wickre. Megérte! Éppen ezért már nem kell 5. rész, de tudom, hogy lesz.

Félrement a többihez képest

John Wick egy filmtörténeti jelenség, afféle külön műfaj, ahol teljesen más szabályok működnek, mint más filmekben. Hősünk, John Wick egy bérgyilkos, aki egy rejtett világhoz tartozik, egy közeghez, ahol külön törvények uralkodnak. Van felső kör, van a Continental, vannak bérgyilkosok és klánok. Wick egy fehérorosz fickó, aki tökélyre fejlesztette a közelharcot és a pisztollyal való küzdelmet. Van stílusa (mindig elegáns), és van hírneve. A legelső részben megismerjük adottságait, a másodikban kiderül a felső kör ereje, a harmadikban pedig szembeszáll az egész szervezettel. A kedvencem a második, utána az első, majd a harmadik. A legújabb azonban félrement a túl sok gagyiságon, a vak fickó képtelenségein és azon, hogy mellőzték a Laurence Fishburne karakterét. Mindhárom nagy hiba. Valahogyan Keanu Reeves is gyengébb, mint a többiben. Értékelésem közepes, százalékban kifejezve mondjuk 55%. De így is le a kalappal, hogy 59 évesen végigtolta ezt a filmet, és hogy ennyire jó formában van még mindig.

2023.04.16 Zsuzsanna395645

Szokásos

Nem tudok ötöst adni, de hármast se. Nekem személy szerint még mindig az első rész a kedvencem. Az valami olyat hozott a mozikba, ami nem volt előtte. Volt körsztori és a főhőssel értettem egyet mindenben. Valahogy volt mélysége és éle, az utána lévők nekem egy kaptafára mentek. A mostani, negyedik részben is láttam azt a hihetetlen profizmust, ahogy ez a stáb összedolgozott, együtt lélegzett, hogy létrejöjjön ez a film. Keanu Reeves profizmusa elvitathatatlan, elképesztő ez a fickó. Nekem kifejezetten tetszett a vak harcos karaktere. De valahogy megint olyan súlytalan lett. Nincs tétje számomra, és szerintem sok is ez a két óra harci jelentekből.Nincs mögötte egy jó és hihető történet. Mindamellett olyan kameramozgások és ötletek is voltak benne, amire azt mondtam, azta! Ezeket kéne más filmekben is látni, milyen jó lenne. Úgy gondolom, ilyen súlytalansággal ki is fulladt a John Wick valahol. Nagyon sajnálom, hogy nem érzem a filmben azt, ami az első részben megfogott.

2023.04.02 Maver17

Inkább ne!

Néhol már nagyon unalmas és kiszámítható volt a film. Egyszer nézős.

2023.03.28 Szilárd-Leo

Zseniális

Egy jó, vagy inkább kiváló minősítés kap tőlem. Ízig-vérig akció a javából. A film hozta, amit reméltünk. Mindenki meghal, még főhős is. Sajna biztosan lesz folytatása. A film közben hullanak az emberek, mint a legyek. John csak egy eszköz, amint azt láthattuk a filmben. Mindenkinek feloldozást hoz. A film utolsó fejezete pedig egy pisztolypárbaj, egy meglepő csattanóval. Nem írom meg, nézzétek meg! De John a feloldozást megkapja. Összességében nagyon jó film, 9,9 csillagot érdemel. De szerintem nem az lesz a folytatásban, amit látunk végén.

2023.05.26 Adikgashiik

Halálos John Wick iramban 4

Hol van már a jó kis első rész. Az utóbbi már felér egy FF epizóddal.

2023.03.24 demonkiller45

Az ember azt gondolná, hogy mostanra teljesen kiffuladhat egy franchise, de nem...ők még mindig tudnak valamit. Mindenképp látni kell ezt a filmet, aki imádja a pörgős akciót.

2023.03.27 DisziG

Az tuti, hogy ez a széria legütősebb darabaj. Mondjuk nekem a harmadik rész nem annyira jött be, de ezzel minden korábbit meghaladtak. Egy percig sincs leállás, a látvány pedig eszméletlenül jó.

2023.07.15 Stejeran Casian

Szuper film!