John Wick: 4. felvonás

John Wick: Chapter 4

2024.01.07 Erik Csok

Mr. Wick ismét írtja a népet!

Emlékszem, 2023-ban nagyon vártam már ezt a filmet, aztán mikor kijött, szép lassan halogattam addig, míg most értem oda, hogy ma megnézzem. Nagyon szeretem a John Wick-szériát, tényleg, minden részt. És ez a rész is tetszett, ugyanakkor ez sem tökéletes, de ezt nem is várjuk el tőle. Az akciók még mindig brutálisak, díjazom azt, hogy nincs szétvágva a jelenet, tényleg lehet látni rendesen azt, ami történik, és hát tényleg nem spórolnak az akcióval, ahogy egyik részben sem. Nagyon látványos, a helyszínek nagyon szépek, vannak régi és új karakterek is, és elég jó tempóban halad előre a film, mégis, én éreztem azt a 2 óra 40 percet, egy kicsit szerintem lehetett volna rövidebb, de annyi baj legyen. Keanu Reeves pedig egyszerűen nem öregszik, még most is úgy mozog, közel a 60-hoz, hogy azt csak dicséret illeti. Persze a többi színész is hozza kötelezőt, a vége pedig, szerintem, nyitva marad, szóval a néző döntheti el azt, hogy mi a vége, ez pedig csak jó. Végső soron, ez a rész is jó lett, tetszett, nem csalódtam benne, és ami az akciót illeti, ez a rész nem marad el egyiktől sem, sőt ebben van az eddigi legtöbb akció!

2023.05.25 kabel

a nap véleménye

Agresszívan unalmas

Elég nagy csalódás volt a film. Szinte minden kreativitást vagy eredeti gondolatot mellőző akciójelenetek, nevetségesen rossz dialógusok és borzasztó színészi játék adja a film nagy részét. Úgy tűnik, Kenau Reeves már meg sem próbált színészkedni, és teljesítményét még a totál egydimenziós többi karakter is felül tudta múlni. Nincs érdekes konfliktus vagy morális dilemma, ne adj' isten jól koreografált akciójelenet. 90%-ban arról szól a film, hogy random NPC-k rohannak főhősünk felé, aki általában egy lövéssel leszedi őket. Sajnos többször elbóbiskoltam, annyira unalmasak voltak ezek. Leginkább a képernyő szélén lévő extrákat néztem, a reakcióik sokkal jobbak voltak, mint bármi más. Meglepő módon a többi, narratív központú jelenet lényegesen erősebb volt, és szinte mindig több dolog történt, mint csak egy sima tátogás. Sajnálatos, hogy mindegyik karakter grandiózus közhelyeket és kliséket mondogat egymásnak, a film érdekes világépítése totál kihasználatlan maradt. John Wicknek fogalmam sincs, miért vannak barátai, egyfolytában csak sekélyes és ostoba mondatokat dobálnak egymásra egy asztal két végéből. Arról ne is beszéljünk, hogy mindkét antagonista a félelem minden elemét nélkülözte. Totál hiteltelen, hogy senki sem lövi le a random vak karaktert. Elszomorító, mennyire unalmas volt ez.

2023.05.03 Jerico

Wick még mindig kőkemény

Mindig is úgy gondoltam, hogy a John Wick filmek afféle virtuális pszichológiai-lelki "edzőtermek" arra a célra, hogy egy fotelben ülve éljük ki magunkból a felgyülemlett frusztrációinkat és átmeneti neurózisainkat, miközben egy sört vagy valami egyebet kortyolgatva (esetleg popcornt majszolva) kárörvendünk azon, hogy egy pali péppé lövöldöz 150 embert előttünk. Nos, kb tényleg ez a helyzet és én a magam részéről imádom. A második rész a legjobb, a negyedik most picit félrement, de sebaj. A szeptemberben már 59 éves (!) Keanu Reevestől ez is óriási és valóban hatalmas teljesítmény. Ember én 59 évesen a heverőről is nehezen állok majd fel. A konkrét gondok: a sztori (ahogy van) a vak pasas, a hájpacni, akit képtelen lenyomni Wick és persze a legvége. No, meg az, ahogyan csóró Lance Reddicket kiiktatják (ő a Continental recepciósa). Az oké, hogy szegény meghalt a valóságban is, de a script lehetett volna nagyvonalúbb a karakterrel és lehetett volna az ipsének valamilyen hősiesebb halála is. Összességében azért így is egy jól összerakott rész a Wick 4, csak nem a legjobb. Nálam így is erős 75%-os. (A második része 85%.)

2023.04.11 Morpheus

A többi Wick részhez képest gyengécske

Nagy Wick rajongó vagyok és a 2014-es legelső epizódtól kezdődően minden részt vagy tucatszor láttam. A kedvencem mindvégig a 2017-es második felvonás volt, amit a sokak által sztárolt harmadik epizód sem tudott megváltoztatni. (Nem tehetek róla, de nekem ultra-gagyinak tűnt, hogy a felső kör felett álló fő-fő maffiavezér egy sivatagban kempingező arab fickó.) A negyedik részt viszont tényleg nagyon vártam. Kíváncsi voltam: Jardani Jovanovich mire megy majd a teljes világ-hálózattal. Nos, volt amiben nem csalódtam, mert egyes jelenet-sorok tényleg grandiózusak lettek. De méltatlan, ahogyan Charonnal elbántak. Bár az igaz, hogy Lance Reddick váratlan halálával a karakternek is annyi lett (mégis megérdemelt volna egy nemesebb véget). Negatívum a vak pasas túlexponálása is. Donnie Yen még elment vak erő-érzékenynek a Rogue One egyes jeleneteiben (mint Chirrut Imwe) mert egy Star Wars mozi ezt még elbírja, de gáz a dolog egy evilági akciófilmben. A legnagyobb negatívum nálam a zárás, ami szinte felháborító. Összességében a privát rangsoromban a John Wick 4 a harmadikkal van egy szinten. A sorrend: első (továbbra is) a második, 2017-es rész, ezüstérmes a legelső fejezet és a sor végén kullog a 3-4. epizód.

2023.07.05 Harper

John Wick középmezőnye a negyedik epizód

A John Wick filmek nálam mindig is a különlegességek közé tartoztak, mert valamiféle levezetésként néztem őket a bennem felgyülemlett mindennapi feszültség ellen. Ha az ember két órán át bámul egy pasast, aki kétszáz ember öl meg ezen idő alatt (pisztollyal, késsel, agyonveréssel), az nem teljesen normális dolog. De mégis elfogadható, ha a jelenség pszichológiai oldalát nézve rájövünk: felszabadító tud lenni. A legelső rész alapötlete jól kitalált. Adott egy fehérorosz származású bérgyilkos, aki visszavonulna, de felhúzzák a kutyája megölésével és így gyilkolászni kezd. Nem is akárkiket: egy orosz bandát. A második rész összetettebb: itt csőbe húzzák a Rémkirályt, és belekeveredik a világ maffiáit összefogó legfelső kör konfliktusrendszerébe. A harmadik részben mindenki ellene fordul. Keanu Reeves mindegyik részben óriási, és a másodvonalban is nagy alakításokat láthatunk dupla A kategóriás színészektől, mint Ian McShane, Lance Reddick (Isten nyugosztalja) és Laurence Fishbourne. A harmadik részben túl keveset látjuk Fishbourne-t, és szerintem méltatlan az is, ahogyan szegény Reddick karakterét, Charon meghalasszák. A vak pasas is gagyi lett kicsit. Mindezeket leszámítva a negyedik felvonás nem rossz, nálam 65%-os.

2023.03.23 HE7EDIK

A rémkirály hattyúdala

A John Wick-széria kétségtelenül új hullámot indított az akciózás műfajában. A lélegzetelállító verekedések és pisztolypárbajok milliókat tettek a széria rajongójává, Keanu Reeves pedig tökéletes választás volt Wick szerepére. Kisugárzása átüt a vásznon, mindig véres, mint John McClane, és a leglehetetlenebb helyzetekből is kimászik, közben pedig legyilkol több városnyi embert a legkreatívabb módokon. Nekem még a harmadik felvonáson sem érződött, hogy túltolták volna az akciót, bár kétségtelenül már ott is feszegették a határokat, itt viszont Stahelskiék néha átesnek a paci másik oldalára. Most is van Bruce Lee-utalás, a második tükörtermes és a harmadik többszintes harca után ezúttal előkerül a nuncsaku, amivel Wick szét is veri az épp eléje kerülő rosszfiúk testrészeit. Aztán itt van még Scott Adkins, akinek pazarul áll a túlsúly és a genya szerep, eddig csak verekedéseivel hívta fel magára a figyelmet, de most megvillantott valamit színészi vénájából. Donnie Yen behozatala is jó húzás volt, szokás szerint tart néhány pazar harcművészeti bemutatót, az AZ bohóca viszont nem sok vizet zavar, akárcsak Mr. Senki, akit nyugodtan ki is lehetett volna hagyni, teljesen felesleges a jelenléte. Szerintem a negyedik felvonás feleslegesen túlnyújtott és eltúlzott, azonban így is nyújt lélegzetelállító jeleneteket és egy egészen meglepő végkifejletet.

2023.05.24 Tonyka

a nap véleménye

Jóból is megárt a sok.......

Akár a nagy többség, én is kedveltem az első részt, rossz a rossz ellen, egy bosszúhadjárat közepette. Meglehetősen szokatlan volt a rengeteg hasonló bosszúállós cím közt. Jól koreografált akciómoziként vonult be a filmtörténelembe. Azóta franchise n... Teljes kritika

2023.06.30 Filmelemző

John Wick negyedszer már sokkal gagyibb

Én úgy hívom, John Wick-szindróma. Ez az az állapot, amikor annyira eleged van már mindenből, hogy egy pasast akarsz bámulni, aki mindenkit lever és kinyír a fenébe. Na, ez a John Wick-szindróma. És működik. Akkor is, ha nem vagy kibukva, mert stílusos, mert vagány, mert látványos, és mert vérprofi minden bunyó, minden lövés. Az első rész adja a keretet, megismerjük ezt a világot, a hitmanek világát. A második rész (mely szerintem a legjobb) egy nagyon izgalmas sztorit mesél el, még több bunyóval és még több öldökléssel, majd a harmadik némi visszaesést hoz, noha éppen rátenni akar egy lapáttal az előzőekre. És persze itt van a negyedik epizód, melyet már nem kellett volna megcsinálni, mert elég gagyi lett. A vak pasas elment a Rogue One-ban, de itt már kínos. Mint ahogy sok minden más is a filmben. A zárás egyáltalán nem méltó Wick karakteréhez. Keanu Reeves előtt viszont le a kalappal, mert közel hatvanévesen végigtolni mindazt, amit bevállal, nem semmi. Ha az első Wick-rész 85%-os, akkor a második 90, a harmadik 70, a negyedik pedig 60.

2023.09.21 Master

Túltolt negyedik rész

Nagy Wick-rajongóként vártam már az új részt, komoly elvárásokkal. Ezek egy része sajnos nem teljesült, mint Bowery King (Laurence Fishburne) nagyobb arányú szerepeltetése és Charon (Lance Reddick) méltóbb kivezetése a franchise-ból. Az sem tetszett, hogy a vak fickó (Donnie Yen) szinte már a gagyisággal határosan kap jelentőséget. Ugyanakkor rengeteg a jó bunyó, a látványos harc és élvezetes jelenet. Ezek miatt a negyedik fejezet mégis élvezetes. A zárás azonban szerintem elrontott, mert bár kétségeket hagy bennünk (a rémkirály sorsát illetően), nem méltó John Wick alakjához. A helyszínek nekem bejöttek, és kalapot tudok emelni az 58 éves Keanu Reeves előtt is, aki elképesztő formát mutat kora ellenére is. Vannak emberek, akiken egyszerűen nem fog az idő vasfoga. (Talán a jó gének miatt.) Összességében a negyedik fejezet egy nagyon jó film, bár nálam a második és harmadik epizód továbbra is a kedvenc. Értékelésem: erős 80% (az említett két másik rész 85%-os). Ajánlom az akció fanoknak, Reeves-rajongóknak).

2023.03.30 Eastern79

Értelmetlen zúzás

Nagyon bírom Keanu Reevest, és az előző John Wick-filmek is lekötöttek, de ezt most valahogy feladtam harminc perc után. Csúnya bácsik meg a marcona, életunt főhős… és lőnek és ütik-verik egymást, és megint lőnek… egy kicsit olyan ez, mint azok a mostanában oly népszerű videók, amelyekben két bögre kávéból és egy kisebb jéghegyből csinálnak legalább egy liternyi löttyöt, jó sok cukros sziruppal és extra selymes/habos tejjel. Too much, na. Donnie Yen vak karaktere pedig nem a képességei miatt túlzás, hanem egy ilyen környezetbe helyezve. Mégis ki a franc hiszi ezt el? Egyedül ledarálnak trillió rosszfiút, egymást meg szívatják a végtelenségig? A nunchakus jelenet meg egyenesen nevetséges, egy jobb hongkongi rendező szétröhögné magát rajta.

2023.10.31 Juki-onna Nézhetetlen

Remélem Keanu Reeves kikeveredik ebből a John Wick labirintusból, mert arra sorsa jut, mint Nicolas Cage.

Őszinte leszek. A film után szó szerint rosszul voltam, és erős kétségeim támadtak, hogy valaha is megnézek egy Reeves-filmet. De jaj! Már hirdetik az ötödik részt? Egy kislány kezét fogja John Wick egy képen. Látom, orrvérzéséig nyomják, és tényleg ... Teljes kritika

2023.05.04 erahurka

Minden idők legjobb John Wick filmje

Ez lenne minden idők legjobb akciófilmje? Hát...aki ilyet ír annak nem tűnik fel mikor az ellenfelek megállnak meg belassulnak időnként mozdulat közben, hogy Keanu Reeves elkaphassa őket? Az elején több jelenetnél is zavaró volt ez a jelenség. Aztán kevesebb az ilyen erőltetett vágatlanság vagy nem tudom, de már nem igen jött elő ez a gond. Az viszont nem kérdés, hogy a John Wickek közt ez sikerült legjobban! A történet talán itt a legjobb a sorozatban, tök egyszerű de mi más kell egy ilyen komolytalan akciófilmhez? Döröghetnek a nagy mondatok meg a pisztolyok, teljesen jó. John Wick meg mintha vasbetonból lenne, kap mindent a film során. De ő is oszt bőven, a kedvencem a Hotline Miamira emlékeztető felsőnézetes jelenet azzal a napalm puskával. Imádtam. Közel három órás a film amúgy de az első kettő úgy elrepült hogy nem hittem el. Ott van egy kis sztorizás, aztán jön az utolsó mindent elsöpró csörte. Nem tudom telt-e már el ilyen könnyedén ekkora játékidő nekem, azt hittem szenvedni fogok. Wakanda Forever készítői, tessék megnézni ezt a filmet, mert így is lehet! A vak ázsiai bérgyilkossal meg akarok egy spin offot! Meg a dagadt Scott Adkinsszel! Meg a japán hotel vezetőjével. A kutyás fekete csávó se volt rossz, de abből bőven elég volt ennyi.

2023.05.13 drg0602

Először is, Keanu Reeves Hoolywood egyik fénylő csillaga, ami azt jeleneti nálam, hogy egyik legjobb színész szerintem mostanság. Itt, ebben az alkotásban is nagyon-nagyot alakít. A John Wick negyedik felvonása egyébként nagyon jó akciófilmre sikered... Több

2023.03.30 Fikatours_blogger

A kevesebb néha több

Úgy érzem, kissé túltolták. Ez a rész már átcsúszott a marveli szintre.