Képlet

Knowing

2024.01.05 Harper

Lehangoló és erőltetett

Egy ideig úgy tűnik, hogy van értelme az egésznek, és a rengeteg jel, amit a főhős, John Koestler (Nicolas Cage) felfedez vezet valahová, és végül értelmet nyer a sok furcsaság. De aztán mégis az derül ki, hogy a film valójában egy erőltetett történet (némi hatásvadászattal) arra kihegyezve, hogy az emberiséget végül úgyis elpusztítják az idegenek, ami ellen az égvilágon senki nem tehet semmit. Depressziós film, ami a leginkább lehangoló sztori, amit valaha láttam. Igazából értelme sincs sok, max. annyi, hogy valamiféle ellenséges földönkívüli civilizáció halálra ítéli az emberiséget, és 121 percben azt nézheted végig, hogy az egyetlen pozitív karakter hogyan próbálja ezt megúszni (sikertelenül) a gyermekével együtt. Pozitívum a kanyarban sincs. Valószínűleg a forgatókönyvet kieszelő fickó épp lelki megzuhanásban írta meg az egészet, Alex Proyas rendező meg valamiféle mentális gödörben fogta össze a csapatot és a forgatást. Az biztos, hogy az egyes jelenetek után nem épp mosolyogva mentek haza a szereplők. Mert ez a film maga a depresszió. Nézze meg az, aki erre vágyik. Én megbántam.

Szerény véleményem szerint Nicholas Cage egyik legjobb mozija.Izgalmas,fordulatos megdöbbentő,és teljesen hihető történet.Persze,akinek kicsit nagyobb a képzelő ereje.Nagy csattanó a vége,és ez az ember hibás,pazarló,mindent elpusztító életmódjára utal.Szuper film.

2022.06.15 JRD

Nyomot hagy...

...és nemcsak a színészi játék miatt hanem a történet átérezhetősége okán is. Sokszor láttam már a filmet (Cage egyik legjobb filmje szerintem) mégis újra és újra ugyanazt a tehetetlen fájdalmat érzem a végére. Érdekes film, érdekes történet, látványos és mélyen elgondolkodtató... Nézd meg! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.07.23 Deku

Nekem nagyon tetszett. Sokan nem kedvelik Nicholas Cage-et pedig jó színész és ebben a filmben is helyt állt. A története is igazán megkapó ennek a filmnek.

2017.06.20 indingo

Nagyon tetszett a film, ahogy indult. Utána szerintem húzták, mint a rétes tésztát és már várta a néző a katarzist, ami nálam nem igazán jött el.

2015.08.22 rbernadett

Számomra ez a film nagyon lehangoló. Addig a pillanatig, amíg kiderül, hogy mit is rejtenek a számok még élveztem, mert izgalmas volt, de utána, hogy kiderült a valóság, még az élettől is elment a kedvem. Semmiképp sem újranézős.

2020.03.02 dailyfilmsan

Ez Nicolas Cage egyik legjobb játéka. Ennek ellenére a film lassan indul be, nem következetes, rosszul közli az emberi természetet. Számomra egy közepes misztikus katasztrófa film ami lehetett volna egy kicsivel izgalmasabb is.

2019.06.16 Ms. Akárki

jónak indult, a történet is nagyon rendben van, de valahogy annyira elhúzták a történetet és belassult, hogy nagyon unalmas lett. A végére már nem értettem semmit kb és majd el aludtam. Sajnos egyszernézős csak Nicolas Cage miatt.

2018.11.30 harnas1207

Érdekes film. A befejezés sem rossz, de többet vártam. Mindenesetre az izgalmakat és az érdeklődésemet végig fenn tudta tartani.

2023.01.19 Gyorvik

Természetesen nem fontos egy tudományos filmnek tudományosnak lennie, bár a jelenség irrealisztikus. A kitörések eredményeként ugyan elképesztő elektromágneses impulzus érheti el a Földet, ami katasztrófát is okozhat az információs rendszer leállásá... Több

2017.10.22 Bazzzsi

Ez a film amiben minden van, talán egy ici-picit ez sok is. Vallás, UFÓk........ A története nem hétköznapi, sok minden történik benne és végig nagyon akciódús.

2017.07.29 Lonka

Érdekes film, amit csak ajánlani tudok azoknak akik szeretik az elgondolkodtató alkotásokat. Nagyon összetett a története és van benne minden.

2018.07.09 Norbi

Nagyon tetszett a témája, és nagyon jól használták fel, Nicolas Cage nagy kedvencem és ismét brillírozott. Kicsit misztikus sztori, de aki ettől nem rémül meg az imádni fogja.

2020.06.22 stevepisti

Itt még értékelhető alkotást mutatott Nicolas Cage, jól játszotta a karaktert, van benne akció, izgalom. Tetszett!