Tőrbe ejtve

Mrsx   2020. 10. 08.

A krimik krémje!

Éppen ideje volt már, hogy végre lássak valami igazán vérbeli, ütős kis krimit. A "Tőrbe ejtve" pedig igazán oda tette magát. Tűkön ülve vártam miután láttam az első bemutatóját a filmnek, tele jobbnál jobb színészekkel. Persze ez nem mindig jelenti azt, hogy a film sikeres is lesz de szerencsére itt azért nem kellett csalódni. Maga a történet elég kusza és nem igazán lehet eldönteni ki is a tettes és mi is vezérelte igazán hisz elég sokaknak lett volna okuk megölni a 85. éves Harlan Thrombey-t. Manapság ehhez hasonló filmekbe nem nagyon botlunk bele hisz nem egyszerű műfajról beszélünk, nagyon ügyesen és fondorlatosan kell felépíteni az egész ügyet, hogy az fenn tudja tartani a nézőben az érdeklődést. Ezt leszámítva pedig mostanság nem is ez a zsáner az ami a legkelendőbb típus. A Tőrbe ejtve kissé még újít is ezen a nyomozós stíluson azzal, hogy visz bele némi humort ami tökéletesen működött benne, nem tolta túl, pont annyit ad amennyire még komolyan tudjuk venni a történetet de ha kell tud magán is nevetni a film. A színészek egytől egyig kivételesen jól hozták a karakterüket, szinte látszott, hogy mennyire átélik azt ez pedig teljesen hitelessé tette számomra az egész történetet. Lényegében aki szereti az olyan krimit amiben keressük, hogy ki is volt a tettes az a legjobb helyen jár mert a Tőrbe ejtve minden tekintetben ki fogja elégíteni az igényeit. Pazar alkotás.

ArpiHajdu és Réci   2020. 01. 07.

„Ki maga? Sherlock Holmes újratöltve?” Még annál is jobb!

A magyar filmforgalmazás útjai – legalábbis mozis fronton – kiszámíthatatlanok. Nehéz ugyanis érdemi indokot találni arra, hogy a Tőrbe ejtve eredetileg 2019. november elejére időzített bemutatója átkerült 2020 januárjára, ám jelen film esetében ez m... teljes kritika»

HETEDIK   2020. 01. 03.

Agatha Christie hagyatéka

Hogy a krimi királynőjének művei mennyire aktuálisak még napjainkban is, arra jó példa ez a film. Rian Johnson a kritikán aluli Az utolsó Jedik után visszatért ahhoz a műfajhoz, amihez igazán ért, és hát látszik, hogy ismeri Agatha Christie munkásság... teljes kritika»

indingo   2020. 01. 06.

Igazi csemege a film, már csak a szereposztása miatt is. A történet picit nehezen indult be, de utána elszabadul a pokol. Kiemelném, hogy milyen gyönyörű volt a ház, a bútorokkal, festményekkel, különleges szobrokkal.

qwer   2020. 10. 01.

Szerintem kissé túlértékelt film. A "jó"-nál többet nyújt, az 5 csillag azonban nálam elúszott azzal, hogy sem közben, sem a végén nem éreztem, hogy bármelyik fordulat meglepett volna, igazából a cselekményben elrejtett apró jelek elárulják, mikor mi... több»

csd   2020. 07. 16.

Rian Johnson ha forgatóköynvet ír...

Oké, ez a film nem egy könnyű falat, és igazából nem is azért, mert a teljes cselekmény túl lenne bonyolítva. Rian Johnson számomra ezzel a forgatókönyvvel bizonyította, hogy mesterien tudja a karaktereket kibontakoztatni, ezzel együtt pedig a történéseket is. Az előzetesek alapján természetes, hogy az ember azt gondolná, hogy egy konvencionális krimiről van szó, ráadásul a hangulata is teljesen egy Pirot-féle detektívsztori utánérzésre hajaz, a Tőrbe ejtve azonban valami egészen egyedit húzott. Kétségeim vannak afelől, hogy a folytatás tudja majd überelni az első rész, de egész biztosan adok majd neki egy esélyt.

Varga_Júlia   2020. 08. 30.

Remek kis filmre sikeredett a Tőrbe ejtve, amiben hiába derül ki viszonylag hamar, hogy mi a helyzet - az azért elég nyilvánvaló, hogy a film maradék kétharmadában azért történni fog még egy s más. A remek szereposztás hálásan bontja ki a kataktereke... több»

Don Johnson
Don Johnson
Christopher Plummer
Toni Collette
Daniel Craig

A film összbevétele 265 421 744 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 250 063 063 forintot termelt. A hazai mozik összesen 158 962 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Harlan Thrombey édesanyját alakító K Callan a valóságban több mint 6 évvel fiatalabb, mint a magát Harlant alakító Christopher Plummer.

(elekm90 )

Daniel Craig és Christopher Plummer a 2011-es A tetovált lány után ismét együtt állt a kamerák elé a Tőrbe ejtve forgatásán.

Rian Johnson az 'amerikai Poirot' jelzővel illette Daniel Craig karakterét.

Ez a második olyan film, melyben Michael Shannon alakítja Jaeden Martell apját. Az első a 2016-os Éjféli látomás volt.

Rian Johnson elmondta, hogy a filmet olyan krimi klasszikusok inspirálták, mint a Sheila meghalt és New Yorkban él, a Gyilkosság az Orient expresszen, a Meghívás egy gyilkos vacsorára, a Halál a Níluson, A kristálytükör meghasadt, a Nyaraló gyilkosok, a Halálcsapda, a Nyom és a Gosford Park.

A Tőrbe ejtve forgatása 2018. október 30-án kezdődött meg Bostonban, Massachusetts államban. A munkálatok december 20-án értek véget.

A film világpremierje 2019. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A Tőrbe ejtve kimagaslóan pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg is 99 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. október).

Ha a Cluedo filmváltozata annak idején csalódáskeltő volt, akkor itt a gyógyír. több»

Tőrbe ejtve kritika több»

Tőrbe ejtve okos zsánerjáték, pompás kikapcsolódás, megfelelő helyre szúrt poénokkal. több»