Ómen 3 - Végső leszámolás

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1981.03.20.
Több

2024.01.08 Kóborló

Méltánytalan lezárása egy nagyívű történetnek

2024-ben érkezik majd a mozikba Arkasha Stevenson rendezésében Az első ómen című film (ami előzményfilmje lesz az 1976-os Ómennek), így az elmúlt napokban kissé visszatekintettem a klasszikus Ómen trilógiára, melynek az első részét Richard Donner (19... Teljes kritika

2018.02.10 dailyfilmsan

Az első filmhez képest botrány milyen gyenge. A főszereplőben nincs semmi sátáni egy bájos kis arcot kapunk Sam Neil-től és a sztori sem mutatja meg az ördögi oldalát. Egy lehetetlen küldetés ez a film a megnézésében is nem csak történetileg.

2018.03.07 respect the movies

Szerintem nem volt rossz film, csak sajnos nagyon is átlagos lett! Számomra ez a film zárta le az Ómen trilógiát, pedig a trilógiához készítettek még egy negyedik részt is Ómen 4:Az ébredés címen 1991-ben, de az a rész már nem ad semmit hozzá eme kul... Több

Kissé lemaradt az előző két rész minőségétől. Sam Neill nekem ripacsnak tűnt, és a képi világa sem olyan agybarágós és félelmetes, mint az első két rész. A vége pedig elég satnyára sikerült, több kraft kellett volna bele.

2017.03.17 TribeBubu

A második résznél sokkal jobb, azonban még ez sem sikerült olyan ijesztőre, mint a legelső. Annak ellenére, hogy Sam Neill valami hihetetlenül hitelesen alakítja az immár felnőtt és céltudatos Damient, sajnos felejthető egy film. Viszont a sztori érdekfeszítő annak, aki az előző két részt látta.

Magyarországon nem került mozis bemutatásra, hanem egyből videókazettán adta ki az InterCom, 1995 tavaszán.Szerző: Kóborló

A film bemutatása előtt készült egy olyan moziplakát a filmhez, amelyen olyan jelenetet látható, amely nem szerepelt végül a kész filmben.Szerző: Kóborló

Graham Bakernek, a film rendezőjének ez volt az első egész estés rendezése. Ezelőtt csupán egy rövidfilmet és egy-két tévésorozat epizódját rendezte.Szerző: Kóborló

A film producere, Harvey Bernhard (1924–2014) felajánlotta a rendezés lehetőségét a forgatókönyvíró Andrew Birkinnek, de a forgatókönyvíró elutasította a lehetőséget, ugyanis nem szerette volna az utolsó Ómen-film rendezését magára vállalni. Szerző: Kóborló