Pirula Panda

Pirula Panda

Turning Red
Pimasz

A 13 éves Mei Lee egyébként is különc lánynak számít a suliban, a kamaszkori gyötrelmek azonban csak még jobban megnehezítik az életét, ráadásul neki továbbra is muszáj anyukája szófogadó kislányának maradnia.

Féltő szülője továbbra is próbál minél közelebb lenni gyermekéhez, ez pedig… Több

Rendező: Domee Shi
Forgatókönyvíró: Domee Shi, Julia Cho, Sarah Streicher
Premier (HU): 2022.03.10. | Disney+ (2022.06.14.) | Telekom TVGO (2022.07.29.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.04.26 Török389133

Egyszer meg lehet nézni, de egyáltalán nem nagy szám, sokszor elég furcsa, nem a jó értelemben.

2022.03.16 Artemisia

a nap véleménye

Pandasztikus

Domee Shi rendezőnő Oscar-díjas rövidfilmje, a Bao szellemiségében készítette el első nagyjátékfilmjét; azaz most is az anya-gyermek kapcsolatról, a gyerekek önállósodásáról és elengedéséről mesél. Csakhogy ezúttal a másik oldalról közelíti meg a tém... Teljes kritika

2022.03.14 Lubi

A pubertás generációs átka

A Lelki ismeretek és a Luca után a Pixar stúdió egy újabb animációs filmje kerülte el a mozis bemutatást Amerikában. A tengeren túlon a Disney+ streamingszolgáltason debütáló Pirula Panda érzelmes mese a tinédzserkorról, de messze nem képes alkalmazn... Teljes kritika

2022.10.20 Zsolt Szabó

Kamaszkor pandába csomagolva

Egyrészről eme Pixar animáció zseniális, egyben pedig sok(k). Az alaptézise a filmnek, hogy minden embernek meg van az állati kivetülése, ezt zseniálisan vitték vászonra, és azt is, hogy a mai fiataloknak mennyi stresszhelyzettel kell megbirkózniuk, és ezáltal jön elő maga az állatias én. A film nagy része számomra bejövős volt, ami nem tetszett, ahol és kezdtem elveszíteni a film iránti izgalmamat, az a film utolsó fél órája, ott számomra már túl volt tolva pandával a történet, és részemről átestek a ló túloldalára, ahogy ezt mondani szokás, onnantól kezdve elveszítettem, ami addig megfogott az addig zseniális animációba. Ezért is értékeltem: 6/10-re a történetet. De egy hétvégi családi mozira a film tökéletes.

2022.04.18 Eastern79

AnimáciJó

Egészen kivételes témaválasztásával és annak megközelítésével sok szülőnél kiverte a biztosítékot a tengerentúlon, pedig a pandakaland remekül sikerült. Egyszerre felnövéstörténet, fantasy és családi mozi. A kamaszból felnőtté válás örök témája mellett a család és a barátok fontosságáról is szól, valamint arról, hogy a kettő nem mindig tud párhuzamosan jól működni. Fő erőssége a misztikus vonal mert hát egy havibajtól bekattant tinilány még a Pixartól is meredek lett volna, bár a Vörös Panda így is megmosolyogtató metaforája a fiatal lányok biológiai érésének. Mindenesetre az ázsiai varázslat kellően oldja a téma komolyságát, ráadásul remekült megírt karaktereken keresztül ismerhetjük meg a történetet. Vizuálisan ismét kiemelkedőt alkotott a lámpás stúdió, valamint a zenei motívumok is nagyban hozzájárulnak az élményhez. Nekem mégis hiányzott valami. Talán lehetett volna több humor. Sokszor azt éreztem, hogy többet ki lehetett volna hozni a helyzetkomikum adta lehetőségekből. Az apróbb hibáitól függetlenül egy nagyon egyedi színfolt az animációs filmek palettáján, amely többek között a gyerekek számára is könnyebben érthetővé teszi a megfelelési kényszer fogalmát és szépen levezeti, hogy ezt (is) generációról generációra cipeljük magunkkal.

A film 168 877 610 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 106 395 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Pirula Panda Domee Shi első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

A Pirula Panda zenéjét Ludwig Göransson szerezte.Szerző: csd

A filmben felcsendül a Backstreet Boys formáció "Larger Than Life" című dala.Szerző: csd

Sandra Oh negyedik Disney-produkcióban vállalt szinkronszerepe a Raya és az utolsó sárkány, a Mulan 2 és a Neveletlen hercegnő után.Szerző: csd

(2022. 03. 19.)
A Pirula panda pont úgy működik, mint egy kamasz: nem akar mindenkinek a kedvében járni, de ha nyitottan fogadjuk, nagy ajándékot adhat cserébe. Rengeteg szeretetet. Ki meri mondani, hogy nemcsak a szülő, hanem a gyerek is megérdemli a tiszteletet. Több

(2022. 04. 03.)
A pihepuha fenevaddá nemesülő növekedési fájdalom: Pirula panda (Turning Red, 2022) kritika
A film legrosszabb (de szerencsére nem démonizált és végül illő megváltásban részesülő) gyereke éppenséggel a kőgazdag fehér család elkapatott sarja. Aki nem bírja az ilyesmit, maradjon a Hófehérkénél. Több