Pókember: Nincs hazaút

Spider-Man: No Way Home

2022.08.19 harnas1207

A Marvel eleve nem az agyégetős komoly filmekről híres és a Pókember közismerten a fiatalokat célozza meg, de ez már kínosan gagyi. Kellemetlenül feszengsz a 80-as éveket megszégyenítő bugyuta poénhalmazon, amit megspékelnek egy halom nem túl látványos CGI-vel. Fájt minden perce, de ez csak egy magánvélemény.

Nagyon jó lett. Zseniális ötlet volt visszahozni a gonoszokat és a régebbi Pókembereket. Izgalmas volt, de nem is a történet tetszett igazán, hanem a nosztalgikus hangulata. A színészek nagyon odatették magukat.

2021.12.20 VvV

Benedict Cumberbatch sose kedvelhető, de most extrán nem volt az. A történet hosszú, de ez a moziteremben nem volt érezhető. A "poént" nagyon bírtam.

2022.03.20 Alexa

Közhelyes

Először ötletesnek éreztem, ahogy a régi szereplők visszaköszöntek a vászonról... de maga a történet szerintem elég erőltetett és közhelyes. Pedig én tényleg szeretni akartam ezt a filmet, mert annyi jó DC- és Marvel-film van, úgyhogy mindig azzal a reménnyel nézem ezeket a filmeket, hogy lesz 1.5-2 óra tömény kikapcsolódás a hétköznapokból... Ennél a filmnél én sajnáltam a rá szánt időt. Nekem túl gyermeteg volt az egész alapötlet, hogy a gonoszakat akkor is meg lehet változtatni, ha ők nem akarják... és mindehhez makacsul ragaszkodni... Látványos film, de a történet nekem nagyon gyenge lett, és nem üti a színvonalat.

2022.02.07 Eastern79

Az eddigi legjobb

Az eddigi legjobb Pókember-filmet sikerült összehoznia a Marvelnek, és ebben nagy szerepe volt a remek történetnek. Zseniális húzás volt visszahozni a régi karaktereket, és az is nagyon tetszett, ahogy Dr. Strange világa keveredik Pókemberével. Amíg mondjuk a DC-nél az összes Batman-film ugyanazt az eredettörténetet ismétli, jó látni, hogy a Marvelnél nem félnek újítani. Fergetegesek a poénok, az akciók lenyűgözőek és érzelem is éppen annyi van, amennyi kell. A CGI kellemes, a színészi játék is rendben van, szóval minden adott a kikapcsolódáshoz.

2022.03.20 Emmersson

Semmi extra

Látványmozi. A történetet már láthattuk párszor - kalamajka, aztán mindent visszacsinálnak/törölnek stb. -, itt épp szuperhősös díszletben. Továbbra is röhögnöm kell, amikor nagy sztárokat látok bugyikában és köpenyben bohóckodni. :) Kizárólag Venom (stáblistás jelenetek) miatt 3 csillag, egyébként a filmnek a gyenge kategóriában van a helye!

2022.04.04 BoBamburg

Bele lehet kötni apró hibákba, de full lesz*rom azokat, isteni érzés volt újra látni Alfred Molinát mint Octopust és Willem Dafoe Zöld Manóját. Tobey Maguire pedig csak hab a tortán, gyermekkorom legszebb emlékeit idézte ez a film.

2022.03.29 Artúr

a nap véleménye

NosztalgiavonatON

Ez a film olyan volt nekem, mint meginni egy jéghideg sört egy meleg,  napsütéses júliusi délutánon a Duna partján. Nyelni egyet, végignézni a vidáman bólogató fák lombjain, a derűsen csorgadozó folyó fodraiba elrévedni és visszaemlékezni, hogy "a ma... Teljes kritika

2022.08.17 sptt

Már mindent leírtak előttem, akár a pozitív, akár a negatív oldalt nézem, így rövid leszek: tipikus szuperhősfilm, annak minden előnyével (sok pénz, nagy hype, jó szereplők, látvány) és minden hátrányával (sablon, kevés történet, sok CGI). Ez a "jobb... Több

2022.04.16 Fikatours_blogger

Peter Parker világtalálkozó

A forgatókönyvíróknak eszébe jutott egy remek ötlet, hogy magyarázzák meg, miért néz ki minden részben másképp Pókember a hacukája nélkül. Mást nem tudnék kiemelni a filmből, ugyanazt hozza, mint az első száz rész.

2022.04.19 Zoltán384279

A Tom Holland-féle Pókember filmek ismeretében nem sokat vártam ettől a filmtől. Abban a tudatban ültem le megnézni, hogy az előző részt nem sikerülhet alulmúlni. Hát óriásit tévedtem. Egy 2 és fél órás bohóckodás lett belőle. Mindenből és mindenkibő... Több

A tripla pókemberezés nem biztos, hogy javít

A film klasszikus esete annak, hogy a több nem feltétlenül jobb is. Bár a rendező, Jon Watts és a script felvonultatják mind a három korábbi Pókembert - Tom Holland, Andrew Garfield, Tobey Maguire -, az alaptörténettel nem sok pluszt kapunk. A látványvilág persze emeli a végeredmény élvezeti értékét, az új élményanyagot nem kapjuk meg. Értékelésem: közepeske, 50%.

2022.01.31 Csillagpor

Egy kicsit sokrétű a probléma, amit Peternek meg kell oldania, de nekem nagyon tetszett. Kellemes meglepetés volt a végén a csavar. Nagyon kíváncsi leszek, hogy MJ végül a párja lesz újra, vagy se. A régi Pókemberek visszahozása a film vége felé, szerintem nincs ember a Földön, aki ezért ne zsongott volna be.

2021.12.18 herkedavid

Eszméletlen!

Ez a film zseniális lett. Legjobb Pókember-film, amit valaha készítettek, a szereplők most a legjobbak. A látvány, a történet, minden zseniális, és ahogy Tom Holland végre felnőtt a film végére úgymond, az nagyon jót tett az egész filmnek. Folyamatosan érzelmi hullámvasúton éreztem magam, egy percre se unatkoztam, de nem szeretnék semmit elmondani, mik fognak történni. Meg kell nézni mindenféleképpen. Tökéletes!