Volt egyszer egy Amerika

William Forsythe
James Hayden
James Woods
Robert De Niro

Noodles New York városának szegénynedegyében nőtt fel, de barátaival az évek során Amerika legrettegettebb gengsztereivé váltak. Négyük szoros barátsága azonban veszélybe kerül, amikor egyikőjükről kiderül, spicli lett. Sergio Leone klasszikusa a különböző idősíkok között ugrálva mutatja be a… Több

Rendező: Sergio Leone
Író: Harry Grey
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier (HU): 1989.03.30. | HBO Max (2022.08.05.)

2024.02.21 Schumy1

Voltak benne jó részek, de nekem túl hosszú és lapos volt sokszor. A színészi játékkal nem volt bajom, hisz De Niro a maffiafilmek királya, persze a többiek is hozták a prímet.

De Niro, és Conelly viszi a pálmát ebben az alkotásban. Remek film, és görbe tükröt mutat a kor amerikájának. Kissé hosszú, de mindenképpen érdemes megnézni, mert a nyolcvanas évek egyik kimagasló alkotása. Ajánlott kategória.

2020.12.27 Ildikó Bacskai

Üdítően felépített, sablonoktól mentes maffiahistória Sergio Leonetól, a film zenéje is megállja a helyét, de Morricone ezzel nem okoz különösebb meglepetést, zseniális, mint mindig. Parádés szereposztás, bár őszintén engem nem ez fogott meg, hanem a... Több

2015.04.25 Yosihiro

Robert de Niro miatt néztem meg a filmet. nagyon jól sikerült szerintem a legjobb filmek közé sorolható! Nagyon jól visszaadja az amerikaki életet. Ezt látni kell minden filmrajongónak. Üdv Yosihiro

2017.07.10 Deku

A legjobb dolog Robert De Niro játéka volt számomra. Bár azért Joe Pesci is nagyon tudta mi kell a népnek. Kellemes hangulatot teremtett és ez a legnagyobb erőssége ennek a filmnek. Igazán rosszat nem is tudnék említeni mert jól szórakoztatott.

Amerikában a filmnek egy 139 percesre vágott változatát mutatták be, ráadásul kronológiai sorrendbe rendezve a jeleneteket; mindezt a rendező, Sergio Leone beleegyezése nélkül. Emiatt akkoriban nem volt sikeres, a 229 perces verzió későbbi elterjedésével vált a tengerentúlon is elismertté. Szerző: elekm90

Szerepel a Steven Jay Schneider által 2004-ben összeállított, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című listán.Szerző: Norbi

A film valamivel több mint 5M $-t keresett az amerikai mozikban.Szerző: dulkap

A gyártási költségek nagyjából 30M $-t tettek ki.Szerző: dulkap

(2016. 04. 10.)
A Volt egyszer egy Amerika méltó párja a Volt egyszer egy Vadnyugatnak, mindkettő abba a kategóriába tartozik, ami miatt feltalálták a mozgóképet, máig életre szóló élményt tudnak nyújtani a nézőjüknek. Örök darab! Több
Derrick
1974