71% 215 szavazat
Vélemények

Sikoly 7

Scream 7

 Több
Filmadatlap
18
Vélemények (18)
38
Szereplők (38)
39
Képek (39)
4
Videók (4)
21
Érdekességek (21)
Díjak
Filmkritika
48
Cikkek (48)
Fórum

Vélemények (18)

Írj véleményt
 
2026.03.23 Jocpappa

legújabb vélemény

10/5

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Semmivel nem rosszabb, semmivel nem jobb, mint az előző 6 rész. A gyilkosságokat, (amik az ilyen filmek motorjai) tisztességesen megcsinálták. Csak hát az van, hogy ha kettőnél több filmet, vagy netán Sikoly-epizódot láttál életedben, akkor már barom... Több

0
 
2026.03.03 ozemarkuseva

a nap véleménye

Nosztalgia és önreflexió határán

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

A Sikoly 7. összességében pozitív élmény volt számomra. Kifejezetten erős döntésnek érzem, hogy a film visszahoz régi karaktereket, miközben újakat is beemel a történetbe. A nosztalgia nem öncélú: a múlt súlya, a trauma és annak következményei valódi... Teljes kritika

4
 
2026.03.12 Artemisia

Ghostface árnyéka

A Sikoly 30 év után is folytatódik: az 1996‑ban, Wes Craven által útjára indított franchise ma már a slasher műfaj egyik alapkövének számít. Négy rész után Wes Craven átadta a stafétát a Tyler Gillett - Matt Bettinelli-Olpin párosnak, akik az 5. és 6... Teljes kritika

0
 
2026.03.03 Vivi

A Sikoly 7. számomra az egyik legerősebb darab lett a franchise történetében. Nagyon örültem, hogy Sidney újra központi szerepet kapott, mert az ő jelenléte mindig ad egy plusz érzelmi súlyt a történetnek. A film jól egyensúlyoz a nosztalgia és az új... Több

1
 
2026.03.13 Eastern79

Felesleges folytatás

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Nyomába sem ér az előző résznek, nekem nagyon erőltetettnek hatott, olyan volt mintha a ChatGPT-vel íratták volna a forgatókönyvet. A régi szereplők visszahozása még jól is elsülhetett volna, de ebben az esetben inkább csak nézőcsalogató biodíszletké... Több

0
 
2026.03.03 Krisz361

Nosztalgiára és M.I.-re építve.

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Sidney visszatér. De a lánya is szerephez jut. Nagyrészt itt is a nosztalgiára építenek. Viszont jól működő slasher. Jót tett a szériának, hogy visszatért az alapjaihoz. A történet egy slasherhez képest aránylag kidolgozott. Minden, amit egy Sikoly f... Több

0
 
2026.03.05 Wolfschanze

Visszaesés

Már a hatodik rész is némi visszaesés volt az X besorolás dacára (bár a gyönyörű Melissa Barrera megmentette a filmet), ám a hetedik már egyértelmű gyengülést hozott sajnos. Az persze pozitívum, hogy újra megjelentek a régi arcok: Matthew Lillard, Co... Több

1
 
2026.02.27 Gábor390920

Most kéne abbahagyni

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Nagyon vártam már a folytatást, Neve Campbell is visszatért, valamint sok régi szereplőt is bejelentettek, de ez a film kicsit alulmúlta az elvárásaimat. Már az elkészülte is bonyodalmakkal teli volt: rendezőváltások, az előző két film főszereplőine... Teljes kritika

0
 
2026.03.03 Lóri Ádámcsik

Igazi mozifanatikus élmény volt, még ha nem is hibátlan darab. Imádtam, ahogy a film játszik a műfaji klisékkel, és néha kacsint a rajongók felé. Vannak kifejezetten feszült, pulzusemelő jelenetek, ahol tényleg a szék szélére csúsztam. Ugyanakkor a f... Több

0
 
2026.03.03 majkroly

Jó slasher, elcsépelt befejezéssel

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

A széria nagy rajongójaként ültem be a filmre, így minden bizonnyal kicsit elfogult vagyok a témával kapcsolatban. Én kimondottan szerettem az előző két részt, főleg azért, mert mertek egy új csapatot bemutatni és Sidney Prescott karaktere csak mellé... Több

0
 
2026.03.03 Szabolcs417679

Sikoly 7

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

A Sikoly franchise folytatása, aminek immár a 7. részét küldték, folytatta a gyilkos kalandokat, amiket eddig is vitt ez a franchise. Már kicsit soknak éreztem, hogy egy 7. részt minek, de ahogy megnéztem, azt mondom, oké, ez jó volt, nekem jobban be... Több

0
 
2026.03.06 vazso

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Sajnos a Sikoly-franchise felett eljárt az idő. Ami valaha jó volt, és működött, mára már csak árnyéka magának. Már a 6. rész se hozta a tőle elvárhatót, de ez most - remélem - a végjáték a Sikoly-univerzumban. Hogy valami pozitívat is mondjak róla: ... Több

0
 
2026.03.03 jani

A Sikoly 7. nálam simán odatette magát. Ez nem az a rész, ami csak a nosztalgiából él; itt tényleg van tempó, feszültség és súly. Az első perctől érezni, hogy keményebb hangulatot céloztak meg, és ez baromira jót tett a filmnek. Nincsenek felesleges ... Több

0
 
2026.03.22 Slapsgiving

- Láttál már rossz Sikoly-filmet? - Igen. - És milyen volt? - Jó.

0