The Expendables - A feláldozhatók

The Expendables

2024.03.29 Harper

Akcióözön a nagy öregekkel

Az legelső, eredeti A feláldozhatók nagyot szólt annak idején, mert sokaknak tetszett az alapötlet: az akciófilmes műfaj nagy öregjeivel készíteni roncsderbi fan-szervizt, mely egyszerre veszi komolyan és viccesen önmagát. Nekem nagyon bejött a csapat magját alkotó Stallone–Statham páros, mintha régi jó barátokat hívtak volna meg egy kis bulizásra a filmvásznon. Jók az akciók és a rendezés is. De igazi kedvenceim az első részben a párbeszédek és bunyók. Többször nézős mozi. Nálam erős négy csillagos.

2021.07.16 Laca//Ho/rr/oR//

Nem vagyunk még öregek

Amikor tele volt reklámokkal, plakátokkal, azt az érzést keltette az emberben, legalább is bennem, hogy jön egy kis nosztalgia, egy utolsó nagy "durranás" a 80-as, 90-es évek akcióhőseivel. Sylvester Stallone és Dave Callaham kitalálta és megvalósította az elképzelésüket, és sikerült utoljára "hadra" fogni az "öregeket". Már azzal felkelti az érdeklődésünket Stallone akciófilmje, ha csak a stáblistára kukkantunk, hiszen: Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Arnold Schwarzenegger, vagy éppen a jó pár évre visszavonuló Chuck Norrist sikerült beszervezni. A cselekményt nézve természetesen nem kell sokat várni, az ilyen típusú akciófilmek nem a drámáról vagy épp a csavarral teli tűzdelt történésekről szólnak, pusztán élvezni kell a jó öreg, régimódi akciójeleneteket, amiből persze nem volt hiány. Voltak benne jó jelenetek, vicces beszólások és "rengeteg izom". Szóval összességében egy jó kis akciófilmek az öregektől, akciófilmnek tökéletes, ha valaki ilyen műfajú filmet szeretne megnézni.

Már az nagy szó,hogy ezt a sok szupersztárt összeszedtek a filmre,de hogy még a történet is ennyire jó,és a fiúk is nagyot játszottak!Pörögnek így nyugdíj előtt,és a humor is zseniális.

2023.09.20 Master

Az akciófilmek veteránjai közös bevetésen

Stallone remekül kitalálta és összehozta a filmtörténelem első akciósztár börzéjét egy nagyon jó alapötlet mentén. Ennek lényege: szabadúszó zsoldosok együttműködve egymással az amerikai kormány szolgálatában piszkos ügyek megoldására vállalkoznak, mégpedig feláldozható módon. Ami fontos: odaveszhetnek, fogságba kerülhetnek, Washington letagadhatja, hogy bármi köze lenne hozzájuk. Alighanem a valóságban is vannak ilyen diverzáns egységek, annyira beleillenek a XXI. századi nemzetközi biztonságpolitikai rögvalóságba. A filmbeli történetben nagyon jók a karakterek, és ezekhez kiválóan passzoló színészeket találtak. A legjobb szerintem a Stallone–Statham–Jet Li trió, ők alkotják a csapat magját. Stallone karaktere a legszínesebb, az öreg Sly a tetkóival, koponyás cuccaival a vagány vén zsoldos archetípusa. A legelső részben egy elmaradott kis trópusi szigetország diktátora ellen lépnek fel, a diktátor lányának segítségével. Kiiktatják az ott ténykedő amerikai maffiózót is, akit Eric Roberts alakít. Jók az akciók és a párbeszédek. Értékelésem: 85%.

2023.08.03 Jerico

Sztár roncsderbi szórakoztatóan

A feláldozhatók amolyan sztár-roncsderbi, amibe összepakolnak hírességeket, és aztán indulnak az akciók meg a vicces beszólások egymás felé. Az alapötlet pedig komoly: egy nem hivatalos diverzáns egység, mely elvégzi a piszkos munkát, és a kormányt semmi nem kötelezi arra, hogy kimenekítse őket, ha balul sülne el valamelyik akciójuk (hisz feláldozhatók). Összesen négy film készült erre a témára, az utolsó 2023 szeptemberében kerül majd a mozikba. A franchise keménymagját a Sylvester Stallone–Jason Statham páros alkotja, akik a kezdetektől összefogják a kis csapatot. A legelső epizód a legjobb, mert Stallone nagyon beleillik a karakterbe, Barney Ross mintha ő maga lenne. A rengeteg tetkó, a sok koponyás cucc és rengeteg ironikus beszólás Christmasnak (Jason Statham) teljesen az Sly világa. Az akciójelenetek is jók, és ha néha gagyinak is tűnik néhány dolog, bőven kárpótol bennünket az említett páros játéka. A további részek sajnos kicsit már gyengébbek, a legújabbat nem tudjuk, milyen lesz. Ha igaz, hogy Scott Waugh rendezi, nem fogunk unatkozni.

2017.04.06 GedyPapa

Az alapkoncepciót veszélyesnek tartottam, hiszen nagyon sok olyan eset volt már, hogy összecsődítettek sztárokat és nagy blama lett belőle. Ez a film nagyon jól működött és igazi akciófilmként elérte azt, ami az egésznek a célja volt. A szórakoztatást és a ellazítást.

2015.04.18 Yosihiro

Mindenképp remek film. Nosztalgiával ültem le nézni hiszen azt vártam amit kaptam. remek szórakozás, jó effektek, jó beszolások, lövések, akció és és jó partnerek a filmben. Azt hiszem a 90-es évek filingjét nem lehet elfelejteni hiába is ócsároja az... Több

2017.07.18 Deku

Ezt úgy érzem amolyan durr bele mindent akciófilmnek szánták. Vettek egy rakat kiválóbbnál kiválóbb színészt és kerekítettek köréjük egy pörgős történetet humoros párbeszédekkel. Imádtam.

2019.09.27 ZeroHero

Oregek vagyunk, de kemenyek - lehetne ez is a mottoja a Felaldozhatok elso reszenek, amiben van rengeteg izom, lovoldozes, kemenykedes, vicces beszolas es szerencsere ismet a jok gyoznek. Szorakoztato akciofilm kiemelkedo szereplogardaval, kikapcsolodasnak tokeletes, aki pedig tobbet akar, az nezze a Remeny rabjait...

2019.04.26 Norbert93

Biztos mindenki eljátszott már a gondolattal, hogy milyen lenne minél több akciófilm sztárt egy filmbe sűríteni, és összeereszteni őket. Nos, Sly megcsinálta, és egy teljesen élvezhető filmet dobtak össze nosztalgikus és parodisztikus jelleggel. Jár a respect.

2018.04.18 Filmelemző

Sylvester Stallone írta a forgatókönyvét, ő rendezte és még a legfontosabb kulcsszerepet is ő játssza. Sly valóságos sztárparádét szervezett filmjébe és a rangos csapat valóban kitett magáért: látványos, stílusos akciófilmet hoztak össze erős vígjáté... Több

2017.01.16 Gigi

Ez az a film, amit ha egy percig is komolyan veszel, nagy csalódás fog érni. Nem kell szövevényes történetre, nagy durranásra számítani, csak nézni, és hagyni, hogy hassanak a poénok. Volt egy kis nosztalgikus élményem a szereplők láttán, ez kellett ahhoz, hogy szerethetővé tegye a filmet. És ez sikerült is.

2018.03.24 NFG

A színészek listája nagyon erős! Csupa tehetség! A film pedig izgalmasra sikerült, de persze a jó kis humor se maradt el belőle! Nagyon jó film lett, amit csak ajánlani tudok!

2016.02.09 Nathan03

Nekem kifejezetten tetszett Stallone összehozott egy számomra kellemesen szórakoztató filmet, válogatva a nagy akció sztárok közül. Akció film kedvelőinek mindenképp ajánlom, de bárki tehet vele egy próbát.