Álmatlanság

Álmatlanság

Insomnia
piZZola
Hilary Swank

Dormer (Al Pacino) detektív és társa, Hap (Martin Donovan) egy 17 éves lány gyilkossága után nyomoz. Hogy megtalálják a gyilkost, egy észak-alaszkai városba utaznak. Dormer munkáját mindenben igyekszik segíteni a helyi nyomozó, Ellie Burr (Hilary Swank), aki már sokat hallott a nyomozóról.… Több

Premier (HU): 2002.10.03.

Álmatlanság  (1997)

2024.03.09 Schumy1

Pacino remek alakítása, ez maradt meg bennem. Nem könnyű eljátszani, az biztos.

Sajnos ez egy nagyon gyenge és koncepció nélküli film. Hilary Swank és Robin Williams még ráadásul iszonyatosan rosszul játszottak, talán egyedül Pacino az, aki tesz hozzá annyit, hogy ne értékelhetetlen legyen. Értelmetlen szenny.

2017.12.10 Deku

Nagyon nem bántam meg, hogy erre a filmre esett a választásom mert igen nézhető. Egész jó filmnek tűnt első ránézésre, egy szépen összetákolt történettel egész jól alakító karakterekkel és kellemes hangulattal.

2017.03.18 GedyPapa

Nekem kifejezetten tetszett, mind Al Pacion, mind Robin Williams karaktere nagyon kiváló volt. Fokozatosan adagolta a feszültséget és juttatott el a végpontra, ahol már minden mindegy volt.

2022.06.07 Lóri Ádámcsik

Izgalmas thriller

Nagyon jó volt látni ezt a két remek színészt egy filmben. Azt hiszem mindkét színész Top10-es listájában szerepelhetne is akár az alkotás. Végig lekötött és a színészi játék is szuper volt ehhez az esti kikapcsolódáshoz.

Jonathan Demme sokáig fontolgatta, hogy elvállalja a film rendezését.Szerző: ps

Christopher Nolan nincs feltüntetve a film írói között, de a film zárójelenetét ő írta.Szerző: ps

Dormer nyomozó neve a latin dormire (aludni) szóból lett képezve.Szerző: ps

A film bulgáriai premierje után két héttel leadta a filmet a bolgár HBO.Szerző: ps

Értékelés: 7.5/10
(2019. 03. 14.)
Mindennek ellenére egy igazán érdekes krimi-thrillert rakott össze Nolan, amin azért látszik, hogy nem saját történet, így nem is vált karakteres darabjává a rendező filmográfiájának. Több