Cosmic Sin (2021)

Cosmic Sin

Milanman Nézhetetlen  2021. 03. 04.

Miért kellett ez?

Nem is tudom őszintén, hogy nehéz vagy könnyű bármit is mondani erről a "filmről". Ha ez nem Bruce Willis vagy Frank Grillo valamelyik középiskolás korú rokonának hobbi filmje, akkor nincs mentség. (Persze ez nem így van, de a rendező-író Edward Drake-ről nehéz azt hinni, hogy komoly filmes, bár Willisnek már nem ez az első filmje tőle, ő írta a 2020-as Breach-et is, gondolom, az is rendkívül faxa lehet.) Ugyanis itt a hagyományos filmes értékekből semmit sem találunk meg. Nincs tényleges forgatókönyv, csak zavaros események laza láncolata, nincs színészi teljesítmény, csak buta egysoros párbeszédek, nincs rendezés, csak ösztönszerű improvizálás. A látvány filléres, a sztorinak szánt blődség 100 korábbi sci-fiből sablonszerűen összepakolt elemek halmaza. Szereplők, eseményláncok, helyszínek a semmiből tűnnek elő, hogy aztán értelmetlenül el is múljanak. Létezik olyan, hogy filmes trash, amiből a jófélék egyfajta bűnös élvezetet tudnak nyújtani, ez azonban nagyon messze van ettől. Vajon Bruce Willisnek ennyire kell a pénz, vagy tényleg valami haverság van a rendezővel, ezt nem tudom, de szörnyű látni, hogy egy korszak akcióikonja ilyen mélyre süllyed.

Johnny Messner
Bruce Willis