Gran Torino

Gran Torino

2024.02.17 Tomipapi

Hát, Clint Eastwood nagyon odatette magát minden tekintetben. Ragyogót alkotott. Le a kalappal előtte!

2018.01.18 mamiéstöti2

Clint Eastwood eddigi legjobb rendezése szerintem. Nagyon intelligens film rengeteg érzelemmel. Ajánlani tudom.

Eastwood fantasztikus színész és rendező...itt is brillírozni, szinte egyedül hozza az alkotást...persze a srác karaktere is ki van találva......szatíra, fanyar humor és érzelem, dráma és egy szuper egyvelege...Gran Torino...köszönjük Öreg!!! Szép volt!!!

2019.01.06 indingo

Clint Eastwood karakterét nagyon csíptem a filmben. Remek páros alkotott a kis rizsfelfújttal. Vérbeli dráma, de a humor faktor is jó ízléssel ragadták meg.

2015.05.05 ZeroHero

Nem bonyolult történet,sőt,,de hatalmas rendezés,kiváló színészi játékok,nagyszerű film.Nincs 3d ,nincsenek speciális effektusok,nincs számítógéppel alkotott jelenet,nincs hatalmas költségvetés,nem azt kell folyamatosan a hozzászólásoknál olvasni,hog... Több

2020.07.22 Norbert93

Érett, komoly

Sokáig vártam a megnézésével és már bánom, hogy nem néztem meg hamarabb. Nem túlzás azt állítani, hogy Clint Eastwood egyike korunk legnagyobb filmrendezőinek. Egy egyszerű cselekményből, minimális költségvetéssel, a rendező/producer/forgatókönyv író/főszereplő Eastwoodon kívül gyakorlatilag teljesen ismeretlen színészgárdával és alig több, mint egy hónapnyi forgatással sikerült kihozni egy hibátlan filmet. A film sok mindenről szól: rasszizmusról, előítéletekről, elfogadásáról, gyónásról és mindenek előtt a barátságról. A film olyan témákban mozog, amikkel könnyen elcsúszhatott volna vagy nyálas, PC szerű ömlengésbe fordulhatott volna, de kendőzetlen, őszinte nyelvezete és valószerű konfliktusait miatt olyan eredeti és kézzelfogható a mű és annak tanulságai, amilyet nagyjából minden évtizedben egyszer-kétszer látni, főleg korunk filmjeiben.

2017.07.08 Deku

Clint Eastwood miatt vágtam bele a filmbe és ő igazán pöpec módon hozza is a figuráját. Azt mondom, hogy nem volt rossz bár túl jónak sem mondanám. Egynek elmegy és kész.

2020.06.12 HE7EDIK

A legenda

Vannak emberek, akiket nem lehet pótolni. Clint Eastwood is ezen szűk csoportba tartozik. Már életében legendává vált, olyan életművel a háta mögött, amihez fogható talán nincs is az álomgyár történetében. Ezen filmje is a zsenialitását tükrözi. Sz... Teljes kritika

2015.07.27 kabel

A Gran Torino a filmkészítés magasiskolája. Mind karakterek, mind történet messze túlszárnyalja az átlagos hollywoodi klisséfilmeket és sablonokat. Clint Eastwood hozza a formáját a színészi alakítás kiváló, csakúgy mint a karakterinterakciók. A filmet csak ajánlani tudom.

2017.11.21 dailyfilmsan

"Az én időmben, a koreai háborúban megettük az ilyen rizsfejűeket".... Hihetetlen jó volt! Tiszta multikulti és az egész Eastwood család majdnemhogy benne volt de a fele kb igen. Végig nevettem a filmet, mégse sorolnám a vígjátékok közé. Érték!

2018.08.15 erahurka

Olykor hajlamos kicsit leülni, de így is elég erős dráma némi Eastwoodi lazasággal és kicsit fura pálfordulással a rasszizmusról és az idegenekhez való viszonyulásról.

2019.07.31 Szilonka

Remek film, pazar alakításokkal. A története sokatmondó, elgondolkodtató.

2018.11.29 harnas1207

Én nem tudnám meghatározni a film stílusát, de egy biztos, hogy nagyszerű volt. Évekig nem voltam hajlandó megnézni, mert nem szeretem Clint Eastwoodot. A morogva vénember nagyon király. A beszólásai, a bunkó szövegei, kicsit Dr. Houset idézi. A történet is elég drámai, de nem annyira, hogy csöpögjön az érzelmektől.

2018.10.17 Gyorvik

Mióta érdemes Clint Eastwood filmet nézni? A válasz: mióta Ő rendezi. Talán négy-öt olyan filmje akad, amely mérföldkő, és érdemes rááldozni néhány órát. Művészfilm és mégsem, szórakoztató és drámai, lenyűgöző és magával ragadó. A Fakó lovas, a Nincs... Több