Talpig fegyverben

Guns Akimbo

Rhys Darby
Rhys Darby
Daniel Radcliffe

Miles élete nem túl izgalmas, unottan végzi a munkáját, és továbbra is egykori barátnője után sóvárog. Eközben a várost a SKIZM nevű banda tartja rettegésben, akik harcra kényszerítik az embereket, küzdelmüket pedig online közvetítik. Miles csak a tévéből szerez tudomást az eseményekről, mígnem… Több

Ország: Németország, Egyesült Királyság, Új-Zéland
Premier (HU): 2020.03.05. | Telekom TVGO (2020.06.01.)

2023.10.02 Harper

Vicces, izgalmas, látványos

Nem lehet azt mondani, hogy Jason Lei Howden tapasztalt nagy rendező volna, hiszen ezzel a filmmel együtt is összesen csak két produkciónál ült eddig a direktori székben. Ugyanakkor a Talpig fegyverbent (Guns Akimbo) nagyon odatette. Ennek az akció-vígjátéknak van lendülete és valamiféle stílusa is, ami egyszerre vicces, meghökkentő, véres és infantilis. Így együtt ez a mix nagyon szórakoztató, amit növelni tud Daniel Radcliffe egy tőle teljesen szokatlan szerepben. Egy átlagos fiatalt alakít (Miles), aki programozásból él tök egyedül, és bár van barátnője, esténként kis lakásában sörözgetve azzal szórakozik, hogy beszólogat másoknak az interneten. Egy este azonban rossz embereknek szól be, és másnap meglátogatják rossz arcú idegenek. Egy gonosz tréfa áldozata lesz: belekényszerítik a SKIZM nevű internetes valóságshow-ba, ahol élet-halál harcot kell vívnia a kamerák előtt (az utcákon menekülve), hogy az internetes csatornára fellépők jól szórakozhassanak odahaza gépeik előtt (amint a drónok közvetítette lövöldözéseket nézik). Miles kezeihez egy-egy pisztolyt is szögecselnek (a kézcsontokba fúrva a rögzítést), és az utcára kényszerítik, hagy szórakozzon a nép. Fő ellenfele Nix lesz (Samara Weaving), aki a játék sztárjaként már sokakat küldött a másvilágra. Jópofa sztori, és Radcliffe szerintem óriási ebben a szerepben. Nekem nagyon tetszett, kétszer is megnéztem. Értékelésem: 80%.

2020.03.08 Anuika

a nap véleménye

Halálos fegyver rossz kezekben

A Talpig Fegyverben (Guns Akimbo) című film kis költségvetéséhez képest lenyűgöző látványvilággal és említésre méltó effekt repertoárral „szögezi” a nézőket a székükbe. Ez nem is csoda, hiszen a rendező, Jason Lei Howden eddig leginkább vizuális effe... Teljes kritika

2023.04.28 Morpheus

Meglepően szórakoztató, pedig elsőre [?]

Kimondottan unaloműzésből kezdtem neki ennek a filmnek, mert az égvilágon semmit nem néztem ki belőle, de gondoltam, hátha poénos lesz a 164 centis Daniel Radcliffe, amint szakállas akciósztárként tolja. És magam lepődtem meg a legjobban, de tényleg szórakoztató volt. Ott ragadtam a képernyő előtt és egyszer csak azt vettem észre, hogy már egy kerek órája nézem, ahogyan Radcliffe a kezéhez rögzített pisztolyokkal menekül Nix (Samara Weaving) elől. Jó a rendezés (Jason Lei Howden), és élvezetesek az akciójelenetek is. De a filmet valójában maga Radcliffe viszi a vállán, mert nagyon jól csinálja. Az alapsztori nem éppen az évszázad története, mégis elvagyunk vele, mert pörgős a kivitelezés. Kapunk humort, izgalmakat és akciót is bőven, így az eleve rövidke, alig 95 perces játékidő szinte elröppen. Értékelésem ahhoz mérten magasabb az átlagnál, hogy elsőre tényleg zs-kategóriásnak néz ki az egész, így a meglepetés ereje teszi különlegessé, ami százalékban nálam 80%-ot jelent. Ajánlom a vígjáték-akciófilmek kedvelőinek.

2021.02.10 Eastern79

Modern zúzás

Daniel Radcliffe és Samara Weaving is nagy kedvencem. Az előbbi azért, mert miután szakított a Harry Potter imidzsel, egyre merészebb szerepeket vállal, az utóbbit pedig azért, mert üde színfoltja a kortárs filmművészetnek. A Talpig fegyverben teljesen őrült sztori egyedi látvánnyal, talán csak a főgonosz lett némileg halovány, de ezt ellensúlyozza a teljesen elborult történet. Nemcsak Daniel Radcliffe fanoknak.

2021.12.26 Szilonka

Daniel Radcliffe remek színész, és a legfurcsább filmekben tűnik fel. Akciódús és lendületes film.

A film összbevétele 968 575 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 177 490 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 759 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

"Jason Lei Howden egy rendkívül tehetséges filmes, aki a Guns Akimbóval egy olyan közönségfilmet készített, mely eredeti, friss és mely egyedülállóan érdekes karaktereket vonultat fel. A forgatókönyv elolvasása után azonnal beleszerettünk a Guns Akimbóba" - méltatta a rendezőt a film egy producere, Joe Neurauter.Szerző: hp

A film producerei Cannes-ban értékesítették a Talpig fegyverben forgalmazási jogait, ahol a filmtervet a Ha/Ver és a Deadpool elegyeként jellemezték.Szerző: hp

Jason Lei Howden négy év kihagyás után tért vissza a rendezői székbe. Legutóbbi alkotása a kult-klasszikussá vált Halál metál volt.Szerző: hp

A Talpig fegyverben világpremierje 2019. szeptember 9-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

(2020. 03. 09.)
Ami miatt néha a Talpig fegyverben mégis majdnem eléri a közepes szintet, az a lendülete. A tempóra nem lehet panasz, istentelenül pörög a film. Több

(2020. 02. 26.)
Másfél órás videoklip
A reggel, amikor arra ébredsz, hogy fegyvereket csavaroztak a kezeidhez, és egy dögös szőke meg akar ölni. Több

Értékelés: 5.5/10
(2020. 03. 10.)
Áldozat Show
Összességében azt mondhatom, hogy bár a Talpig fegyverbentől senki se várta, hogy megváltja a világot, azért jót tett volna az összképnek, ha maga a film, vagy inkább a készítői el tudták volna dönteni, hogy végül is mit akarnak elmesélni. Több
Valami Amerika
Hol nézheted: RTL+