Mission: Impossible - Leszámolás - Első Rész

Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One

2023.07.21 Recensor

Látványos és izgalmas

Látványos és nagyon izgalmas a legújabb Mission: Impossible film, de az fura kicsit, hogy a főgonosz egy program (vagy mesterséges intelligencia). Őt szolgálja a kettes számú főgonosz, Gabriel, aki Ethan Hunt régi ellensége. A másik ami érdekes, hogy egy fizikailag kézzelfogható kulcs kell a program kiiktatásához. De ha erre nem figyelünk, akkor szórakoztató a film, főleg a vonatos rész a végén. Örültem a marveles Amerika Kapitány filmekből ismert Hayley Atwell felbukkanásának, de az meglepett, ahogy szegény Ilsával bánik a forgatókönyv. Mondjuk két nő nem férhet meg Ethan oldalán, választani kellett közöttük. Tom Cruise 60-61 éves korához képest elképesztő formában csinálja végig az egyes akciójeleneteket. Nekem tetszett az egész, de azért az ötödik és hatodik részeket nem nagyon előzi be. Az én értékelésem azért mégis 75% (vagyis erősen átlag feletti), mert nagyon látványos a film, és tényleg annyi akciójelenetet kapunk, mint több más fimben együttesen sem. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

2023.07.30 drg0602

Szép munka, Christopher McQuarrie! Látványos, teli akció, jó csajok, mi kell még egy jó filmhez. Elképesztő, hogy minden film, amiben Tom Cruise szerepel, az minimum nézhető, de inkább jó film kategóriába sorolható. Tom Cruise színész nálam most a To... Több

2023.10.15 Fikatours_blogger

Újszülöttnek minden akciójelenet új

Ha nem láttuk volna az előző 27 év lehetetlen küldetéseit, azt mondanám, egész jól összerakott film. Csakhogy ezeket az ötleteket már számtalan filmben, többek között Mission: Impossibe-filmben is ellőtték. Maga a történet a ma oly divatos mesterséges intelligencia témája köré épül, de mivel még nem tudjuk, hová fog fejlődni az AI, ezért kissé misztikusra sikerült a feldolgozás. (Magyarul: összemaszatolt következtetések). A hatvanéves Ethan pofija viszont továbbra is makulátlan.

2023.07.11 Lóri Ádámcsik

Akcióból nincs hiány

Szerintem többünk nevében mondhatom, hogy eddig az év akciófilmje az új M:I 7. Tom odatette magát. Jó a történet és a film ritmusa, jók az akciójelenetek, a szereplők, a fényképezés és a zenék. Mindazonáltal egy picit hosszúnak éreztem a játékidőt. Volt pár (töltelék) jelenet, amit nyugodtan kivághattak volna, nem veszített volna az értékéből a mozi, csak rövidebb játékidőt kapunk. Ha fél órát le tudtak volna faragni, akkor járna az öt csillag. ;)

2023.09.23 The Critic

Nagyon izgalmas és látványos, de kicsit kidolgozatlan a sztori

Minden MI-filmet többször is láttam, és nagy rajongója vagyok az egész franchise-nak. Amellett Tom Cruise is óriási kedvencem. A legújabb Mission: Impossible-film nagyon izgalmas és látványos, de alaptörténetben gyengécske picit. A mesterséges intelligencia afféle slágertéma napjainkban, amitől mindenki tart, és amitől sokan a világvégét is várják. Először a Terminátor-filmek pedzegették, hogy veszélyes lehet az emberiségre nézve, és most már az MI-filmekbe is bekúszott a problémakör. Sajnálatos, mert ahogyan ebben a filmben ábrázolják, az kicsit gagyi. Ugyanakkor a film mégis jó, mert jól kidolgozottak az akciójelenetek, és a karakterek is élvezetesek. Örültem Hayley Atwell szerepeltetésének, csak kár, hogy abból a csodás alakból semmit nem mutat meg. Esai Morales furcsa a gonosz karakterében, a még gonoszabb mesterséges intelligenciát szolgálva. A film utolsó 30-40 perce a legjobb a vonat jelenetsorral, mely alatt mindenről elfeledkezhetünk. A sztori dacára nálam ez egy nagyon jó film, és erős 80%-ot kap. (Hitelesebb történettel 90% lenne.)

2023.10.15 Tibor397141

Úgy látom, én adom a legalacsonyabb pontszámot... Vártam ezt a filmet nagyon, és a megnézése után még mindig várom. Amit láttam... hát nem is tudom... nem történt semmi. Talán a második részre időzítenek majd mindent. Ahhoz pedig túl hosszú az első rész. A csajok azért nagyon jók!

2023.12.17 cynicalrealist

A nevem Gond. Ethan Gond.

Az elejére teszem a végét: igen, a Mission: Impossible-filmek elbírják ezt a következő (két) részt is. Mert szeretjük. Mert azt kapjuk, amit megszoktunk. Mondjuk, a leszámolás akár utalhatna arra is, hogy a készítők leszámolnak a nézőkkel vagy azok jóindulatával, de lássuk be: legalább beletették azokat az erőfeszítéseket, amelyek pl. a Star Wars harmadik három részéből, nem beszélve a záróepizódot, hiányoztak. Azt persze meg kell jegyeznem, hogy az AI-ellenes filmekkel ugyanaz a probléma, mint az időutazásosokkal: nevezetesen, hogy fogalmunk sincs a technológia működéséről, így értelmes megoldást sem tudunk adni a problémákra 2023-ban. Nem mellesleg, itt van a film leggyengébb pontja: néha mindent ural az AI, néha meg „félrenéz”, ez nem konzekvens, és lássuk be, nem is logikus. Bár senki nem kérdezte, de azért elmondom: a film dilemmáját, nevezetesen, hogy Hayley Atwell vagy Rebecca Ferguson haljon-e meg, én sem tudnám eldönteni, szóval köszönöm az alkotóknak... dehogy köszönöm, én másképp döntöttem volna. A film mindenesetre profi, ez szerintem vitathatatlan. Végül mondanám, hogy várom a záró(?)epizód második részét, bár biztos vagyok benne, hogy Ethan Hunt győz, a világ pedig megmenekül. AI ide, AI oda. És ami a legfontosabb: bízom benne, hogy nem lesz több rész.

2023.10.25 Morpheus

Látványos film, mérsékelten eredeti történettel

Másodszor megnézve sem változott sokat a véleményem: egyes jelenetsorok nagyon jók lettek és iszonyúan látványosak is, de a történet csak közepes. Ami a jeleneteket illeti: az utolsó 30 perc a vonatos üldözéssel például zseniális, és az ember tényleg végigizgulja. Jók a karakterek, szereplők is: Hayley Atwell fantasztikus nő (kár, hogy nem nagyon törekedett a nőies oldalának előhozására öltözködését illetően), de így is emlékezetes jelenség, mint ahogyan Vanessa Kirby kisasszony is. Tom Cruise előtt le a kalappal, mert életkorát meghazudtoló, amit végigcsinál a filmben. A gond az egésszel az alapsztori, ami a MI körül forog, és kicsit átgondolatlan szerintem. Dolgozhattak volna rajta, ha már ennyi milliót áldoztak a film látványjeleneteire. Nem túl hiteles például, hogy hús-vér emberek dolgozzanak egy számítógépes programnak (mert hát az MI mégis csak az). A kulcsos dolog is gagyi picit, lehetett volna valami életszerűbb is a MI kikapcsolásának módja (például egy vírus feltelepítése hihetőbb lett volna). Az értékelésem mégis 4 csillag a látvány miatt, de százalékban inkább három és félnek felelne meg: 70%.

2023.11.24 Di Canio

Még a szokásos hibák és túlzott jelenetek ellenére is viszonylag jól sikerült rész. Igaz, a végén a vonatos téma nagyon lerágott csont volt, a sivatagi rész pedig a gagyi kategória, de hát ezek a széria jellemzői voltak eddig is. Csak az állandó masz... Több

2023.12.05 Zsuzsanna395645

....

Párommal megoszlik a véleményünk, neki a Titkos nemzet tetszik legjobban, nekem még mindig a nyúllábas sztory, mert az nekem valami újszerű volt, valami más és valami jobb, mint az előzőek. Illetve még a következő rész is szeretem. De ez a mostani... igen... olyan erőltetett, és hiába csinálja Tom Cruise tisztességesen végig, valahogy mindig azt érzem, hogy ez a film neki, miatta készül. Nekem nagyon furcsa volt, ahogy kiírták a szereplőket, Ving Rhames, ahogy eltűnik egy időre, a nagyon kedvelt női főhősünk itt szinte meg se szólal, az a nő, aki Tommal végigvitt nem egy részt... csak úgy van, hogy ki lehessen írni a sorozatból. Nem tudom, mi történik ott Tom háza táján, de valami érezhetően nem stimmel a stábban, egyre-másra mennek el a szereplők. Talán már nem bírják a sok felkészülést vagy Tomot. És sajnos voltak olyan időszakok a filmben, amikor elkalandozott a figyelmem. Ez azt jelenti, nem is volt olyan jó néhol.

2023.07.15 Maver17

MI:7

Zseniális film lett megint Tom Cruise és a többiek részéről! Elejétől kezdve akció pörög ezerrel .Történet is nagyon jó, egy komplex akciófilm.

2023.10.17 King Leonidas Nézhetetlen

Kaptunk egy fél filmet 145 percben. Ezt így még értékelni sem lehet.

2023.10.05 Galambocska

Tudom, hogy ua. a sztori, de mégiscsak Tom Cruise!???

2023.07.11 ZooL

Még mindig nagyon jó

Őszintén szólva nem nagyon emlékeztem már a korábbi részekre, csak annyi maradt meg bennem, hogy nagyon látványos, nagyon izgalmas, egyike a legjobb akciósorozatoknak. Szerencsére nem nagyon kell emlékezni az előzményekre, enélkül is élvezhető, kicsit lassabb, kicsit öregesebb, váratlanul szellemes, néha még érzelmes is. Összességében még mindig nagyon jó, méltó felvezetése a franchise utolsó, egy korszakot lezáró részének.