1. évad (2016) - 8 epizód
2. évad (2017) - 9 epizód
3. évad (2019) - 8 epizód
4. évad (2021) - 9 epizód
5. évad - 8 epizód

A történet egy csendes kisvárosban játszódik, ahol mindenki tud mindent a másikról. Egy nap eltűnik egy gyermek, ami felbolydítja és ízeire kezdi szétszedni a városka lakosainak eddig békés kapcsolati hálóját. Kétes kormányzati szervek és sötét erők kezdik körülvenni a várost. A lakók… Több

Forgatókönyvíró: Matt Duffer, Ross Duffer, Paul Dichter
Premier: 2016.07.11. | Netflix (2019.08.05.)

2024.02.24 Bogi

Jó sorozat, amelyben azért vannak félelmetes részek. Én egyedül nem mertem nézni.

2019.07.16 Anti007

a nap véleménye

Demagorgon, jó zene és mindig Coca-Cola!

A Stranger Thingsre simán lehet azt mondani, hogy az elmúlt évek legjobb sorozata. Nehéz behatárolni a film műfaját, de ami biztos, nagyon szórakoztató. A sci-fi/fantasztikus zsáner mellett a Stranger Things magában hordozza a korszak jellegzetes ho... Teljes kritika

2020.09.08 hp

Még mindig tudom várni a negyedik szezont...

Nagyon jól indult a sorozat, az első rész után rögtön jött a második, aztán annyira rákaptunk, hogy az egész évadot egy délután, este, éjszaka alatt bedaráltuk. Aztán jött a második szezon, még mindig jó, de helyenként már kezdett az az érzésem lenni, hogy kezdett elszabadulni a forgatókönyvírók tolla, és nem feltétlenül jó irányba. A remek színészgárda (beleértve a fiatalokat is természetesen) még így is elvitte azért a szezont, a harmadik évadnak pedig kimondottan jót tett az új szereplők bevonása. Viszont erre az évadra már elfogyott Millie Bobby Brown természetes játéka, és ami eddig csuklóból jött neki, ott azt láttam, hogy nagyon színészkedni akar, és ettől nekem hamiskásak lettek a jelenetei, ellenben a többiekkel. A sztori kapcsán éreztem azt, hogy kezdenek kifogyni a bátorságból, nem mernek kiírni olyan karaktereket, akikkel az első évadban csuklóból végeztek, de értem a logikát, a közönség megkedvelte őket és a többi, de nagy híve vagyok a bátor húzásoknak, és abból egyre kevesebb jutott. Összegezve egy zseniális szintről indult, és annak, ami jó volt benne az elején, egy jó részét még meg tudta tartani. Hogy még mindig tudom várni a negyedik szezont, azt jó jelnek veszem, úgyhogy ha 5 csillagot nem is, 4-et nyugodt szívvel tudok adni, plusz egy ajánlást, ha még nem kezdtél bele.

2022.07.10 JRD

Kerülgettem, kerülgettem, félretettem majd végignéztem!

Még ha nem is az évtized sorozata, de kellemes csalódást okozott . Bevallom, nehezen vettem rá magam, hogy amúgy alaposan megnézzem. Vagy ötször álltam neki és pár rész után kábé közepesre értékeltem a sorozatot. Aztán hallottam egy éltes ismerősömet erről a sorozatról beszélni. Nos, az ő hatására vettem végre a fáradtságot, és az elejétől a végégig megnéztem. Hát, örülök neki! A sorozat érdekes (igaz néha kissé döcögős, és a 80-as évek feeling nem jön be) mégis érdemes a figyelemre. Viszont állatira tetszett, hogy rengeteg ismerős és/vagy kedvenc számom köszönt vissza aláfestő zene gyanánt! Persze, itt is van bújtatott ideológia, nagyon okos (és bátor kiskamaszok), de az egész egyben van. A sorozat évadról évadra jól építkezik és számomra nem hatott erőltetettnek. Vannak benne para részek. Érdekes a történet vonala és bevallom, imádom egyik-másik karaktert. A rendőrfőnök a bugyutának látszó mackó (de csak annak tűnik), a fogatlan kölök, akinek olyan dumája van, hogy lehidalsz, a vérmes anya. Az egész csapat egy világmegmentő társulás. Szerintem érdemes megnézni ezt a sorozatot. Misztikus-horroros hangulata miatt pedig hiába állnak a középpontban kamaszok, nem igazán kamaszoknak való ! Nézd meg és döntsd el magad, hogy a Stranger Things megéri e a ráfordított időt! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.02.21 Eastern79

Veszélyesen jó

Tizi és a többiek története annyira jól ki lett találva, hogy ha könyv lenne, azt mondanám, "olvasmányos". De mivel – hála az égnek – filmsorozatról beszélünk, egy sor más összetevő is hozzájárult a sikerhez. Először is Winona Ryder annyira jó, mint talán egyetlen mozifilmjében sem, sorozathoz képest nagyon igényes a látvány, valamint a filmzene is megér egy misét. A gyermekszínészek néha még a nagyokat is felülmúlják ebben a sci-fi-horror-fantasy-akció-kaland-tini-thrillerben, ráadásul a rendezés is olyan piszok jó ritmust talált el, hogy az első évadot gyakorlatilag egy hétvége alatt néztem meg. Ha van letehetetlen könyv, akkor ez a sorozat abbahagyhatatlan, ha egyszer ráéreztél az ízére.

Barbara (Shannon Purser) karaktere erősen hasonlít Az élőhalottak éjszakája (1990) című filmben szereplő Barbara (Patricia Tallman) karakterére.Szerző: Thibo84

A show számos szereplője olyan híres színészek vagy rendezők után kapta a nevét, akik nagyon sikeresek voltak a 80-as években. Néhány példa: Hopper (Dennis Hopper), Dustin (Dustin Hoffman), Lucas (George Lucas), Steve (Steven Spielberg).Szerző: Thibo84

Millie Bobby Brown (aki 11-t játssza) tizenegy éves volt a szereplőválogatás és a forgatás megkezdése során.Szerző: Thibo84

Mielőtt együtt dolgoztak a show-n, Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Sadie Sink (Max Mayfield) és Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair) már ismerték egymást, mivel a Broadwayen különböző darabokban dolgoztak együtt. Többek között az Oroszlánkirályban.Szerző: Thibo84

A sorozatban Wheeler otthonaként használt házat a Scream (2015) sorozatban Maggie Duval (Tracy Middendorf) gyermekkori otthonának is használták.Szerző: Thibo84

(2019. 07. 09.)
A cincálásra azonban aligha fog sor kerülni, ugyanis a Stranger Things egyfelől afféle szent tehén, másfelől képes volt megőrizni a báját annyira, hogy a néző hajlamos legyen felülemelkedni néhány logikai bakugráson. Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 11. 28.)
ÓRÁSI HANGSÚLYT KAPOTT A ZENE A STRANGER THINGS SOROZATBAN
A Stranger Things ötlete a Duffer testvérpár fejéből pattant elő, melyben nem titkoltan a reneszánszát élő retro-hullámot próbálták meglovagolni – a lehető legnagyobb sikerrel: az utóbbi évek (egyik) legjobb sorozata lett az eredmény. Több

(2018. 02. 28.)
Azt gondolom, kijelenthetjük, hogy ezen évad legalább olyan hibátlanra sikerült, mint a kezdetek, engem személy szerint abszolút lenyűgöz, ha egy napjainkban készült film vagy sorozat hitelesen mutat be egy adott évtizedet, korszakot: ebben pedig a Stranger Things igencsak jeleskedik. Több

(2019. 06. 20.)
A Stranger Things első évada számomra nem is sorozat, sokkal inkább egy 8 órás film, ami tökéletesen visszaadja a 80-as évek Amerikájának hangulatát. És annak ellenére, hogy sok más alkotásból merített ihletet mégis minden perce egyedinek hat. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 08. 10.)
Nem kell vetélkednie az elismerésért az olyan presztízs-sorozatokkal, mint például a The Leftovers vagy éppen a The Americans és inkább egy másik, szórakoztatóbb irányba terelte a történetet. Még ha nincs is a közvetlen élmezőnyben a sorozat, azért mindenképpen hiányzott már egy olyan darab, ami betölti a televízióban ezt az űrt is és erre ez az év... Több