Trópusi vihar

dailyfilmsan   2020. 05. 12.

Iszonyat nagy hülyeség, amire nem sajnáltak időt és energiát, ez látszik a képkockákon és a narratíván. Viszont azon nem változtat ez a tény semmit hogy egy alpári poénokkal tűzdelt hülyeség. Kifigurázza az akciófilmek minden elemét és a színészeket ... több»

Orosz István Nézhetetlen  2017. 07. 18.

Ez a film számomra minősíthetetlen és borzalmas, csak a feléig bírtam megnézni. Annyira unalmas, pedig tele van jobbnál jobb színészekkel. Az alapsztori is jó lenne, de sajnos, ez csak egy rosszul sikerült próbálkozás.

mamiéstöti2   2018. 12. 12.

Ben Stiller nem tudta sikerre vinni, ezt az abszolút bugyuta, értelmetlen és semmi esetre sem viccesnek mondható alkotást.

indingo   2017. 10. 07.

Nem rossz vígjáték, kicsit odamutat más filmeknek. A szerepekre elég neves színészeket tudott megszerezni a film ez is dobott rajta. Az alap történet meg már lényegtelen is.

HETEDIK   2018. 07. 16.

Ben Stiller ha rendez, arra érdemes odafigyelni. Ugyanis a humor mellé ő mindig csempész mondanivalót is filmjeibe, jelen esetben Hollywoodnak állít egy jó nagy görbe tükröt. A szereplők zseniálisak, Stiller, Black, Downey, de aki mindent visz az Tom... több»

NGN   2020. 01. 10.

Jó poénok, kiváló színészek és remek sztori. Mára igazi kultfilm lett .

Sabnock Sanatory   2020. 03. 22.

Nem annyira jó,mint gondoltam volna a film megtekintése előtt!Tehát inkább csalódás a színészek ellenére.Cruise,Stiller,stb,stb....így sem sikerült csak erősen közepesre!

Bill Hader
Jay Baruchel

92 millió dollárból hozták össze és kicsivel több mint a dupláját, 188,1 millió dollárt hozott.

(LionelMessi10)

Ben Stiller eredetileg a saját szerepét (Tugg Speedman) szánta Tom Cruise-nak, akinek a karrierje éppen hullámvölgyben volt és mindenki csak a szcientológiával kapcsolatos dolgairól beszélt, így tudta, hogy olyan szerepre van szüksége, amiben még nem láthatta a közönség. Végül ő maga javasolta Les Grossman karakterét Stillernek.

Amikor Lazarus elmondja, hogyan kell retardáltat játszani, akkor Peter Sellers Isten hozta, Mr...-beli, Dustin Hoffman Esőember-beli, és Tom Hanks Forrest Gump-beli színészi teljesítményét hozza fel példának, mint Oscar-díjas alakítások. Apró hiba, hogy Petes Sellerst csak jelölték Oscar-díjra, s csak Golden Globe-díjat kapott.

A sztori Vietnamban játszódik, pandák viszont csak Kína bizonyos területein találhatók, így a Tugg Speedman bőrébe bújt Ben Stiller elméletileg nem ölhetett volna pandát.

Flo Rida Low című száma csak az utómunkálatok során lett Les Grossman csengőhangja, amikor is a szám rádiósláger lett.

(BSzabina)

A vízibivaly, amin Jeff "Fats" Portnoy lovagol, a forgatás alatt vemhes volt, ám erre csak akkor derült fény, amikor a bivaly életet adott borjának.

(BSzabina)

Rick Peck szerepét eredetileg Owen Wilsonnak szánták, ám a színész öngyilkossági kísérlete után Ben Stiller úgy döntött, hogy a szerepet inkább Matthew McConaughey-nek adja.

(BSzabina)

Kirk Lazarus karaktere az eredeti forgatókönyv szerint ír volt. Később Robert Downey Jr. javaslatára nemzetiségét ausztrálra változtatták, mivel Robert Downey Jr. egy előző filmszerep kedvéért már gyakorlatot szerzett az ausztrál akcentus használatában, és úgy érezte, hogy könnyebben tudná azt kamatoztatni.

(BSzabina)

Robert Downey Jr. nem akarta elvállalni a szerepet, mert nem találta helyesnek, hogy afroamerikainak sminkeljék a szereplőket. Később mégis elfogadta a felkérést, mert nagyon tetszett neki a forgatókönyv és szívesen játszott volna együtt Ben Stillerrel és Jack Blackkel.