Trópusi vihar

Trópusi vihar

Tropic Thunder

Bill Hader
Jay Baruchel

A délkelet-ázsiai dzsungelben egy hatalmas költségvetésű filmet forgatnak. Háborús filmsztárok sorát foglalkoztatja, azonban a kiadások ára az egekbe szökik, ezért a stúdió szeretné leállítani a forgatást. A rendező nem hajlandó eleget tenni az utasításoknak, és folytatja a munkálatokat.… Több

Rendező: Ben Stiller
Forgatókönyvíró: Justin Theroux, Ben Stiller, Etan Cohen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2008.09.04. | HBO Max (2022.04.09.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2022.06.03 turjild Nézhetetlen

Kb. 10 perc után otthagytam, szánalmas.

2021.01.06 Hupka Adrián

Sajnálattal olvasom a rosszabnál rosszabb értékeléseket, hozzászólásokat. Szerintem ha valaki szereti ezt a fajta humort, akkor az egyik legjobb film a kategóriában. Engem sosem zavart az alpári beszéd (sőt, a magyar szinkron az egyik legjobb, ami ha... Több

2021.11.19 szaka123

Eléggé rá kell hangolódni a filmre, nem lehet csak úgy bekapcsolni, hogy megnézed, mert akkor pár perc múlva kikapcsolod. Viszont ha elkapod a hangulatát, akkor visz magával, és önfeledten tudsz röhögni rajta. Sok mém és aranyköpés van a filmben, érdemes vadászni őket a megnézés közben! :D

2018.12.12 mamiéstöti2

Ben Stiller nem tudta sikerre vinni, ezt az abszolút bugyuta, értelmetlen és semmi esetre sem viccesnek mondható alkotást.

2017.07.18 Orosz István Nézhetetlen

Ez a film számomra minősíthetetlen és borzalmas, csak a feléig bírtam megnézni. Annyira unalmas, pedig tele van jobbnál jobb színészekkel. Az alapsztori is jó lenne, de sajnos, ez csak egy rosszul sikerült próbálkozás.

Ben Stiller elmondta, hogy Les Grossman karakterének szinte minden aspektusát Tom Cruise találta ki, beleértve a táncot és a sminket is. Stiller elmondta, hogy a Cruise arcán és fején használt feltűnő sminken, valamint a mellkasán és karján lévő extra szőrzeten túlmenve Cruise úgy döntött, hogy túlméretezett műkézzel játssza el a karaktert.Szerző: hp

A filmet 92 millió dollárból forgatták, és kicsivel több, mint a dupláját, 188,1 millió dollárt hozott.Szerző: LionelMessi10

Ben Stiller eredetileg a saját szerepét (Tugg Speedman) szánta Tom Cruise-nak, akinek a karrierje éppen hullámvölgyben volt, és mindenki csak a szcientológiával kapcsolatos dolgairól beszélt, így tudta, hogy olyan szerepre van szüksége, amiben még nem láthatta a közönség. Végül ő maga javasolta Les Grossman karakterét Stillernek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Lazarus elmondja, hogyan kell retardáltat játszani, akkor Peter Sellers Isten hozta, Mr...-beli, Dustin Hoffman Esőember-beli, és Tom Hanks Forrest Gump-beli színészi teljesítményét hozza fel példának mint Oscar-díjas alakítások. Apró hiba, hogy Petes Sellerst csak jelölték Oscar-díjra, s csak Golden Globe-díjat kapott.Szerző: ArpiHajdu és Réci