Pacific Rim
Harper

A Csendes-óceán mélyén időnként megnyílik egy kapu, melyen idegen világból származó óriási lények érkeznek a bolygóra. A velük vívott elkeseredett csata az utolsó fejezetéhez érkezett, az emberiség lassan kifogy a tartalékaiból. Egyetlen esélyük van a túlélésre, egy olyan harci gépezet, amely… Több

Forgatókönyvíró: Travis Beacham, Guillermo del Toro
Premier (HU): 2013.07.11.

2023.06.27 Morpheus

Élvezetes fantáziavilág gyermeki énünk számára

Mindig sajnáltam azokat, akik elvesztették gyermeki énjüket, és a filmek terén már nem képesek használni fantáziájukat. A Tűzgyűrű (Pacific Rim) olyan film, amihez szükséges elővennünk ezt a képességünket, de ha ez sikerül, akkor jól szórakozhatunk. Ami nekem leginkább tetszik ebben a filmben, az a karakterek időnként vicces, néhol heroikus megjelenítése. A központi figura Raleigh Becket (Charlie Hunnam), aki kiváló harcos és tehetséges Kaiju-vadász, aki profin képes a hatalmas Jaegerek kezelésére. Társa eleinte testvére, majd a szépséges Mako (Rinko Kikuchi), akihez idővel gyengéd szálak fűzik a férfit. A páros szembeszáll a Föld népességét fenyegető óriás szörnyekkel (ők a Kaijuk), bár a küzdelmük néha reménytelennek tűnik. Közben kapunk némi humort is a fura tudós, dr. Newton révén, akit a filmben Charlie Day alakít (frenetikusan). Valahogy jópofa és izgalmas az egész, nem tehetek róla, de nekem bejön. Guillermo del Toro, aki A víz érintése című 2017-es filmdráma Oscar-díjas rendezője is, szerintem szórakoztató sci-fi fantasyt készített. Nálam 80%-os.

2021.03.30 rainman

a nap véleménye

Eszement adrenalinbomba

Elenyésző azon momentumok száma, mikor egy adott filmet újranézve felülpontozom magam. A Tűzgyűrűnél ez történt/történik. Egy nagy kliséhalmaz, de emellett egy eszement adrenalinbomba is. Adott egy izgalmas felütés, egy az óceán mélyén megnyíló résen... Teljes kritika

2021.12.02 Harper

Látványos fantáziaözön

Meglepő volt számomra, hogy egy első pillantásra "B" kategóriás szörnyfilm, ami CGI-tobzódásnak ígérkezik, lehet ütős és szórakoztató. Ráadásul épp az a része jó igazán, ami nem lenne elvárható tőle: a karakterek ábrázolása és a konfliktusok megjelenítése. Persze grandiózus a kaijuk látványa is, és harcaik bemutatása is a hatalmas jaegerekkel. Guillermo del Toro kétségtelenül nagyon jó filmet készített (így megbocsátjuk neki a 2017-es A víz érintését). A szereplők közül Idris Elba és Charlie Hunnam emelhető ki, mindketten élvezetes alakításokkal. A Tűzgyűrű egy meseszerű látványfilm, de annak elsőosztályú.

2021.09.02 Laca//Ho/rr/oR//

Elfogultság nélkül ajánlatos, de a látványvilága mindent megér. Szemtelenek ezek a kaichuk

Természetesen jobban ki lehetett volna dolgozni egy-két dolgot, és jobban rá lehetett volna helyezni a hangsúlyt a cselekményre, a dolgok miértjére. De ez egy igazán erős akciófilm lett sci-fibe mártva. A látványvilága pedig eszement, nagyon robusztu... Teljes kritika

Néztem egy számítógépes játékot élő szereplőkkel. Na bumm. Mit mondjak, nem ájultam el. Megcsinálták, kész lett, ennyi. Megnéztem, aztán néztem ki a fejemből, és semmi több. CGI és semmi más.

Ron Perlman karakterének nevét (Hannibal Chau) a rendező a Szárnyas fejvadász hasonló nevű (Hannibal Chew) karakterétől vette, ugyanis elismerte, hogy a film komoly inspirációja volt a Tűzgyűrűnek.Szerző: stevepisti

A film 190 millió dollárból készült el, a kritikusoktól pozitív értékeléseket kapott.Szerző: Bogi87

A színészek sokszor improvizáltak a felvételek alatt.Szerző: Bogi87

A pilótafülkéből egy kisebb és egy nagyobb modellt is készítettek. A nagyobbik 20 tonnás, és majdnem 4 emelet magas volt, és ebben forgatták az összes olyan jelenetet, ami a Jaegerek "fejében" játszódott.Szerző: Bogi87