Undipofik

Ms. Akárki   2019. 06. 29.

Nagyon édes mese kisgyerekeknek főleg. Unokatesóm nagyon élvezte a kedves kis történetet, kalandokat a színes cuki karakterekkel. Családi kikapcsolódásnak szerintem tökéletes, mert egész jó poénokkal van tarkítva.

blahblah98   2019. 06. 09.

Remek film.

Az UglyDolls, azaz Undipofik egy igazán kellemes mozifilm, természetesen a gyermekek voltak itt a fő célcsoport, azon belül is a 4-5-6-7-8 évesek, nekik tökéletes. Felnőtt fejjel kevésbé, de nem is úgy lett beharangozva, illetve a trailer is sugallta ezt. Mindenesetre gyönyörű az üzenet, ami az, hogy attól, mert más vagy, még te is lehetsz "tökéletes":

MIE   2019. 05. 21.

Hát nem is tudom...

Most jöttünk ki a hét éves keresztlánnyommal a moziból. Ő imádta tátott szájjal nézte. Ellenben én döbbentem ültem és próbáltam feldolgozni azt a sok szemetet amit a film alatt le nyomtak a gyerek és az én torkomon is. A mese lényege hogy ha nem vagy tökéletes akkor undi vagy. És az undikat meg kell semmisíteni. A cukifalva lakói mind üres fejű ostoba babák akik egy főnököt követnek. Minden baba szerelemes a főnökbe és követik öt. Úgy ugrálnak ahogy ő fütyül. Ez a főnök baba dönti el ki a "tökéletes" és ki az "undi". Ha pattanásos vagy azért, ha sovány azért l, ha kövér azért, ha szemüveges azért mindegy miért undi vagy. Aki nem felel meg az ő elvárásának azt elakarja küldeni megsemmisítésre. Majd a boss elbukik és onnantól arról énekelnek hogy milyen csodálatos hogy mind különbözőek vagyunk. És együtt él az undi és a cuki.... Nem hiszem hogy a gyerekeknek azt kellene sugalni hogy a tökéletesség a fő és ha nem vagy az undi vagy akit meg kell semmisíteni. Semmi de mutatja jobban hogy komoly öt napja volt a premier. Rajtunk kívül senki se volt a terembe.

Grincsalmos   2019. 05. 27.

Látvány: 5 pont Poénok: 4 pont Mondani való: 5 pont Karakterek: 5 pont

petresku   2019. 05. 17.

Nem igazán tudom hova tenni ezt a mesét, mármint nem azzal van gondom, hogy kissé abszurd az egész, de szerintem azt a minimális mondanivalót se hozzá a produkció, amit egy mai animációt minimum elvárható lenne. Teljesen üresjárat az egész, és az ember is csak döbbenten ül, hogy mit is lát most tulajdonképpen. Nagyon csalódottan jöttem ki a moziból, mert szerintem az Undipofik egy hatalmas blöff.

Gwen_mot   2019. 05. 16.

Szerintem ez tipikusan az a mese, amire azt mondják általában, hogy egynek elmegy, de ennyi és nem több. Egy semmitmondó sztori, ami egy viszonylag jobb animációt kapott, sajnos ezt tudja az Undipofik. Szerintem simán kihagyható darab, és érdemes odafigyelni néhány sokkal komolyan mesére, ami még idén érkezik, ennek itt nagyobb voltja füstje, mint a lángja.

klip   2019. 05. 14.

Másfél órás reklámfilm az Uglydolls figuráknak, merchandise-ingnak abszolút tökéletes, szórakoztató mozifilmnek viszont rettentően kevés. Persze nem kétlem, hogy a fitalabb korosztály jól fogja magát érezni rajta, de amikor látom, hogy más animációs stúdiók tudnak készíteni olyan filmeket, melyek minden korosztálynak tudnak adni valamit, akkor kicsit fáj a szívem az ilyen filmekért, mint az Undipofik.

A film összbevétele 32 450 241 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 613 500 forintot termelt.

A filmben olyan sztárok dalai is felcsendülnek, mint Kelly Clarkson, Nick Jonas, Blake Shelton, Janelle Monáe, Bebe Rexha, Pentatonix, Anitta és a Why Don't We.

A film költségvetése 45 millió dollár volt, a STX azonban ezen felül további 40 milliót költött az Undipofik promóciójára és marketingjére.

A filmet eredetileg május 10-én mutatták volna be, de végül egy héttel korábbra hozták a premiert, mivel 10-én debütált a mozikban a Pokémon: Pikachu, a detektív is.

A STX 12-14 milliós premierhétvégét várt az animációs filmtől, az Undipofik azonban végül 8,5 millió dollárral nyitott Észak-Amerikában.

A filmet meglehetősen vegyesen fogadták a kritikusok. Az Undipofik jelenleg 32 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

Az Undipofik egy végtelenül kedves, vidám, színes-dalos, egyszernézős történet az elfogadásról és a küzdésről. A figurák aranyosak, a történet néhol kissé foghíjas és bukfences, a zenék magyar szövegével kellett volna még dolgozni, de mégis, összességében egy helyes mese, mely szolgál némi tanulsággal is. Túlságosan kritikus felnőtteknek nem ajánlom! több»