Venom 2. - Vérontó

Naomie Harris
Naomie Harris
Stephen Graham
Woody Harrelson

Ahogy Cletus Kasady megígérte, ha kiszabadul, akkor bizony lesz egy kis "vérontás". Így csak idő kérdése, hogy Venom új ellenséggel találja szemben magát. Eltelt némi idő azóta, hogy Eddie Brocknak szimbiótaként kell együtt élnie testében élősködő gonosz Venommal. Eddie azonban mintha… Több

Rendező: Andy Serkis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2021.10.14. | Telekom TVGO (2022.02.11.) | Netflix (2024.02.03.)
Forgalmazó: InterCom

Venom 3  (2024)

Morbius  (2022)

Venom  (2018)

2023.02.17 [email protected]

Gábor

Alig vártam, hogy vége legyen.

2021.10.17 Gábor390920

Vérontás? Minek az?

Az előzetes elég izgalmasnak tűnt, az előző rész szórakoztató volt, így nagyon vártam egy véres folytatást Vérontóval. Hát ebben a filmben minden volt, csak vér nem. A sorozatgyilkos csak Eddie Brock-kal hajlandó beszélni, majd miután Venom segítségével megfejti áldozatai hollétének rejtélyét, teljesen bekattan a kivégzése előtt, megharapja Eddie-t, megízleli a vérét. Kivégzése közben pedig átalakul és megszökik. Eközben Venom és Eddie veszekednek, mint egy rossz házaspár kb. a film elejétől kezdve, amely elég idegesítő tud lenni, mintsem vicces. Azt gondolom, ezt kicsit túltolták most az alkotók. Vérontótól várnánk egy csomó véres öldöklést, de úgy érezhetjük a film nézése közben, hogy ez egy gyerekbarát verzió, ahol kivágták az összes véres jelenetet. Nyilván a film végét a lehetséges folytatás reményében nyitva hagyták, de ha igazán bátrak a készítők, akkor a következő menet végre elég brutális lesz a Venomhoz. Az egyetlen pozitívum a filmben a látvány, valamint a stáblista közbeni jelenet, melyre azt hiszem, rengeteg Marvel rajongó várt már.

2021.10.17 HE7EDIK

Az első rész ehhez képest mestermű. Olyan szinten sikerült lebutítani a karaktereket, hogy visszasírjuk Sam Raimi Venomját, mert az tényleg mutatott valamit abból, hogyan is kéne ábrázolni Pókember nemezisét. A CGI pedig közelíti az Asylum filmek színvonalát. Nem vártam sokat, de ez valami förtelmes lett.

2021.11.24 Harper

CGI-tobzódás

Nagyon "mű film" lett szerintem a Venom második része, szabályos CGI-orgiába fullasztva az egészet. Tom Hardy ugyan nagy kedvencem, de ezúttal még ő sem tudja megmenteni a második részt. Mesterkélt az alaptörténet, infantilis a script, műanyagízű a látvány, és meglepetésbombaként bedobott Woody Harrelson is gyengécske. Nálam nem éri el az első fejezet színvonalát, ahol még működnek a poénok, és valahogy érdekesebb, természetesebb a történetvezetés is. Az értékelésem sajnos gyenge 50%, nagy jóindulattal.

2022.02.24 kabel

Érdektelen, csúnya és karaktermentes.

A film összbevétele 283 679 076 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 458 965 583 forintot termelt. A hazai mozik összesen 279 829 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A szimbióták nem képesek a hazugságra.Szerző: Artemisia

Woody Harrelson egy 2018-as interjú során elmondta, hogy addig nem olvashatta el a tervezett folytatások forgatókönyvét, amíg le nem szerződött az első részhez.Szerző: Artemisia

Az 1994-es, a Fox Kids csatorán sugárzott Pókember rajzfilm-sorozat Mészárszéknek fordította Vérontó nevét.Szerző: Artemisia

A forgatókönyv megírásában Tom Hardy is részt vett.Szerző: Artemisia

(2021. 10. 19.)
Megharapta egy radioaktív elmebeteg
Volt potenciál a Let there be Carnage-ben, van, amivel tud élni és van amivel nem. Nem szörnyű film de nem ér fel Venom örökségéhez és kérdéses, hogy vissza lehet-e táncolni azokból a hibákból, amiket a történet megváltoztatásával okozott a Sony. Több