Világok harca

War of the Worlds

2024.02.22 Schumy1

Nem az én világom a sci-fi, de a szereplőgárda, na meg a katasztrófa jellemzés miatt megnéztem. Minden sci-fi jellemet elfeledve, egy jó film lett.

2019.01.06 HE7EDIK

Emlékszem annó moziban láttam és elképesztő hatást gyakorolt az emberre. Egy gyenge pont van a filmben, az pedig Dakota Fanning, a visításai inkább irritálóak mint félelem keltőek. Spielberg azóta sajnos egy jó filmet sem pakolt az asztalra.

2017.07.19 Orosz István

Nekem nagyon tetszik a film, talán az ufó támadásos filmek közül az egyik legjobb. Tetszett, hogy egy család szemszögéből mutatják be, hogyan próbálnak túlélni egy ilyen támadást.

Az ajtó becsukódik, puffanások, nyögések... és kijön Tom Cruise. Tim Robbins jól alakítja az őrült szabadságharcost. Jó kis apokaliptikus sci-fit kaptunk Spielbergtől. Mi lenne, ha? Igen, a téma a földön hevert, csak fel kellett kapni, és okosan hozzányúlni. Sikerült. Kifejezetten jól.

2017.05.02 indingo

Különös vonzódásom van az űrlényes filmek irányába, úgyhogy ezt sem hagyhattam ki. Végig feszültség van a filmben. Nem túl eredeti az ötlet, de én bírtam.

2023.11.11 Jocpappa

10/8

Akkor sem értettem, meg most sem, hogy miért lett ez ilyen megosztó film a nézők között. Extrém pörgős, izgalmas még most is. Talán kicsit gyors a lezárása, ezen kívül pazar inváziós film.

2023.09.22 Erik Csok

Űrlények, invázió és Tom Cruise, Spielberg módra!

Régóta érdekelt ez a film, tegnap este sikerült bepótolni. Elég sokat vártam a filmtől, rengeteg jelenetet láttam belőle, és gondoltam, ha már pont úgy, mint a „Különvélemény” című filmnél, itt is összeáll Tom Cruise és Steven Spielberg, akkor ez rossz nem lehet! És nem csalódtam, ez egy nagyon király film! Szerintem kifejezetten izgalmas, a látvány, az első osztályú, Tom Cruise és Dakota Fanning pedig elviszik a hátukon a filmet. Van egy különös hangulata is, ez nagyon jól áll neki, ugyanakkor vannak eléggé szomorú jelenetek is. Szóval én nekem nagyon bejött, szeretem az ilyen űrlényes filmeket, itt pedig, ahogy ábrázolták őket, az is tetszett. Szóval, én ajánlom!

2019.10.02 ZeroHero

A film addig jó, amíg a zakkant ember be nem kerül a képbe, a szereplők meg hozzá... Onnantól mintha elvágták volna. Addig nagyon jó a hangulata, minden a helyén van, minden észszerű és hiteles. Agyonnyom a sztori, de úgy, hogy észre sem veszed. Aztá... Több

2019.04.26 Ms. Akárki

Klasszikus volt. Nem volt rossz film, de ezzel a valódi ufós dologgal pont a lényegét vesztette el a történet. Az eredeti rádiós blöff, a Világos harca, csak egy rádiós poén volt. Nem voltak valódi ufók. És ebben a filmben, ha már felhozták ezeket a ... Több

2020.09.02 TomÁcs

Örök kérdés, ami a filmkészítők fantáziáját is izgatja mi van a Földön kívül. A látvány hihetetlen és ezzel már a hangulatot is megalapozta. Végig izgalmas a történet és a befejezés is jónak mondható.

2019.04.13 Norbert93

Hatalmas reklámja volt anno, de sajnos a film nem szólt akkorát, mint kellett volna. Nem a kedvencem Tom, de ezt a filmet minden alkalommal megnéztem a TV-ben, és minden alkalommal kellemes szórakozást nyújtott, az inváziós filmek legjobbjai közé tar... Több

2018.05.07 Filmelemző

Spielbergtől picit jobbat vártunk annak idején, de Tom Cruise nem várt módon megmenti a filmet. Ez a karakter mintha csak neki "készült" volna (talán így is van). A lények kicsit gagyira sikerültek és az alapsztori is egybites, de Cruise élettel tölti meg az egészet. Van egy adag izgalom is. Értékelés: 6.5/10 pont.

2017.12.07 Bazzzsi

Minden ami UFO-s jöhet. Nekem történetben is volt valami, ami megfogott. Tetszett például a bujkálós rész és jó volt, hogy nem mutattak mindent egyből, kicsit húzták a néző agyát.

2020.02.12 drg0602

Jó film szerintem.

Nagyon különleges hangulata van ennek a filmnek, telitalálat. Ray és családja szemszögéből mutatja be az idegenek támadását, ami szerintem jó sikerült. Nekem személy szerint a vége is nagyon tetszett. Jó film!