Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A kárhozat útja (2002)

Road to Perdition

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

A történet számomra kicsit középszerű. Ennél sokkal jobban meg lehetett volna oldani több jelenetet is.

Teófil   2015. 05. 04.

Zseniális alkotás, Tom Hanks és Paul Newman kiváló alakításával, a mellék szereplőkkel sincs gond, ők is nagyot alakítanak. Egy hibája azért van, hogy kicsit vontatott a cselekmény.

anita9215   2016. 05. 08.

Egy nagyon egyedi és mindenképp erős film. Tom Hanks nyújtja a megszokott formát. Bátran mondhatom erre a filmre, hogy igazán egyben van. Leginkább azok kedvelik, majd akiknek bejön egy laza esti szórakozás mindenféle nagy volumenű gondolattól mentes film.

Rikudou6   2015. 08. 12.

Várakozás volt bennem a film iránt, de nem lett az a húha kategória. Amolyan egyszerű és nézhető kategória. Ami persze nem feltétlen rossz. Még valamilyen szinten el is szórakoztatott. Egyszer meg lehet nézni bárki számára.

mrfaktor   2016. 04. 26.

Zseniális film minden tekintetben, de tényleg. A történet remek, Tom Hanks és a többi szereplő nagyon jól megállja a helyét, főleg Paul Newman. Zene tekintetében már a film előtt is tudtam, hogy Thomas Newman nem tud hibázni, gyönyörű tracket állítot... több»

storeman   2015. 11. 28.

Nagyon mély értelmű gengszterfilm. Tetszik annak a bemutatása, ahogy az apa átruházza gyermekére az örökségét. Ez nagyon átjön, főleg a zárójelenetben.

emiel   2018. 10. 15.

A gengsztervilág kevésbé naturalista, inkább lírai ábrázolása, a megfelelő kosztümökkel, díszlettel, zenével és színészekkel. Olyan volt, mintha egy régi fényképalbumot nézegettem volna, és közben szól a gramofon. Engem teljesen kikapcsolt, és vizuálisan is nagyon jól esett.

A film világszintű bevétele: $181,001,478

A film gyártási költsége kb. 80M $ volt.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.

A kárhozat útja az utolsó egész estés nagyjátékfilm, amiben Paul Newman feltűnik a vásznon.

(SódóGA)

Az étkezőt, ahol Tom Hanks és Jude Law találkozott, online vásárolták meg Dennis Gassner tervezőtől 20.000 dollárért.

(SódóGA)

Jude Law egy bűvésszel gyakorolt, hogy a filmbeli érmetrükköt minél ügyesebben tudja kivitelezni.

(SódóGA)

Frank Nitti láncdohányos volt, a szerep kedvéért Stanley Tucci napi 80 cigarettát szívott el.

(SódóGA)

A zongoradarabot, amelyet Paul Newman és Tom Hanks játszik a nyitó jelenetben a temetésnél, valóban a színészek játszották.