A tökéletes trükk

The Prestige

2023.07.30 Erik Csok

Trükkös egy film, szó szerint!

Kedvet kaptam újranézni ezt a filmet, és ma (pont Christopher Nolan születésnapján) sikerült megnézni ismét. Nem tudom, ki hogy van vele, de ez egy remek film, a kedvence filmem a rendezőtől! És bár vannak hibái, vannak benne olyan trükkök, amiket a való életben nyilván nem lehet megcsinálni, de ugyanakkor vannak benne igazi remek, kisebb-nagyobb trükkök! Hosszú, de megéri megnézni, szerintem van egy hangulata, jól visszaadja az 1800-as éveket a rendező, és a trükkök által még izgalmasnak is mondható. A két főszereplő, Hugh Jackman és Christian Bale elképesztő alakítást nyújtanak, nehéz lenne megmondani, melyik színész játszik jobban. A karaktereik: két vérbeli, megszállott bűvész, akik képesek szinte mindent feláldozni a sikerért, de aztán a filmből kiderül, hogy ez megéri-e, vagy sem. Összességében szerintem egy nagyon jó kis film, bűvészes filmből nincs sok, ez is kell, a csavar pedig a végén felteszi a pontot az i-re!

2015.05.05 ZeroHero

Nem vagyok egy nolan fan, de ami jó az jó :) A 10 pontot erősnek érezném, de 8as simán megvan sztem. Amúgy is kevés a bűvészes mozi, sőt, ezen kívül az Edward Nortonos mágust tudnám még fejből mondani, de az nekem nem tetszett ennyire, 7 pontos mondj... Több

2020.10.05 Norbert93

Óramű pontosságú

Ha válaszolnom kellene, hogy láttam-e már fordulatosabb és átgondoltabb filmet, akkor lehet az mondanám, hogy még nem. A film gyakorlatilag teljes egészében hibátlan: a karakterek, az őket megszemélyesítő színészek, a díszletek, a kosztümök, az atmoszféra, a cselekmény, gyakorlatilag minden tökéletes a maga módján és minden részlete illik a gondosan eltervezett "gépezetbe". Tökéletes példája annak, hogy egy jól megírt és jól összerakott film majdnemhogy bármilyen témában meg tudja fogni az embert, ugyanis sohasem vonzott a bűvészek világa, ennek ellenére a film magába szippantott.

2018.04.06 Szilonka

Zseniális film, csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni. Ez a varázslós téma körüli harcé a két ember közti ellentét remek hangulatot adott a filmnek.

2023.04.09 sptt

Zseniális fordulatok, nagyon komoly színészi játék és bár persze, tökéletesen értem, hogy a filmnek az volt a lényege, hogy az esendőséget, a hibás döntéseket hangsúlyozza, nekem mégis hiányzott benne egy kis szerethetőség a főszereplőkben ahhoz, hog... Több

2019.04.23 Ms. Akárki

Hugh Jackman miatt néztem meg főként, mert amilyen filmre ő rábólint, hogy benne van, az általában nagyon jó. De ezt sajnos megbántam, hogy rááldoztam az időmet. Az alapgondolat izgalmas lett volna, ha nem húzzák ennyire szét az egész filmet. Ettől u... Több

2018.11.22 harnas1207

Tökéletes trükk a tökéletes film! Nem sok filmet ismerek, ami a bűvészek világával foglalkozik, főleg nem ilyen műfajban. Számomra ez egy 10/10-es film. Külön kiemelném a színészek játékát.

Érkezés
2004
Felhőatlasz
2012

2017.11.05 Bazzzsi

Magával ragadó a film története, nagyon sok minden történik benne. Van ahol vicces, máshol elgondolkodtató vagy megrázó. A szereposztását imádtam.

2016.05.09 TomÁcs

Ütős film. Több szálon fut és kezdetben nem is ért mindent az ember, de utána minden összeáll. Nagyon jó a története, igazán egyedi.

2015.02.26 andor50

Tipikusan az a film, amit évente meglehet nézni mert újra és újra meg kell érteni mi is történik. Mert a film után elég sokat lehet gondolkodni, de ahhoz, hogy teljesen meglehessen érteni többször érdemes megnézni. Nolan nagyot alkotott itt is.

2018.10.28 VvV

Nagyon gazdag és tartalmas film. Aki egyszer látta nem feledi. Sosem felejtem el amikor előszőr láttam leesett az állam.

2018.07.09 Norbi

Nagyon ötletes film. Mindvégig izgatottan figyeltem, hogy alakul a történet . Csavarban nem szegény, ami jól is áll a filmnek. Maga a témája is érdekes és a kivitelezés sem elhanyagolható.

2022.02.16 Bakugan

Kedvelem Christopher Nolan rendező munkásságát, ezért kihagyhatatlan darabnak gondoltam a filmet. Bale és Caine ismét remek szerepet kaptak a filmjében, illetve még Jackman, Johansson és Serkis is feltűnik mellettük. Számomra egyértelműen Tesla volt... Több

2017.07.26 Lonka

Nálam benne van a 10 legjobb filmben. A története valami egészen rendkívüli, furfangos és rejtélyekkel teli, kiszámíthatatlan. Leesik az ember álla tőle. A színészeket imádtam.