Préda

Crawl

2023.10.10 Harper

Gagyiságokkal telepakolt Predator-film

Másodszor megnézve is csak közepes sajnos, és nem adható rá három csillagnál több. Vannak persze pozitívumok, mint néhány harci jelenet, de ezek alig-alig feledtetik a CGI-medvét és a végső gagyiságot (miszerint a Predi sisakcélzójával öli meg a csaj a lényt). Nagyon unalmas már a kezdés is, a National Geographic indiántörzs bemutatással, és iszonyú lassan kezd csak hasonlítani az egész egy Predator-filmre. Aztán mondjuk beindul, de sok a gagyiság. Nálam nem aratott nagy sikert, alig érte el a közepest is. Értékelés: 50-55%.

Miért is nem volt annyira nyerő ez a mozi?A hiteltelensége,és a jó pár baki,amit elkövettek a filmben,amiatt.A CGI viszont nem sikerült rosszul,és a feszültség generátor is magas szintet mutat,de mégis,valahogy nekem lapos maradt.Érdemes megnézni,mert kikapcsolódásnak tökéletes,de valahogy nálam nem lett többször nézős.

2019.08.24 indingo

Érdekes hangulatot tudott teremteni a film a tomboló viharral, a düledező házzal és a vérszomjas aligátorokkal. Pár helyen kicsit túlzásokba estek a készítők, a főszereplő lány kicsit szuperhősként lett beállítva.

2019.10.01 Kóborló

Vigyázz, harap!

Valamikor még az év eleje felé találkoztam eme a filmnek az előzetesével, és egyből be is raktam a megnézendő filmek listájára, hisz azért a rendezőjének Alexandre Aja neve; ha nem is feltétlenül jelent egyet számomra a minőségi horrorral, de általáb... Teljes kritika

2019.11.10 HE7EDIK

Van egy-két durvább jelenet, mikor a krokik szétszedik áldozataikat, de ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni, főleg egy olyan rendezőnek, mint amilyen Aja. Így ez csak egy közepes tucatfilm lett, ami horrornak hazudja magát.

2021.08.05 Eastern79

Hurrikán és aligátor

Alexandre Aja, francia horrorgurut nem kell valószínűleg senkinek sem bemutatni, a Sziklák szeme vagy a Magasfeszültség rendezője a sci-fi világában is tett egy emlékezetes kitérőt nemrég az Oxygennel. A tehetséges rendező egy mostanában igencsak hanyagolt zsánerbe, az állatos horrorfilmekbe próbált egy kis frissességet csempészni. Túl sokat nem is teketóriázik, pár perc alatt bemutatja a szereplőket és viszonyaikat, majd indulhat is a móka. Egy hurrikán kellős közepén kell hőseinknek megküzdeni néhány elszabadult aligátorral, és szó mi szó, a rövid játékidő ellenére hosszúnak tűnik a film. Hála az égnek nem azért, mert rossz, hanem mert izgalmas. Logikus a történetvezetés, és egyszerű. Nincsenek mellékszálak, nem akar több lenni, mint ami: ez egy túlélő horror, pont. Egy percre sem ül le a sztori, amennyire lehet, próbálja kerülni a kliséket, végig feszült, izgalmas, és természetesen Ajától megszokottan brutális. A képi világ abszolút rendben van, profi a CGI, szerethetők a karakterek. Kellemes, minőségi akció-horror.

2020.02.05 Szilonka

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. A történet nem volt rossz és a látvány is jó volt, de olyan érzése volt az embernek mintha már látta volna a filmet.

2020.01.15 BoBamburg

Tök jókat olvastam róla, hittem is a kritikáknak aztán meg jól pofára estem. Tele van logikai hibákkal, amihez nem kell szakértőnek lenni, hogy az ember észre vegye ezeket, és mondhatjuk, hogy oké, nem is egy top kategóriás film, de azért na. Ne akar... Több

2020.01.13 Lubi

Családterápia krokodilokkal

A kortárs hollywoodi filmben valóságos reneszánszukat élik a különböző szörnymozik. A modern CGI technikának köszönhetően Godzilla és King Kong megannyi fotorealisztikus, animált társukkal karöltve ámítja újra a mindenkori közönséget. A nagy stúdiók ... Teljes kritika

2019.10.21 Caravaggio1978

A bemutató alapján végre nem csalódtam!

Nagyon jó volt a történet!!Kifejezetten izgalmas film volt,nagyon jó képi megoldásokkal! A krokik profik voltak,hihetetlenül jól sikerült megalkotni őket!!!!!

2019.09.18 TomÁcs

Nekem a film hangulata volt erős, de a színészi játék és a történet ésszerűtlensége nem jött be annyira.

2019.10.28 VvV

Én elejétől a végétől élveztem a filmet. Látott már hasonlót az ember, tehát az ötlet nem valami egyedi, de elég akciódús film volt.

Préda - közepes szintű thriller

Horrornak tűnik, de inkább thriller csupán, mégpedig közepes színvonalon. A krokodilok sokszor nagyon CGI látványt nyújtanak, a sztori is faék egyszerűségű és a rendezés is teljesen átlagos. Talán csak Kaya Scodelario "ugorja meg" a kiemelkedőnek mondhatót és néhány jelenet. A főszereplő hölgy ugyanis valóban hihető az apját kimenteni akaró, hurrikán elől menekülő, úszócsaj szerepében. (Nem beszélve arról, hogy mennyire csinos). Vannak a filmben gagyiságok is (mint hogy az agressziv krokodil szépen elúszik mellettünk, ha mozdulatlanul állunk a derékig érő vízben) és sok a túlzás is, de azért nézhető az egész. Nálam a fényképezés, Kaya kisasszony és az összességében izgslmas sztori miatt 60%-os.

2020.05.03 drg0602

Tökéletesen lefoglalt a film a hibáival együtt. Látványos, izgalmas, jó film. Érdemes megnézni!