Legendás állatok és megfigyelésük

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2019.05.05 Norbert93

A Harry Potter filmek kistesója

A híresztelések teljes mértékben igazak, miszerint nincs olyan jó, mint bármelyik Harry Potter film. Viszont az, hogy nem éri el egy olyan fantasztikus széria színvonalát, nem jelenti azt, hogy gyenge film.(Sőt!) Még ha másabb is a hangvétele, stílusa és helyszíne, akkor tagadhatatlanul részéve vált J.K.Rowling univerzumának. Mindezek ellenére jó visszacsöppeni a varázsvilágba és még több varázslénnyel, varázsfogalommal megismerkedni. A film legjobb karaktere egyébként a dagi, idétlen, de szerethető "fánkművész" muggli.

2022.04.20 Gábor390920

Visszatérés a Varázsvilágba

Öt évvel azután, hogy Harry Potter története véget ért, J. K. Rowling visszahív minket a Varázsvilágba, pontosabban az 1920-as évek Amerikájába. Ide érkezik meg Göthe Salmander magizoológus, aki bőröndjével teljesen felforgatja New York utcáit. Bőröndje ugyanis tele van különlegesnél különlegesebb lénnyel, melyek közül pár darab elszökik, és minél hamarabb szeretné megtalálni őket. Segítségére lesz egy mugli és egy boszorkány testvérpár. Ha mindez nem lenne elég, a háttérben szervezkedik még Gellert Grindelwald is, aki hasonlóan kegyetlen és gonosz mint Voldemort volt a Harry Potter filmekben. Grindelwald az obskurust keresi, akinek az erejét fel szeretné használni, hiszen az a terve, hogy háborút robbantson ki a muglik és a varázslók között. Ez a film elkalauzol minket egy másik földrészre, egy másik korba, ahol megismerhetjük az ottani varázslókat és a korabeli problémákat, amelyekre a megoldásokat keresik. A Harry Potter rajongók is örülhetnek, hiszen visszaköszön néhány ismerős varázsige, valamint a Roxfortot is gyakran emlegetik főhőseink.

2018.11.26 harnas1207

Sokkal jobban tetszett felnőtt fejjel, mint egy Harry Potter film. Lehet csak mert nem vagyok rajongó, de nézhető volt.

2017.03.07 GedyPapa

Sose voltam egy nagy Harry Potter rajongó, de megnéztem a filmeket és tetszettek is, mert a maguk nemében kivételesek és jók voltak. Ezzel a lelkesedéssel ültünk be a moziba megnézni a Legendás állatokat..Kár.. Nagyon vontatott és unalmas volt az eg... Több

2021.01.08 elekm90

A látványvilága rendben van, de a HP filmektől több okból is elmarad. Egyrészt a karakterek sem sikerültek annyira jól, főleg az Eddie Redmayne által alakított főszereplő, akiről nagyon kevés derül ki (mondjuk a mugli pék jópofa volt). A történet fő ... Több

2017.11.01 Bazzzsi

Magára a filmre nem lehet azt mondani, hogy rossz volt, de olyan sok legendás állatot nem ismertünk meg. Erre azért figyelhettek volna. A története is csak középszerű.

2016.11.21 Fahéjgolyó

Nekem nagyon tetszett, nem számítottam arra a fordulatra végén. A hangulata az első Harry Potter filmeket idézi, még inkább meseszerű és kevésbé komoly. Kicsit többet szerettem volna a Grindelwald-os történetből megtudni, de mint bevezető rész teljesen jó volt.

2016.11.20 MMcFly2015

Aláírom, hogy bennem van a hiba. Engem a Harry Potter filmekkel is ki lehetett kergetni a világból... de ez egyelőre alul múlja jóval azt a szériát. A film számomra dögunalom volt, és ha 10 éves kor környékén lennék azt mondom leesett volna az állam.... Több

2018.04.23 TomÁcs

Én többet vártam tőle történetben. Kicsit gyermeteg volt az egész, ennél még a HP első része is eseménydúsabb. A lényeg mitől is voltak legendásak? Közepes.

2018.07.09 Norbi

Gyönyörű tájak, kidolgozott állatok. A szereplő szerethető a film cselekményes. Kicsit családias jellegűre sikeredett, de valószínűleg ez is volt a cél.

2017.07.26 Lonka

Látványban tetszett a film, talán kicsit mesés volt, de nem zavaró értelemben. Ezra Miller karakterét kicsit jobban kidolgozhatták volna ott még maradt a történetben.

2020.08.19 KCintia

Egy kicsit lehetett volna pörgősebb, de szerintem hozta azt a hangulatot, amit kell. A szereposztás is jó volt, találó. Valaki tudja, hol kaphatok furkászt?

2016.11.19 Szivárvány1

Zseniális film lett. Az idei évi kedvencem mindenképpen. Érdekes volt visszacsöppenni ebbe a kb 10 évvel ezelőtti világba. Nagyon élveztem és lények egyszerűen lélekzetelállítóak. Zseniális látványvilág, zene és színészek. Kell ennél több?:)

2021.11.29 Recensor

Jól indul, gyengén folytatódik

Tetszetős, élvezetes és kimondottan szórakoztató, ahogyan a Legendás állatok kezdődik, de sajnos a film második fele (igazából már az első 35-40% után) átmegy gagyiba. A Harry Potter-filmeket rendező David Yates ezúttal nem tudott minőséget letenni az asztalra, csupán egy látványos katyvaszt, aminek csupán első harmada értékelhető. Sajnálatos, mert amúgy a script tartogat lehetőségeket és az alapsztori sem rossz. Értékelésem alig 30-40%, az is leginkább a már említett kezdés miatt. Csak elvakult látványfilmfanoknak ajánlom!