SpongyaBob: Spongya szökésben

SpongyaBob: Spongya szökésben

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

Repüljünk vissza az időben a népszerű SpongyaBob Kockanadrág című televíziós sorozat előzményeihez, hogy megismerjük főhősünk és barátainak történetét, mely a Bikinifenék égszínkék vizében vette kezdetét! Amikor SpongyaBob hűséges, de együgyű háziállatát, Csiguszt elrabolja Poszeidón, és… Több

Rendező: Tim Hill
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Koreai Köztársaság
Premier: 2020.08.14. | Netflix (2020.11.13.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2022.07.26 Evibaby6669

Engem, ami a legjobban megfogott, az az animáció. Már nagyon rég szerettem volna megnézni, amikor előzetesben adták, egyszerűen magával ragadott. Én nem tudnék semmi rosszat mondani erről a filmről.

2021.02.17 Eastern79

Totálisan agyzsibbasztó

Amikor először találkoztam ezzel az animációs sorozattal, annyira bizarrnak és idegesítőnek tűnt már a főcím is, hogy amikor meghallottam Sponygya barátunk nevetését, első körben kirázott a hideg, a másodikban meg kikapcsoltam a laptopot. Később aztán ráéreztem az ízére, és a tenger alatti besenyősködés belopta magát a szívembe. Ahogy Pista bácsi viszonyul a kolbászcsücsökhöz, úgy viszonyulok Spongya Bobhoz. No nem azért, mert szivacsot enni támadt kedvem – bár szeretem a tengeri herkentyűket –, hanem mert kellően fárasztó és abszurd humor szövi át a kalandokat, és ez így volt a "nagy film" esetében is. Néha töményen fárasztó, sőt agyzsibbasztó hülyeség, ráadásul ha ez nem lenne elég, Keanu Reeves égő csipkebokorként szürreális jelenés formájában egyengeti hőseink útját. Ha valóban kikapcsolódásra vágysz, és nem áll távol tőled az abszurd humor, mindenképp tegyél egy próbát! Legfeljebb megjelenik Keanu feje a szárazvirág csokorban, és közli, hogy rossz úton jársz.

2020.11.09 hp

Nem volt ez rossz, leszámítva egy-két felesleges zenés betétet és pár fárasztó popkulturális utalást. SpongyaBob és Patrik hozzák a formájukat, kapunk egy értékelhető történetet a barátságról (a finálé ezt aztán eléggé a maximumra pörgeti, de nem ros... Több

2021.01.15 BoBamburg

A legjobb Spongyabob film továbbra is az első rész marad, de nem sokkal marad le ez a rész sem tőle. Legalábbis a második (ki a vízből) résznél szerintem sokkal jobbra sikeredett. Én legalábbis jókat nevettem és nagyon jól szórakoztam rajta.

2020.11.16 Kanyi

Nagyon tetszett, ahogy megszokhattuk, a szereplők hozták a saját vonásaikat. Szerintem elég jó eredettörténet lett.

A filmet eredetileg a SpongyaBob animációs sorozat (1999) huszadik évfordulóján tervezték bemutatni, azonban a premiert előbb a Dóra, és az elveszett aranyváros, majd később a koronavírus-járvány miatt kénytelenek voltak elhalasztani. Szerző: hp

A filmet az alkotók az eredeti sorozat alkotója, Stephen Hillenburg emlékének ajánlották, aki 2018. november 27-én hunyt el Lou Gehrig-szindrómában. Szerző: hp

Ez a franchise első filmje, melyben fény derül SpongyaBob eredettörténetére. Szerző: hp

A film zenéjét 10-szeres Oscar-jelölt, egyúttal egyszeres Oscar-díjas Hans Zimmer szerezte. Szerző: hp

(2020. 11. 19.)
Másfél óra alibizés
Ha a gyerkőc meg akarja nézni, hadd nézze, de a felnőttek – és főleg a sorozat vagy az első film rajongói – egészen biztosan jobban járnak valami mással. Több

(2020. 11. 13.)
Herkentyű Burger és húsevő zombik
Nem akar több lenni annál, ami, emellett pedig a kicsiknek és a nagyoknak is tökéletes kikapcsolódás ebben a depressziós időszakban. Szóval, aki teheti, az mindenképpen kukkantson bele a Netflix legújabb animációs filmjébe. Több