Mentőexpedíció

The Martian

2019.12.21 pacific22

menekülés a marsról, ezt igy lehet?

Egymásután nézem azokat az űrben játszódó filmeket, amik legalább 6,6 pontra értékel az IMDb, ez ott 8as. A történet választás tetszik, egy véletlen baleset miatt egyedül marad hősünk. Mivel egy okos ember (na meg éppen egy kertész), ezért a krumplikat ügyesen megtermeli, így van mit egyen, de a vízről nem sok szó esett, különösen a baleset után, amikor a fólia tönkrement. Azután jön a menekülés rész. Hát ez innentől inkább meseszerű (óóóóó). Úgy értem a rögtönzés az elkapásos jelenetben de már előtte a fóliás kupola, a 8G sebesség, úúúúúú! Romantika szerencsére szinte zéró, mindössze egy csók csattan egy sisakon! A film vége egész jó, a szereplők a földön nézik a TVben ahogy újabb csapat indul, én már nem is tudom hova. Nálam ez a film a technikai eszközök és a nagyon jó diszlet miatt 6 alá, de semmiképpen nem több!

2016.12.23 trixxy

Szerintem izgalmas, fordulatos, de legfőképpen látványos. Mindenképpen érdemes megnézni. Lehet belőle tanulságot levonni, hogy az ember mennyire találékony tud lenni, ha a szükség ráviszi.

2016.02.07 Nathan03

Azt kell mondjam roppant szórakoztató film végig fenntartja az ember érdeklődését a történet iránt. Matt Damon halál laza jók a poénok jók a látványelemek van mondani valója a filmnek. Sci-fi rajongóknak kötelező de aki nem szereti a műfajt az is tehet vele egy próbát.

2023.05.08 Frekvency Ferenc

Bravúros technikai megvalósítások, a technológia felmutatása részleteiben is szenzációs és autentikus, a dialógusok javarészt egészen szakszerűek, nincs amatőr süketelés meg áltudományos hablaty, a szinészek jók a történet hossza ellenére egyben vég... Több

2016.04.22 Loborg

Moziban volt szerencsém látni, vártam nagyon. Nagyon tetszett is végül a film , én sem olvastam az alapjául szolgáló regényt , de nincsen hiányérzetem , nagyon élvezetes sci-fi. (Utólag belenéztem a könyvbe, nagyon jó stílussal van megírva, méltó alapanyag volt).

2017.08.01 czigler.nora

Látványos, izgalmas, drámai, és valami elképesztően látványos. A zörténet nem a klasszikus értelemben izgalmas, hanem folyamatosan szurkol az ember a főhősnek.

2023.05.03 CsakEgyCsajszi

Nagyon jó!

Nagyon jó film. Láttam már többször is, de nem tudom megunni, hiába tudom mikor mi következik, vagy hogy mi lesz a film vége. Nagyon jól ki lett találva, talán erre a szerepre a legmegfelelőbb színésszel. Végig izgalmas, nagyon leköti az embert, nekem nagyon tetszett!

2016.06.07 AlBundy

Nagyon jó film, végig leköti a figyelmet. Az extrán látványos képi világhoz remek zenét írt Gregson-Williams, nagyon együtt él minden eleme a filmnek. Bár igen hosszú, de így is többször nézős film, mind eredeti, mind magyar hanggal teljes élvezetet nyújt.

2016.01.01 Ragemarci

Inkább a Gravitációra hasonlít, mint sci-fi nem az elvont Interstellarra és ami a legjobb nem csináltak belőle Ryan közlegényt sem. Gyönyörűek és élethűek a képek és Damon is kellően hozza az őrült/laza tudós karaktert.

2017.01.20 Olivér Rózsa

Remek mozi. Jól kilehet kapcsolódni a rajta. Az jó hogy akár igaz is lehetne. Mindenképp 5pont

2016.07.11 hejnekem

Egy nagyon izgalmas film, ami az amerikai hősies filmek tipikus üzenetét hordozza, mint a remény és azt hogy meg tudjuk csinálni. A főszereplő nagyon jót alakít, sokszor vicces, is úgyhogy ezzel együtt 2015 egyik legjobb filmjének tartom.

2018.09.27 Deniel

Ha egy szóban kéne véleményeznem ezt a filmet, akkor: WOW!! :) Elképesztően jó film, teljesen más élményt adott, mint amire számítottam, minden percét élveztem! Na és a hangulatkeltések ezekkel a zenékkel az Nr. 1. A '90-es évek diszkóslágerei a marson egy űrjáróban, hát ilyet sem láttam még, nagyon tetszett!

2016.01.07 kissjanos21

Jó alapanyagból csakis jó film születhet. A könyvet is imádtam de a filmet még jobban, persze ehhez hozzájárul az is, hogy imádom Matt Damon-t. A feszültség és a tudományosság aránya egyszerűen remek, a humoros részek is elérték a kívánt hatást, úgyhogy nekem hatalmas élmény volt! Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2016.06.27 Kirana80

Nem sok minden maradt meg számomra a filmből, ami komolyabb emléket hagyott volna. Rendkívül rossz időzítésnek tartom, hogy a Csillagok között utáni évben máris jött a Mentőexpedíció, ami mind elgondolásban, mind történet, mind színészi játékban sem ... Több