Thor: Ragnarök

Thor: Ragnarok

A Thor trilógia a Marvel filmek közül az egyetlen, melynek összes részét más direktor rendezte. Szerző: hp

Az első Thor-film, melyben nem tűnik fel Jane Foster karaktere. Szerző: hp

A filmben fontos szerep jut Hulknak is. A Thor: Rangarök a The Incredible Hulk képregény első számának 55. évfordulóján kerül a mozikba. Szerző: hp

A szerepre való felkészülés részeként Cate Blanchett intenzív capoeira órákat vett.Szerző: hp

Taika Waititi elmondta, hogy filmjében szerette volna megmutatni Chris Hemsworth oldalát. Szerző: hp

A 2017-es az első olyan év, melyben három Marvel film is a mozikban kerül: Thor: Ragnarök, Pókember: Hazatérés, A galaxis őrzői vol. 2.Szerző: hp

Cate Blanchett idősebb fia unszolására vállalta el Hela szerepét. Szerző: hp

Stephen Strange szerepében egy cameo erejéig Benedict Cumberbatch is feltűnik a filmben.Szerző: hp

A film első előzetesét 2017. április 10-én hozta nyilvánosságra a Marvel. Szerző: hp

Hela szerepére Charlize Theron is esélyes volt, de végül Cate Blanchett kapta meg a lehetőséget.Szerző: hp

Taika Waititi elmondása szerint olyan klasszikusok inspirálták, mint a Butch Cassidy és a Sundance kölyök, az Éjszakai rohanás és a Nagy zűr kis Kínában.Szerző: hp

Tessa Thompson az első afroamerikai színésznő, aki északi istenséget alakít. Szerző: hp

2016.július 4-én Ausztráliában kezdetét vette a Thor RAGNAROK forgatása.Szerző: AngelCass

Hela (Cate Blanchett) az első női főgonosz, akit filmre visz a Marvel.Szerző: AngelCass